Gelin Ayakkabısı Babet Önerileri

Gelin ayakkabısı babet önerileri ayakkabı seçiminizi yapmadan önce mutlaka göz atmanız gereken önerilerdir. Gelinlik ayakkabınızı seçerken dikkat etmeniz gereken birçok husus vardır. Bu önerileri bilmek ve alışveriş yaparken bunları aklınızda bulundurmak, bilinçli bir satın alma yapmanızı sağlayacaktır.

Kontrol etmeniz gereken ilk şeylerden biri, baktığınız gelinlik modelinin düğününüze uygun olup olmadığıdır. Bir plaj düğününde ya da kır düğününde yüksek topuklu ayakkabılar ya da ince topuklu ayakkabılar giymek en iyi fikir olmayabilir. Topuklularla yürümekte ne kadar iyi olursanız olun, yumuşak kumdan veya topraktan kaçmanın bir yolu yoktur.

Aynı şekilde, düğününüz zarif ve klasik bir mekanda yapılacaksa, spor ayakkabılar muhtemelen en iyi seçenek olmayacaktır. Basitçe söylemek gerekirse, düğününüzün özelliklerini göz önünde bulundurun ki seçtiğiniz gelin ayakkabısı sizin için ve mekan için en iyisi olsun.

Renkli Babet Gelin Ayakkabısı

Düğün ayakkabılarınızda kendinizi rahat ve doğal hissetmeniz önemlidir; başka bir deyişle, kişisel tarzınıza uygun olduklarını hissetmeniz önemlidir. Büyük gününüzde stiletto giymeniz şart değildir ve tüm gece dans etmek için babet giymenizi söyleyen hiçbir kural yoktur. Genel bir kural olarak, alışık olduğunuzdan daha yüksek ayakkabılar giymekten kaçının ve kendinizi rahat hissettiğiniz gelin ayakkabısı tercihini yapın.

Yüksek topuklular yerine gelin ayakkabısı babet giymeyi tercih eden gelinler için birçok farklı model ve renkte babetler vardır. Yaz düğünleri için burnu açık babetler ayaklarınıza hava aldıracağı için ideal olacaktır. Kış düğünleri içinse daha kapalı düz tabanlı ve kalın kumaşa sahip babetleri tercih edebilirsiniz.

Düğün ayakkabılarınızın rengine gelince, beyaz olmalarına gerek olmadığını unutmayın. Giderek artan sayıda gelin, kişiliklerinin ayakkabılarında parlamasına izin vermeyi seviyor ve nikah alanına yürürken dikkatleri üzerine çeken parlak tonlarda gelin ayakkabısı almayı tercih ediyor. Düğün gününüzde renkli ayakkabılar kullanmaktan çekinmeyin.

Gelinlik ve Gelin Ayakkabısı Uyumu

Pek çok gelin gelin ayakkabısı modelini gelinliğiyle aynı kumaştan satın almayı tercih ederken, bazıları da rahatlık ve uzun ömür söz konusu olduğunda en iyi seçenek olarak gördükleri için doğal deri ayakkabıları tercih ediyor. Burada uyulması gereken kesin bir kural yok, sadece ayakkabılarınızın gelinlik aksesuarlarınız ile uyumlu olduğundan emin olun.

Terzi, gelinliğinizin uzunluğunun doğru olduğundan emin olmak için ayakkabılarınıza ihtiyaç duyacaktır, bu sebeple son gelinlik provasından önce gelin ayakkabısı seçiminizi yaptığınızdan emin olun. Gelinlik bakmaya ilk başladığınızda ayakkabılarınızın hazır olmasına gerek yoktur fakat düğün gününüz yaklaştığında ve gelinliğiniz son haline getirilirken ayakkabılarınızı seçmiş olmanız gerekir.

Ayakkabınızı seçerken elbisenizin tarzını tamamlayan bir ayakkabı seçmeye çalışın. Elbisenizle ayakkabılarınızın aynı kumaştan olması şart değildir. Bunun yerine “Elbisem ile ne güzel durur?” diye düşünün. Örneğin, elbiseniz romantik bir tül elbise ise, çiçek veya boncuk detaylı pastel renklerde, askılı bir sandalet düşünün. Ya da elbiseniz daha minimalistse, bu ekstra şıklığı eklemek için gelin ayakkabısı dolgu topuk modellerini deneyin.

Gelin Ayakkabısı ve Rahatlık

Düğün ayakkabılarının %100 uyması gereken bir koşul varsa o da rahat olmasıdır. Ayakkabı satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken durumlar vardır. Seçtiğiniz ayakkabıların, parmak uçlarını sıkıştırmadıklarından, ayaklarınızın üstlerini sıkmadıklarından veya parmak uçlarını ezmediklerinden emin olmanız gerekir. Bu, sadece bir günlük giyimde bile kötü yaralara veya nasırlara yol açabilir. Rahatlık arayan gelinler için en iyi seçenek gelin ayakkabısı spor modellerinden birini tercih etmek olacaktır.

Verilebilecek en iyi tavsiye, düğün ayakkabılarınızı sabahın erken saatlerinde değil, günün sonunda satın almanızdır. Bu, düğün gününüzde ayaklarınızın nasıl hissedilebileceğini daha iyi anlamanızı sağlayacaktır, çünkü birkaç saattir ayakta durmuş olacaksınız ve bu da meydana gelebilecek herhangi bir doğal şişmeyi size gösterecektir. Aksine, sabahları ayaklarınız dinlenmiş haldeyken ayakkabı alışverişine giderseniz, ayakkabınızın çok dar olup olmadığını fark etmeniz daha zor olabilir. Tüm bunları düşünmek istemiyor ve düğün gününüzde de günlük hayatınızdaki kadar rahat olmayı amaçlıyorsanız gelin ayakkabısı converse modellerini incelemek isteyebilirsiniz.

Mekana Göre Gelin Ayakkabısı Babet Seçimi

Özellikle düğününüzün herhangi bir kısmı açık havada ise, ayakkabınızı seçerken mekanınızı da göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Yüksek topuklulara alışkın olabilirsiniz, ancak bu topuklarla çimen veya kumda yürümek düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. Açık hava düğünleri için mekanın zeminine göre değerlendirme yapmak gerekir. Düz olmayan zeminler için gelin ayakkabısı modelleri arasından babetleri seçmeniz size rahat hareket etme özgürlüğü sağlayacaktır.

Bazı ayakkabılar diğerlerine göre dış mekana daha uygundur. Babetler her zaman doğa dostu harika bir seçenektir, açık hava düğünlerinde kullanıma uygundur. Ancak babetler sadece açık hava düğünleri için düşünülmemelidir. Şık bir gelinliğin altında salon düğünlerinde de gelin ayakkabısı babet seçenekleri uyumlu gözükecektir.

Gelin ayakkabısı tercihinizi tekrar giymeyi planlıyorsanız, zarif, klasik, çok yönlü ve gardırobunuzda hali hazırda bulunan farklı kıyafetlerle uyumlu genel bir stil seçin. Düzenli olarak kokteyllere veya zarif etkinliklere katılıyorsanız stiletto harika bir seçenek olabilirken, daha gündelik kullanmayı planlıyorsanız babetler ya da spor ayakkabılar daha doğru seçenekler olabilir.

Topuk Yüksekliği Seçimi

Bu, gelin ayakkabısı seçerken vermeniz gereken en önemli ve en zor karardır, çünkü çoğu zaman size göre değişkenlik gösterebilir. Pek çok gelin, düğün günlerinde topuklu ayakkabı giyme konusunda baskı hisseder. Düğününüz bir kutlamadır, ayaklarınızın sizi ne kadar zorladığını değil, arkadaşlarınız ve ailenizle keyifli vakit geçirdiğinizi hatırlamak istersiniz. Rahat edeceğiniz bir topuk yüksekliği seçin. Topuklu ayakkabılarla yaşıyorsanız ve başka bir şey giyerek çıplak hissediyorsanız, yüksek topukluları tercih edebilirsiniz.

Bildiğiniz ve sevdiğiniz bir marka seçmenizi öneririz, böylece onlarla dans ederken ve tüm gün dolaşırken rahat olursunuz. Asla topuklu ayakkabı giymiyorsanız ve kendinize takılacakmış gibi hissediyorsanız, düz ayakkabıları ya da babetleri tercih edin. Bu günlerde birçok tasarımcı, babetler için farklı gelin ayakkabısı süsleme seçenekleri sunuyor. Arada bir yerdeyseniz, ikisini de deneyin. Acele etmeyin, ayakkabıları deneyin ve hangisini en çok beğendiğinizi görün

Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds