Gelin Ayakkabısı Modelleri

Gelin ayakkabısı modelleri günümüzde istediğiniz şekilde seçebileceğiniz harika ve benzersiz ayakkabılar bulundurur.

Güzel, zarif ve sistematik seçimler dışında konfor da önemlidir. Ayakkabılar da tercihiniz sırasında konfora ihtiyaç duyan eşyalar arasında yer alıyor. Ayakkabı seçimi önemlidir, bu nedenle nişan, düğün gibi etkinliklerde konfor iki kat ister.

İdeal olarak, 3-4 cm'ye kadar bir platforma ve 12 cm'lik bir topuğa ihtiyacınız var. Uzun topuklu Gelin ayakkabısı aldıysanız, gecenin sonunda çıkarmanız gerekebilir. Platformlu ayakkabılardan hoşlanmıyorsanız, gizli platformlu bir model tercih edebilirsiniz.

 • Renk

Renk Normalde gelin ayakkabısının rengi elbisenin rengiyle aynıdır. Ayakkabı seçerken aksesuarlarınızı da unutmayın. Aksesuar kullanmazsanız ayakkabılarınızı biraz daha gösterişli hale getirebilirsiniz.

 • Topuk tipi

Satış elemanı ince topukluların zor olduğunu söylese bile, uzun saatler kullanımdan sonra kırılabilirler.

 • Malzeme seçimi

Düğününüz kış mevsiminde ise süet Gelin ayakkabısı tercih edebilirsiniz. Ayrıca rugan ve süet ayakkabılar esnek değildir. Bu nedenle bu yönde seçim yaparken dar veya bol ayakkabı tercih etmeyin.

Meteorolojik Koşullar

Hava durumuna göre doğru düğünü seçmek de önemli bir konudur. Havanın düğünün en etkili parçası olduğu bu güzel günde kimse ayaklarını serinletip tarzını bozmak istemez.

 • Mekan ile uyum

Mekanın yüzeyine uygun Gelin ayakkabısı seçimi için mükemmeldir. Düğün kum veya toprak gibi bir yerde yapılıyorsa çok uzun ve ince topuklu ayakkabılar sizin için bir dezavantajdır.

 • Konfor

Tüm bu hususlara ek olarak konfor da oldukça önemlidir. Bu nedenle, ince Gelin ayakkabısı daha rahat olduğunu düşünüyorsanız, yukarıdaki "kalın topukluları ince topuklulara tercih edin" önerisi geçersizdir.

Bu yüzden ayakkabılarınızı giyin ve konfor seviyenizi anlamak için evde prova yapın. Ve eğer rahatsızsanız ve geri dönme hakkınız varsa, ayakkabıları iade etmeniz gerekecektir.

 • Damat ile uyum

Damat ile uyum belki de en önemli noktadır. Uzun topuklu giymek ve damattan uzun olmak biraz ilginç bir görüntü olabilir. Ayrıca damadın yanında duruyorsanız ve çok kısaysanız ve topuklu ayakkabı giyiyorsanız bunu saç modelinizle düzeltebilirsiniz.

 • Yedek ayakkabı

Zor zamanlar geçirdim diye herhangi bir rahatsızlık vermek istemiyorum. Bu nedenle yedek Gelin ayakkabısı olması gerekmektedir. Yedek ayakkabı almaya gerek yok. Daha önce giydiğiniz evdeki ayakkabılar olabilir. Önemli olan rahat olmanız ve elbisenize iyi oturmanızdır.

Zamanlama

Gelinlik boyu ayarlamadan önce Gelin ayakkabısı satın almalısınız. Ayakkabıyı daha sonra alırsanız elbise daha kısa veya daha uzun olabilir.

 • Düğüne şıklık ve rahatlık katan bir ayakkabı modeli

Tüm bu detayların uyumu, düğünün bütünlüğü açısından oldukça önemlidir. Bu yazımızda bu detaylar arasından en önemli ayakkabı seçimi farklıdır. Gelinin düğünde giydiği ayakkabılar, kendisini rahat ve şık hissetmesi için yeterlidir.

 • Şeffaf bantlı gelin ayakkabıları

Zarif ve romantik bir görünüm istiyorsanız o sene çok moda olan ve bu sene sıkça görülen transparan ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Kendinizi prenses gibi hissettirecek şeffaf bantlı ve kurdelelerden yapılmış kurdeleli gelin ayakkabısı! Gelin ayakkabısı instagram bu konuda iyi bir yardımcı olacaktır.

 • Çıkarılabilir aksesuarlı gelin ayakkabıları

Geçen sene sık sık kurdeleli ve tüllü gelin ayakkabılarını gördüm. Çıkabilen gelin ayakkabıları bu yıl artık satışta! Taş, fiyonk ve tül ile kaplı bu çıkarabileceğiniz parçalar sayesinde ayakkabıları hem sade hem de aksesuarlı olarak kullanabiliyorsunuz.

Renkli taşlarla gelin ayakkabısı

 • Renkli taşlı Gelin ayakkabıları

Gelininizin gelinliğine renk katmak istiyorsanız ayakkabı seçimini buna göre yapabilirsiniz. Bu yıl gelin ve damadın ayaklarında çok sayıda renkli taşlı gelin ayakkabı süsleme var. Bu şekilde seçim yaparak trende uygun şıklığı vurgulayan bir görüntü elde edebilirsiniz.

 • Sloganlı gelin ayakkabısı

Son yıllarda duvak, saç aksesuarı, gelin çantası gibi mizahi sloganları sıklıkla görüyoruz. Esprili trendler bu yıl ayakkabılara da sıçradı!

İddialı bir aksesuar tercih etmek istiyorsanız sloganlı gelinlik ayakkabılarını tercih edebilirsiniz. Bu ilham verici tasarımla kalbinize dokunan görüntüler yakalayabilirsiniz.

 • Platformlu gelin ayakkabıları

Gelin adaylarının tercih ettiği platform modeli oldukça şık ve oldukça rahattır. Ayrıca modele bağlı olarak gelin ayakkabısı dolgu topuk sade veya iddialı görünebilir.

Bu ayakkabı çeşidi A kesim veya prenses model gelinliklerde kullanılabilir. Bu nedenle boyu uzundur ve rahatça yürüyebilirsiniz.

 • Fiyonklu kalın topuklu gelin ayakkabısı

Bu tarz gelin ayakkabısı pahalı olmayıp kalın topuklu gelin adayları için şık ve rahat bir seçenektir. Önü kurdeleli kalın topuk modelinin uzun boylu gelinler için bile kullanımı oldukça kolaydır. Özellikle kır düğünü yapıyorsanız bu tarz bir gelin ayakkabısı spor tercihi yapabilirsiniz.

Dantelli Gelin Ayakkabısı

 • Dantelli Gelin ayakkabıları

Bu gelin ayakkabılarının modasının hiçbir zaman geçmeyeceğine inanıyoruz. Zarif tasarımıyla uzun zamandır sevdiğimiz, romantik ve gösterişli bir gelin ayakkabısı babet modeli. Dantel modelleri ve taşlar Sade bir gelinliğe hayat vermek için onun aksesuarlarını ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz.

 • Taş balerin ayakkabıları

Balerin ayakkabıları genellikle uzun boylu gelin adayları tarafından tercih edilmektedir. Düğününüzde ölçü uyumu ve rahatlığı açısından bale giymeyi planlıyorsanız, şıklığınızı tamamlamak için gelin bale takıları arasından seçim yapabilirsiniz.

 • Spor gelin ayakkabıları

Bir diğer ayakkabı modeli de bale ayakkabısı kadar popüler ama gelin ayakkabısı converse. Gönlünüzce dans etmek istiyorsanız modaya uygun spor ayakkabılardan kendi ayakkabınızı seçebilirsiniz. Dantel ve dolgulu gelin ayakkabıları hem rahat hem de şık görünüyor.

 • Stiletto gelin ayakkabısı

Bir düğünde şık görünen bir diğer ayakkabı önerisi ise gelin ayakkabısı stiletto. Metalik işlemeli ve metalik stilettolu gelinlikler, gelinlikteki tasarıma biraz farklı bir hava katıyor.

Gelin ayakkabısı 2021 yılında sürekli gelişmeye ve trend ve isteklerinize göre şekillenmeye devam ediyor. En iyi seçim yolu da zaten budur.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds