Gelin Ayakkabısı Hangi Renklerde Olur

Gelin ayakkabısı hangi renklerde olur sorusunun cevabı tamamen size bağlıdır. Ayakkabılarınız sadece gelinliğinizle mükemmel bir uyum sağlamalı ve düğününüzün tarzını ve aynı zamanda kişiliğinizi iyi yansıtmalıdır.

Eğer cesur bir gelinseniz, ayakkabılarınızın buketinizin rengine uyması için parlak bir şekilde boyanmasını isteyebilirsiniz. Tasarım konusunda bir yeteneğiniz ve tutkunuz varsa, pırlanta veya mücevherli bir ayakkabı klipsi ile gelin ayakkabısı süsleme seçeneğini düşünmek isteyebilirsiniz. Öte yandan, daha geleneksel bir gelin, seçeceği ayakkabıların gelinliğinin tam rengi olduğundan emin olmak isteyebilir.

Beyazın birkaç tonu vardır, bu nedenle gelinliğiniz beyazsa, gölgeyi karşılaştırmak için her zaman gelinlikçinizden bir renk örneği almanızı öneririz. İpek gelin ayakkabısı modelleri, doğal bir kumaş oldukları için geleneksel olarak beyazımsı bir tondadır, ithal saten ayakkabılar ise neredeyse mavi bir tonla çok parlak beyazdır.

Gelin Ayakkabısı Ne Zaman Alınır

Gelinin aksesuar seçmeden önce gelinliğini seçmesini öneririz. Gelinliğiniz teslim edildikten ve deneme şansınız olduktan sonra, gelinliğin boyunun tam olarak ne kadar olacağını bilmek size almanız gereken topuk boyu ile ilgili bir fikir verir. Bu şekilde uzunluğu mükemmel şekilde tamamlayan uygun gelin ayakkabısı modelini seçebilirsiniz.

Gelinlik aksesuarlarınız için ayakkabınızın hazır olması gerçekten önemlidir. Bu, terzinizin gelinliğinizin etek ucunu mükemmel uzunlukta dikebileceği anlamına gelir. Bu nedenle, özellikle de kişiye özel ayakkabı yaptırıyorsanız, son gelinlik provanızdan önce seçtiğiniz gelin ayakkabısı modelinizi gelinliğinizle beraber denemenizi öneririz. Bu, üzerinizdeki birçok baskıyı kaldıracak ve büyük gününüzün zamanı geldiğinde her şeyin mükemmel olmasını sağlayacaktır.

Yedek Gelin Ayakkabısı Renkleri

Gelin ve hatta damat için gecenin sonunda yedek ayakkabı bulundurmak giderek daha fazla gelenek haline gelmektedir. Gece ilerledikçe içinde dans edebileceğiniz çok daha rahat ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Gelinler sade beyaz gelin ayakkabısı converse modelleriyle ya da biraz parıltı ve mücevherle süsleyebilecekleri babetlerle de eğlenebilirler. Erkekler ise eğlence kısmı için güzel bir çift koyu renkli dans ayakkabısı getirebilirler. Geleneksel ilk danslar bittikten sonra genellikle bu ayakkabılara geçiş yapılır.

Bir ayakkabı sever için kırık bir topuk ciddi bir sorun ve özel gününüzde çözülmesi gereken bir problem anlamına gelir. Topuklu ayakkabılarını her şeyden çok seven gelinlerdenseniz, bu düğün gününüzde başınıza gelmesini isteyeceğiniz bir şey değildir. Bu sebeple, daha güvenli olmak için yedek bir çift sandalet ve gelin ayakkabısı dolgu topuk seçeneğini yanınızda bulundurun. Unutmayın yedek olarak seçeceğiniz ayakkabı mutlaka gelinliğinize şık bir şekilde uyan rahat bir ayakkabı olmalıdır.

Mekana ve Havaya Uygun Gelin Ayakkabısı Seçimi

Düğün mekanınızı pratiklik açısından düşünmek önemlidir. Bir kumsal düğünü yapıyorsanız ve ince stilettoları tercih ediyorsanız, kumda zarif bir şekilde yürümek zor olabilir. Sahilde bir düğününüz varsa mutlaka sandalet giymeniz gerekmez ancak arazi sizin için bir sorun teşkil edecekse, gelin ayakkabısı babet seçeneklerini veya daha düşük topukluları düşünebilirsiniz. Öte yandan, kış aylarında lüks bir balo salonu düğünü yapıyorsanız, yazlık sandaletler pek doğru bir seçim olmayabilir. Mekanınızın ne tür bir hava verdiğini düşünün ve bu tür düğün ayakkabılarını denemeye devam edin.

Düğününüz ilkbahar veya yaz aylarında ise saten sandaletler çok işe yararken, düğününüz sonbahar ve kış gibi daha soğuk mevsimlerden birinde ise kadife, süet veya deri gelin ayakkabısı modelleri daha uygun olacaktır.

Pürüzsüz zeminlerde yürümek ile kum, taş veya çimen üzerinde yürümek arasında büyük bir fark olduğundan, düğünün yerini bilmek, üzerinde yürüyeceğiniz arazi türünün farkında olmanızı sağlar. Eğer düğününüz engebeli bir zemindeyse, tökezlemeleri önlemek için gelin ayakkabısı spor modellerini seçmek en iyisidir, kumsalda evlenirseniz her zaman düz bir ayakkabı seçebilir, hatta çıplak ayakla bile çıkabilirsiniz. Ve her zaman büyük günden önce düğün mekanınızda yürümeyi deneyebilirsiniz.

Gelin Ayakkabısı Seçerken Topuk Boyunun Önemi

Hiç yüksek topuklu ayakkabı giymediyseniz, şimdi denemek için en doğru zaman olmayabilir. Gelin ayakkabısı modellerinin farklı yükseklikleri vardır, böylece rahat edeceğiniz bir çifti kolayca bulabilirsiniz. Yürümesi kolay ve rahat bir çift seçtiğinizden emin olun.

Düğün gününüz için günlük rutininizden farklı ve zarif görünen bir çift apartman topuk gelin ayakkabısı seçmek cezbedici olabilir. Kesinlikle özel hissettiren ayakkabılar tercih etmek isteyecek olsanız da, konfor alanınızın çok dışında, sizi kelimenin tam anlamıyla rahatsız edecek kadar zorlayacak bir ayakkabı seçmemeye dikkat etmelisiniz.

Harika bir çift gelin ayakkabısı bulduğunuzda, onları bir kutuya koyup büyük güne kadar bekletmeyin. Onları gelinliğinizle denemek ve tüm görünümünüzün nasıl bir araya geldiğinden memnun olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. Kendinize bir iyilik yapın ve onları tüm gün giymeden önce biraz rahatlatmak ve gevşetmek için en az birkaç kez evin içerisinde giyin. Bu, aynı zamanda size onlarla yürüme pratiği yapma şansı verecek ve düğün gününüz konusunda kendinize güveninizi arttıracaktır.

Günlük Kullanıma Uygun Gelin Ayakkabısı Seçimi

Duygusal veya tekrar giyilebilen bir gelin ayakkabısı mı arıyorsunuz? Duygusal bir şey arıyorsanız, o zaman bir yadigar olarak aktarılacak kadar özel olan ayakkabıları arayın. Pratiklik arıyorsanız, düğün gününüzden sonra tekrar giyebileceğiniz ayakkabılara odaklanın. Fildişi bir ayakkabı yerine, pastel tonlarda bir topuklu bulmaya çalışın veya siyah bir güzellikle cesur olun. Ayrıca, düğün sandaletlerini ve babetlerini de düşünün. Sadece rahat değil, aynı zamanda genellikle birçok kez yeniden giyebileceğiniz bir tarza da sahiptirler. Bu sayede bu ayakkabıları her giydiğinizde düğün gününüzü yeniden anabilirsiniz.

Alternatif bir seçenek olarak düğünden sonra ayakkabılarınızı farklı bir renge boyamayı düşünün. Bu, onları sadece gelin ayakkabısı olmaktan çıkarır ve günlük kullanımınıza uygun hale getirir. Düğün gününüz için seçeceğiniz ayakkabı modeli spor bir modelse bu hiç zahmetsiz günlük kullanıma uydurabileceğiniz bir model olacaktır.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds