Gelin Ayakkabısı Dolgu Topuk Önerileri

Gelin ayakkabısı dolgu topuk önerileri ayakkabı seçiminizi yapmadan önce değerlendirebileceğiniz önerilerdir. Yüksek topuklu ayakkabılar ile düz topuklu ayakkabılar ya da babetler arasında bir seçim yapmanız gerekir. Öncelikle topuklu ayakkabı giyerken rahat mısınız? Çok resmi ve geleneksel bir düğün mü yapıyorsunuz yoksa sahilde mi evleniyorsunuz? Daha uzun görünmeye mi çalışıyorsunuz yoksa rahatlık sizin için daha mı önemli? Sonuçta her iki ayakkabı stili de işe yarayabilir ve bir çift topuklu ayakkabı, denizkızı şeklindeki bir gelinlikle harika görünürken, bir çift taşlı gelin ayakkabısı babet de, Yunan stili bir gelinlik ile eşleştirildiğinde aynı derecede iyi görünebilir.

Bacakları kısa olan gelinler, bilekten kayış özelliği olan ayakkabılardan kaçınmaya çalışmalıdır. Bu ayakkabı stili bacaklarınızı çok daha kısa gösterebilir. Bunun yerine dolgu topuk gelin ayakkabısı seçmek daha iyi bir seçenek olacaktır.

Size arzu ettiğiniz ekstra yüksekliği vermek için topuklu ayakkabıları tercih etmek cazip gelse de, çok yüksek topuklu ayakkabılara alışkın değilseniz, özel gününüz sizin için zor geçebilir. Dolgu topuklar size istediğiniz yüksekliği sağlarken rahat olmanızı da kolaylaştıracaktır. Uzun boyluysanız ve boyunuzu uzatmakla ilgilenmiyorsanız, güzel bir şekilde süslenmiş sandaletler harika bir seçenektir.

Gelin Ayakkabısı ve Gelinliğin Uyumu

Gelin ayakkabısı gelinlikle uyumlu olmazsa, hiçbir pratiklik yeterli olmayacaktır. Gelinlerin önce gelinliği seçmeleri, ardından gelinlik ayakkabılarını gelinliği giyerken denemeleri ve hangisinin daha iyi göründüğünü görmeleri iyi olacaktır. Doğru gelin ayakkabısı, gelinliğin rengini ve detayını kendi stilinizle tamamlamalıdır. Bazı ayakkabılar, gelinliğin havasını değiştirebilir, örneğin bir çift kovboy çizmesi ile eğlenceli bir prenses kesim gelinliği veya ışıltılı spor ayakkabılar veya güzel bir çift babet ile vintage bir gelinliği eşleştirebilirsiniz.

Bazı ayakkabıların size daha fazla denge sağlayacağını unutmayın. Düz bir ayakkabı giymek kolaydır, ancak özel gününüzde biraz yüksekliğe sahip olmak istiyorsanız, size ince bir topuktan daha iyi denge sağlamaya yardımcı olacak gelin ayakkabısı dolgu topuk modellerini düşünebilirsiniz.

Bir başka iyi fikir de ayakkabıyı düğün gününüzden önce dışarıda giyerek altların kaygan olmamasını sağlamaktır. Mutlaka gelinlik provanızda, yaptığınız gelin ayakkabısı tercihini giyerek gelinliğinizle biraz dolaşın ve ayakkabılarınızın gelinliğinize yapışmamasına veya takılmamasına dikkat edin. Değerli taşlı veya işlemeli ayakkabılar gelinliğinizin kumaşına takılabilir ve yürürken sorunlara neden olarak gelinliğinizi yırtabilir.

Gelin Ayakkabısı Topuk Boyu Seçimi

‘’Hangi topuk boyunu tercih etmeliyim?’’ Gelinler için bu klasik bir sorudur. Bütün gün aynı gelin ayakkabısı tercihini giyecekseniz hangi topuk yüksekliğine ihtiyacınız olduğunu belirlemek önemlidir. Kendinize ilk olarak şu soruyu sormalısınız; 'hangi ayakkabıları giymekte rahatım?'. Gece boyu rahat olmanız en az gelinliğinizle uyum sağlayacak bir ayakkabı bulmanız kadar önemlidir.

Her gün iş veya eğlence için bir çift stiletto giyebilir veya bir çift babet tercih edebilirsiniz. Önemli olan günlük hayattaki tercihlerinizi düğün gününüze de uygulamaktır. Gerçek şu ki, düğününüz için 9 cm topuklu bir stiletto gelin ayakkabısı tercih ederseniz ve bunlara alışık değilseniz, kesinlikle bu ayakkabılar sizi düğün gününüzde zorlayacaktır. Yaklaşık 4 cm'lik alçak topuklu ayakkabılar veya düz topuklu ayakkabılar da modaya uygun ve şık olacaktır. Farklı topuk boylarını deneyin ve sizin için en rahat olanı seçin.

Spor Model Dolgu Topuk Gelin Ayakkabısı

Her gelinin ayakkabılarla ilgili bir takıntısı vardır. Özellikle yüksek topuklu ayakkabılar. Gelin adayları için gösterişli, şık, süper sofistike, yüksek topuklu çeşitleri, gösterişi getiren küçük topuklular, dolgu topuk modeller ve gelin ayakkabısı converse modelleri arasından seçim yapmak oldukça zordur.

Günlük hayatınızda yüksek topuklu ayakkabı giymeye alışkın değilseniz ama düğün gününüzde uzun olmak istiyorsanız, dolgu topuklu ayakkabılar sizin için ideal olacaktır. Gelin ayakkabısı spor modelleri tercih ederseniz hem rahat hem de şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Spor ayakkabılar şıklığınızı bozar diye endişelenmeyin. Son yılların trendi dolgu topuklu spor ayakkabılar sayesinde gelinliğinizle uyumlu ve günlük rahatınızı bozmayacak gelin ayakkabıları bulmak mümkün.

Hem dolgu topuk hem de spor olan ayakkabı seçenekleri gece boyunca rahat hareket etmenizi kolaylaştırır ve size istediğiniz uzun görünümü aynı anda sunar. Spor ayakkabı gibi görünen fakat altındaki dolgu topuk sayesinde boyunuzu uzatan bu gelin ayakkabısı modelleri dengede durmak ve uzun saatler giymek için idealdir.

Süslemeli Dolgu Topuk Gelin Ayakkabısı

Düğünler her zaman gelinler için özel olacaktır. Mümkün olduğunca mükemmele yakın olmasını sağlamak için büyük veya küçük her ayrıntıya çok fazla hazırlık yapılır ve doğru gelin ayakkabısı seçmek bunun bir parçasıdır. Dolgu topuk gelin ayakkabıları size hem rahatlık hem de uzunluk sağlayabileceği gibi istenilen süslemeleri yapmaya da uygun olacaktır.

Dolgu topuk ayakkabılarınızı seçtikten sonra gelinliğinizle uyumlu olması için gelinlik kumaşınızla kaplatabilir ya da gelin ayakkabısı süsleme teknikleriyle tamamen orijinal bir ayakkabı yaratabilirsiniz. Takılarınızla uyumlu inciler ya da gelinliğinizde kullanılan boncuklar, ayakkabılarınızı süslemek için kullanabileceğiniz materyallerdir. Bazı saten ayakkabılar boyanmaya uygundur ve dilediğiniz renkte boyayıp istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.

Doğru gelin ayakkabısı seçerken dikkat edilmesi gereken birçok nokta olsa da, hiçbir şey bir çift olarak yeni hayatınızdaki bu unutulmaz olay sırasında kendinizi güzel ve özel hissetmeniz kadar önemli değildir.

Yedek Ayakkabı Bulundurmak

Düğün günü hava kötüyse ne olur? Yağmurun yağmaya karar vermesi durumunda yapabileceğiniz birçok farklı önlem vardır. Kir ve su izlerinin düğününüzü ve gelin ayakkabısı tercihinizi lekelemesini önlemek için uygulayabileceğiniz çeşitli spreyler ve çözümler var. Ayakkabının malzemesini bozmayacağından emin olmak için bir koruyucu satın almadan önce etiketini kontrol etmeniz gerekir. Şüpheye düştüğünüzde, yakın arkadaşlarınızdan, güzel düğün ayakkabılarınızı mahvetmemek için gerektiğinde giyebileceğiniz yedek bir çift ayakkabı getirmesini isteyin.

Bir çift yüksek topuklu ayakkabıya aşık olduysanız, kendinizi o gelin ayakkabısı ile düğününüzde yürürken hayal ettiyseniz ancak gün boyunca giymek için uygun olmayabileceklerini düşünüyorsanız, o zaman ikinci bir çift topuklu ayakkabı ile kendinizi şımartın.

Büyük gününüze gelince, gelinlik değişiklikleri de dahil olmak üzere zor ve net kurallar yoktur. Nikah töreninde giymek için bir çift ayakkabı ve ilk dansınız için başka bir çift ayakkabı almak istiyorsanız, iki çift gelin ayakkabısı alın.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds