Gelin Ayakkabısı Model Önerileri

Gelin ayakkabısı model önerileri size düğün gününüz için mükemmel ayakkabıları seçmeden önce ihtiyacınız olan alternatifleri bulmanızda yardımcı olur. Yapacağınız düğünün tarzına göre gelin ayakkabısı modelleri seçmeniz gerekir. Düğün alanınızın zemini, ortamın genel tarzı, gelinliğinizin modeli gibi unsurlar ayakkabı seçiminiz için de belirleyici olacaktır. Mağazalarda babetten dolgu topuğa, stilettodan spor ayakkabıya kadar farklı alternatifler bulmak mümkündür.

Kendinize uyan gelin ayakkabısını bulmak için sezondan başlayarak birkaç önemli faktörü düşünün. Bir kış düğünü yapıyorsanız, burnu kapalı ayakkabılar ayaklarınızı sıcak tutacaktır. Yaz aylarında ise sandalet, sivri burun ve arkası açık topuklu ayakkabılar arasından seçim yapabilirsiniz. Kapalı alanda mı yoksa açık alanda mı evleneceğinizi düşünün. Hem düğününüz hem de resepsiyonunuz kapalı alanda ise, ayakkabı seçiminizde daha fazla esnekliğe sahip olursunuz; çimen veya kum üzerinde yapılan açık hava etkinlikleri, yere batmamak için düz gelin ayakkabısı modelleri veya blok topuklu ayakkabılar gerektirebilir.

Gelin Ayakkabısı Topuk Modelleri

Gelin ayakkabısı seçerken alışık olduğunuz ve kendinizi rahat hissettiğiniz topuk yüksekliğini seçmek iyi bir fikirdir. Bu, bir çift alçak topuklu gelin ayakkabısı, hatta bir çift güzel düz ayakkabı seçmeniz anlamına gelebilir. Yüksek topuklarla yürümeye alışkın değilseniz, yüksek bir çift seçmek için üzerinizde baskı hissetmeyin ve sadece görünüşünü beğendiğiniz için ayakkabı seçmekten kaçının. Seçtiğiniz ayakkabıları 12 saat veya daha uzun süre giymek konusunda herhangi bir şüpheniz varsa, bu seçimden uzak durmak en iyisidir.

Topuklu ayakkabı giymeyi seçerseniz, gelin ayakkabısı dolgu topuk modelleri, ekstra destek sundukları ve dengenizi sağlamanıza yardımcı oldukları için harika bir seçenektir. Gelinliğinizin uzunluğunu ayarlamak için terzinin ayakkabınızın yüksekliğini bilmesi gerekeceğinden, gelin ayakkabılarınızı gelinlik aksesuarlarınızdan ve tadilatlarınızdan önce seçin ve satın alın.

Günlük hayatınızda topuklu giyen bir kadınsanız şık ve ince topuklu stilettolar da tercihleriniz arasına girebilir. Stiletto gelin ayakkabısı seçmeye karar verirseniz düğün alanınızın zemininin düz olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde ince topuklarınız toprağa saplanıp size zorluk çıkartabilir.

Gelin Ayakkabısı Renk Seçimi Önerileri

Gelin ayakkabısı rengi seçiminiz, düğün temanıza, gelinliğinizin rengine ve tarzına bağlı olacaktır. Geleneksel bir düğünü tercih ediyorsanız, büyük ihtimalle fildişi ya da beyaz bir gelinlik seçmişsinizdir. Beyaz, ten rengi ve fildişi gelin ayakkabıları klasik olarak fildişi ya da beyaz bir gelinlik ile eşleştirilir.

Düğününüz daha modern olacaksa, ışıltı için metalik tonları, hatta pembe veya yeşilin koyu ve parlak tonlarını düşünün. Ayakkabılarınızı gelin buketinizdeki bir renkle eşleştirmeyi veya düğün temanızın renklerinden bir çift seçmeyi düşünün. Gelin ayakkabısı için alternatif bir renk seçmenin bir avantajı, onları özel gününüzden sonra tekrar giyme ihtimalinizin artmasıdır.

Alternatif renklere gitmek istemiyor fakat ayakkabılarınızda bir farklılık yaratmak istiyorsanız, gelin ayakkabısı süsleme seçeneklerini gözden geçirebilirsiniz. Seçeceğiniz düz renk bir ayakkabıya istediğiniz süsleme ve işlemeleri yaptırabilirsiniz. Böylece ayakkabılarınızı gelinliğinizle eşleştirme ihtimaliniz artar.

Topuksuz Gelin Ayakkabısı Modelleri

Ayakkabılarınızı seçerken rahatlığa öncelik vermeyi unutmayın. Düğün ayakkabısı alışverişinde sadece stile odaklanmak kolaydır, ancak rahat gelin ayakkabıları olmazsa olmazlardandır. Onları gün boyu giyeceksiniz, bu nedenle mükemmel oturan, ekstra destek sunan ve çok yüksek olmayan gelin ayakkabısı spor modellerinden seçmek isteyebilirsiniz.

Yeni ayakkabılar için alışveriş yaparken, doğru bedeni bulmak her zaman önemlidir. Ayakkabı numaranız buçuklu bir numaraysa veya geniş ya da dar ayaklarınız varsa, tam ve yarım bedenlerin yanı sıra geniş kesim gelin ayakkabıları da sunan mağazalarda güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Rahatlığı birinci planda tutan gelinler için gelin ayakkabısı converse seçenekleri ideal olacaktır.

Ayrıca, büyük gününüzden önce ayakkabılarınızı evde denemek iyi bir fikirdir, böylece olası ağrı noktalarını belirleyebilir ve ayakkabılara ayaklarınızın şekline uyum sağlaması için zaman verebilirsiniz. Topuksuz modelleri düşünürken gelin ayakkabısı babet seçeneğini de göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Babetler size hareket özgürlüğü sunacaktır.

Yedek Gelin Ayakkabısı Modelleri

Düğün gününüz için bu kadar çaba sarf ettikten sonra sıkıntılara katlanmak istemezsiniz. Bu nedenle yanınızda yedek ayakkabı bulundurmalısınız. Her zaman yedek gelin ayakkabısı satın almanıza gerek yoktur. Evde sahip olduğunuz, daha önce giydiğiniz bir ayakkabı da yedek çiftiniz olabilir. Önemli olan sizin rahat olmanız ve gelinliğinizle uyumlu olmasıdır.

Yedek gelin ayakkabısı seçerken gecenin ilerleyen saatlerinde topuklularınızla değiştirmek isteyebileceğiniz, rahat ve yüksek topuklu olmayan modelleri seçmelisiniz. Düz sandaletler, babetler ya da spor ayakkabılarından birini seçmek pistte rahat dans etmenizi ve kolayca hareket etmenizi sağlar.

Düğünlerde aksilikler her zaman meydana gelebilir. Yaşanabilecek aksiliklere karşı hazırlıklı olmak önemlidir. Bu sebeple yanınızda mutlaka yedek bir çift bulundurmakta fayda vardır. İkinci çift ayakkabınızı seçerken hem rahatlığını hem de gelinliğinizle uyumunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Seçeceğiniz yedek ayakkabı rahatlık için düz tabanlı bir babet ya da spor ayakkabısı olabileceği gibi aksiliklere karşı bir çift yedek topuklu da olabilir.

Renkli Gelin Ayakkabısı Modelleri

Gelin ayakkabısı beyaz olmak zorunda mı? Kesinlikle hayır! Birçok gelin ayakkabısının fildişi renginde, özellikle de boyanabilir saten olduğunu göreceksiniz. En popüler gelinlikler fildişi rengidir, ancak bu, ayakkabılarınızın da buna uyması gerektiği anlamına gelmez. Çağdaş bir gelin, gelinliğine renk katmak için farklı bir ayakkabı ya da büyük günlerinden sonra tekrar tekrar giyebilecekleri canlı bir ayakkabı isteyebilir. Bir sürü fildişi ayakkabı da boyanabilir bir kumaşta gelir, böylece gelinler büyük günlerinde fildişi giyebilir ve ardından ayakkabılarını boyatabilirler.

Beyaz, fildişi, pudra ya da bebek mavisi en popüler ve risksiz olan renkler olsa da aksesuarlarınızla ya da çiçeğinizle uyumlu renkler de tercih edebilirsiniz. Gelin buketinizdeki renklerden bir gelin ayakkabısı seçmek size tamamlayıcı bir güzellik katar. Aynı şekilde ayakkabılarınızı yaptıracağınız makyajın tonlarına uydurmak da alternatif bir seçenek olabilir.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds