Gelin Ayakkabısı Instagram

Gelin ayakkabısı düğün gününüz için gelinlikten sonra gelecek en önemli parçadır. Bir çift ışıltılı düğün topuklu ayakkabı ile kıyafetinizi güzelleştirmeyi düşünün. İlhama mı ihtiyacınız var? Şanslısınız: İster uzun bir elbisenin altından dışarı bakmak için ince, ışıltılı sandaletler arıyor olun veya daha kısa bir etek boyu ile sergilenen gösterişli ayakkabılar ile konukları şaşırtmak istiyorsanız yazıyı dikkatle okuyun. Kadınlar tercihlerinizi topuklu ayakkabıdan kullanın yada  düz düğün ayakkabıları kullanın dans başladığında düz düğün ayakkabıları düşünmek isteyebilirsiniz. Sizi gün boyunca dans pistine mümkün olduğunca rahat ve şık götürmek için en iyi bilgileri topladık. Sizin düğün ayakkabılarınız kişiliğinizi göstermek için önemli bir fırsattır.

Gelin Ayakkabısı Nasıl Seçilmeli

Düğün günü takımınızı tamamlamak için alışveriş yapabileceğiniz uzun gelin aksesuarları listesinde, muhteşem gelinliğinizle en uygun gelin ayakkabısı belirlemek  ve mükemmel çifti bulmak  en önemli önceliktir. Bazı gelinler için bu, nihai moda arayışıdır hatta belki de elbise arayışıyla rekabet edebilir. Diğer gelinler için sağlam bir düğün ayakkabısı almak, rahatlığı düşünmek kadar basittir (bu, stile ne kadar değer verirseniz verin) . Öncelikleriniz ne olursa olsun, günün sonunda düğün günü ayakkabılarınızın yerine getirmesi gereken önemli bir rol vardır. Şıklık ve rahatlık. 15 saat ayakkabının üzerinde sevdiklerine şık görünmek aynı zamanda rahat bir ayakkabı tercih etmek önemlidir. Gelinliğinizi giydiğinizde ayaklarınız görünüyorsa, kıyafetinize uygun ayakkabılar bulmanız gerekecektir.

Gelinlik Seçiminin Önemi

Gelin ayakkabısı her şeyden önce elbisenizin tarzını ve resmiyetini tamamlamalıdır. Pek çok gelin, gelinliklerini ya özel günlerini anmak için saklamak ya da kendi özel günlerinde giyebilmeleri için çocuklarına ya da torunlarına aile yadigarı olarak vermek isteyeceklerdir. Gelinliğinizi satın almadan ayakkabıyı satın alırsanız bunun olacağını garanti edemezsiniz. Elbisenizin uzunluğu ve kesimi, ayakkabılarınızın ne kadarının görüneceğini ve ne tür bir ayakkabı (ve topuk yüksekliği) giymeniz gerektiğini belirleyecektir. Gelin ayakkabısı dolgu topuk tercih edilebilecek öneriler arasındadır. Uzun  bir elbise giyiyorsanız, ayakkabılarınız, çok daha fazla dikkat çekecektir. Gelinliğinizde gelin ayakkabınızda yankılanabilecek detaylara veya süslemelere ve eşleştirilebilecek özel malzemelere ( dantel, saten, tül vb.) dikkat edin. Daha vintage veya retro bir görünüm istiyorsanız, ayakkabılarınızın tarzını aynı döneme uygun hale getirdiğinizden emin olun.

Gelin Ayakkabısı Bütçesi

 

 

 • Göz atmaya başlamadan önce, düğün ayakkabılarınıza ne kadar harcamak istediğinizi belirleyin. Bir bütçeye sahip olmak, aramanızı daraltmanıza yardımcı olacaktır.
 • Düğün ayakkabılarınızla ne elde etmek istediğinizi düşünün:
 • Ayakkabılarınızın bir açıklama yapmasını mı yoksa daha konuşkan olmasını mı istiyorsunuz?
 • Gelin ayakkabısı spor mu olmalı?
 • Bütün gün bir çift ayakkabı giymek ister misin?
 • Kaliteli bir çifte yatırım yapmak ister misiniz?

Bazı çiftler mavi bir düğün teması seçerken , birçok gelin ayakkabılarının "mavi bir şey" olarak kullanılmasına izin vermeyi tercih ediyor. Koyu renk ile nötr veya beyaz düğün ayakkabısı yelpazesinde nerede durduğunuzu düşünün. Kendinize yüksek topuklu bir insan olup olmadığınızı sorun. Normal yaşamınız boyunca sık sık topuklu ayakkabı giyerseniz, muhtemelen düğününüzde topuklu ayakkabı giymeniz iyi olacaktır. Topuklu ayakkabılarla yürümekte zorluk çekiyorsanız, gelin ayakkabısı babet modellerini tercih edebilirsiniz.

Gelin Ayakkabısında Yapılması Ve Yapılmaması Gerekenler

Yapılacaklar;

 • Onları gün içerisinde deneyin. Konfor seviyesinden bağımsız olarak (ama özellikle topuklu giyiyorsanız), düğünden önce gelin ayakkabısı evin etrafında giyme alıştırması yapın.
 • Yedek bir çiftiniz olsun. Seçtiğiniz ayakkabılar son derece rahat olsa bile, elinizde bir yedek çift bulundurmak her zaman iyi bir fikirdir. Böylelikle, bir ayakkabı felaketi (kopmuş bir topuk veya kötü hava gibi) ortaya çıkarsa, giyecek başka bir çiftiniz olur.

Yapılmayacaklar;

 • Satın almak için son dakikaya kadar bekleyinDüğün ayakkabılarınızı satın almak için ne kadar uzun süre beklerseniz, elbisenizle onları gerçekten beğenip beğenmediğinizi belirlemeniz ve düğünden önce ayakkabılarınızı kırmanız için o kadar az zamanınız olur.
 • Gelin ayakkabı süsleme yapmak kötü bir tercihtir. Gelin ayakkabısı kendisi tarzı ile öne çıkan modellerdir. Kendimiz süslersek eğer şıklığını yitiririz.

Konfora Öncelik Verin

 • Mükemmel düğün ayakkabınızın gün boyunca ve gecenin çoğunda giymek için yeterince rahat olup olmayacağını düşünün. Düğün gününüze dönüp baktığınızda, ayaklarınızın ne kadar acıdığını değil, tüm özel anları hatırlamak isteyeceksiniz.
 • Hassas bölgelere sıvı yara bandı uygulamak veya üçüncü ve dördüncü ayak parmaklarınızı birbirine bantlamak gibi  gelin ayakkabısı ağrısından kaçınmak için önleyici taktikler deneyin.
 • Kemerlerinizin dans pistinde birkaç saat sonra rahatlaması gerekmesi ihtimaline karşı elinizde düz veya hatta şık spor ayakkabılar bulundurun.
 • Gelin ayakkabısı converse modelleri spor ayakkabı için ideal bir seçim olacaktır.
 • Gelin ayakkabısı 2021 yılında en çok konfor beklenen ayakkabı modeli olarak seçilmiştir. Kullanıcılar üreticilerden gün boyu rahat ve şık görünmelerini sağlayan yeni tasarımlar bekliyorlar.

Ayağınız İçin Doğru Boyutu Seçin

En iyi uyumu bulmak için birkaç farklı boyutta bir ayakkabı denemeyi istemekten korkmayın. Bu sizin özel gününüz, mağaza asistanlarının değil bu yüzden başka bir çift isterken size verebilecekleri rahatsız edici görünüşleri görmezden gelin. Gelinler artık konvansiyonel alışkanlıklardan vazgeçtiler. Gelin ayakkabısı ınstagram mağazalarında rahatlıkla bulabilirsiniz. Rahatlık için her zaman yuvarlak veya açık bir parmak tavsiye ederim  sivri ayakkabılara göre ağrılı ayak parmaklarına neden olma olasılığı çok daha düşüktür. Ayrıca, evleneceğiniz yılın zamanı ayakkabınızın formunu etkileyebilir. Sıcak bir yaz gününde evleniyorsanız, ayaklarınızın sıcağa bağlı olarak şişmesi ihtimali yüksektir. En iyi seçenek, ayağa kalktıktan sonra öğleden sonra gelin  ayakkabısı alışverişine çıkmaktır, böylece ayakkabıların güne nasıl oturacağına dair daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.

Sizler İçin İpuçları

Gelin ayakkabısı seçiminde kesinlikle öncelik vermeniz gereken konu rahatlıktır. Gelin ayakkabısı stiletto modelleri genellikle çok tercih edilir fakat gün boyu ayakta ciddi ağrılar yapmaktadırlar. Stiletto modellerine alışkın değilseniz giymenizi önermiyoruz. Ayağınızın rahatlığına uygun seçimler yapmanız en güzel gününüz için doğru seçim olacaktır.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds