Gelin Ayakkabısı Nasıl Olmalı

Gelin ayakkabısı için alışveriş, düğün takımınız için alışverişin en az stresli, en eğlenceli kısımlarından biridir. Hangi beden giydiğinizi zaten biliyorsunuz ve şansınız, hangi stilleri sevdiğinizi ya da en azından neyi sevmediğinizi biliyorsunuz. Başlamak için harika bir yer! Ayakkabı alışverişi oldukça basit olsa da, mükemmel çifti seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. Gelin ayakkabınızla bütün gün yürüyeceğinizi unutmayın. Bu durumdan dolayı gelin ayakkabı seçimi düğün için en önemli konulardan biridir. Önceliğiniz rahatlık yada şıklıktan yana ise öncesinde  bunu kafanızda belirleyin. Daha sonrasında düğün mekanını da göz önüne alarak seçiminizi yapmalısınız. Yazdığımız yazıyı da okuduğunuzda gelin ayakkabı seçiminiz daha kolay olacak.

Gelin Ayakkabısı Bütçe

Düğün bütçenizin her bölümünde olduğu gibi, gelin ayakkabısı için ne kadar harcayacağınız, sizin ve eşinizin rahatça harcayacağı miktara göre karar vermeniz gereken bir şeydir. Bununla birlikte, düğününüz yıllardır saçmaladığınız o tasarımcı çiftini savurmak için harika bir bahane. Ne harcamaya karar verirseniz verin gelin ayakkabısı tahsisatınızı gelin takımınız için bütçeye dahil etmeyi unutmayın. Biliyoruz, düğünler pahalıdır! Çoğu gelin için ayakkabı alışverişine gitmek heyecan verici bir olasılıktır, ancak bütçelerini çoktan yükseltmiş gelinler için bu bir masraf daha gibi görünebilir. Gelin ayakkabısı babet seçimleri bütçenizi daha kolaylaştırabilecek bir seçim olabilir. Eğer maddi durumunuz gerçekten de kötü ise butiklere ve lüks mağazalara gitmek yerine dolabınızdan alışveriş yapın. Düğününüz için yeni ayakkabılar almanız gerektiğini söyleyen bir kural yok.

Gelin Ayakkabısı Nereden Alınablir

Düğün ayakkabısı alışverişi için en iyi yerler gelin butiklerinde ,günlük moda perakendecilerinde ve doğrudan markaların kendileridir. Bütçenize uygun olan markaları inceleyerek göz önünde bulundurduğunuz kriterlere göre seçim yapabilirsiniz. Son zamanlarda gelin ayakkabısı instagram üzerinden ciddi oranda satılmaktadır. Ünlü butiklerin instagram sayfalarına yükledikleri benzersiz modelleri evinizden ayrılmadan kapınıza kadar getirtebilirsiniz. Eğer ben geleneksel bir gelin diyorsanız mağazalarda sizi bekleyen yüzlerce çeşit gelin ayakkabıları ile karşı karşıya kalacaksınız. 

Gelin Ayakkabısı Topuk Yüksekliği

Bu, gelin ayakkabınızı seçerken vermeniz gereken en önemli ve en karmaşık karardır, çünkü çoğunlukla birkaç farklı faktöre bağlıdır. Gelin ayakkabısı 2021 yılında en çok kadınlara zarar veren ayakkabı kategorisine girmiştir. 

Elbise Uzunluğu: Elbise  seçiminden önce  ayakkabı alışverişine gitmek için kesinlikle doğru bir zaman değildir. Çoğu önlük standart bir uzunluktadır (ortalama 60 inç boşluk). Boyunuza bağlı olarak, elbisenizin uzunluğu, ne kadar yüksek topuk giymeniz gerektiğini belirleyebilir. Elbisenizi satın alırken size yardımcı olan gelin satış görevlisi, size o tasarımcı için standart uzunluğu söyleyebilmeli ve etek ucu ile işe yarayacak maksimum topuk yüksekliği konusunda size tavsiyede bulunabilmelidir.

Fiziksel Rahatlık:Topuk yüksekliğini belirlerken bu büyük bir faktördür. Pek çok gelin, düğün gününde topuklu ayakkabı giyme baskısı hissediyor bunu sakın düşünmeyin. Düğününüz bir kutlama, ayaklarınızın sizi ne kadar öldürdüğünü değil, arkadaşlarınız ve ailenizle gülmeyi ve dans etmeyi hatırlamak istersiniz. Rahat ettiğiniz bir topuk yüksekliği seçin. Gelin ayakkabısı dolgu topuk modelleri hem yükseklik hemde rahatlık konusunda doğru bir seçim olabilir.

Stil Ve Renk

Şimdi,  en eğlenceli kısım stil.. Gelin ayakkabısı  seçerken, elbisenizin tarzını tamamlayan bir şey seçmeye çalışın. Şimdi, bu eşleştirme olması gerektiği anlamına gelmez. Elbisenizin saten olması, ayakkabılarınızın olması gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine "Elbisemle ne güzel görünür?" Diye düşünün. Örneğin gelinliğiniz romantik bir tül gelinlikse, gelin ayakkabısı stiletto ile düşünün. Yada elbiseniz daha minimalist bir elbise ise gelin ayakkabısı spor modelleri de uygun olabilir. Yaygın bir yanılgı, gelin ayakkabılarının beyaz renk  olması gereğidir , bu tamamen yanlıştır! Aslında, ayakkabılarınız bir renk patlaması eklemek için harika bir yerdir.Belki de renk paletinizdeki daha az kullanılan renklerden birini seçebilirsiniz.

Kişiliğinize Benzer Ayakkabı Tercih Edin

Alışılagelmiş,uzun topuklu, beyaz, gelin ayakkabısı süsleme zamanları artık geride kaldı. Artık düğün gününüzde istediğiniz ayakkabıyı giyebilirsiniz.Spor ayakkabıları,botlar,sandeletler gönlünüzden hangisini giymek isterseniz kara sizindir. Ayakkabı seçimindeki diğer önemli olan konuda kişiliğinizi benzer bir ayakkabı seçmeniz olacaktır. Yani tamamen rahat ve mutlu hissedeceğiniz birini bulmak istiyorsunuz. Topuklu ayakkabı giyme alışkanlığına sahip değilseniz o zaman bu özel gününüzde giymek zorunda değilsiniz.Ya da, genellikle vintage öğeler giyiyorsanız, mağzalardan 40'lı veya 50'li yıllardan ilham alan ayakkabıları satın alın. 

Mekan Seçimi

Gelin ayakkabısı seçerken, özellikle düğününüzün herhangi bir kısmı açık havada ise, mekanınızı göz önünde bulundurmak iyi bir fikirdir. Sivri topuklu ayakkabılara aşık olabilirsiniz, ancak bunların içinde çim veya kumda yürüme düşüncesi fikrinizi değiştirebilir. Bazı ayakkabılar dışarıya diğerlerinden daha fazla katkıda bulunur. Gelin ayakkabısı converse modelleri her zaman doğa dostu bir seçenektir, ancak bir topuktan bu ekstra yüksekliğe ihtiyacınız varsa, başka seçeneklerde düşünülebilir. Kalın topuklu ayakkabılar, tabiri caizse pastanızı alıp yemenin başka bir yoludur. Size yüksekliği verirler ve çoğu dış mekan ortamında gösterişli gösterebilirler. Diyelim ki düğün ayakkabılarınızı buldunuz ve daha yumuşak zeminle uyumlu olmayan bir topukları var. Bu durumda yapmanız gereken topuk şapkaları satan bir mağaza bulmak. Topuğunuzun ucuna takılırlar ve ağırlığı daha geniş bir yüzey alanına dağıtarak batmanızı önlerler. 

Düğünden Sonra Ayakkabılarınızı Değiştirin

Hala kalbinizi en rahat olmayan muhteşem bir çift gelin ayakkabısı koyuyorsanız, tören için rahatsız edici ama çarpıcı çifti giymeyi ve resepsiyonda değiştirmeyi düşünün. "Resepsiyonda kendinize ikinci bir çift ayakkabı satın alın," diyor Gegeckas. Gece boyunca dans ettikten sonra minnettar olacaksın. Ve rahatlık elbette sıkıcı olmak zorunda değil. Harika görünecek çok sayıda güzel sandalet modeller var. Düğün ayakkabılarınız size konfor sağlasa bile her zaman yanınızda yedek bir çift bulundurmanızda fayda var.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds