Gelin Ayakkabısı Babet

Gelin ayakkabısı günümüzde istediğiniz şekilde kullanabileceğiniz türlere sahiptir. Topukludan hoşlanmıyorsanız babet ile rahatlıkla evlenebilirsiniz.

Doğru ayakkabıyı bulmak doğru elbiseyi bulmakla başlar. Stili ve uzunluğu öğrendikten sonra, doğru şekilde eşleştirmeniz kolaydır.

Konumu ve düğününüzün yerini dikkate alın. Bu, bir plaj düğününde veya kaygan dans pistinde yüksek topuklu ayakkabıların en iyi seçim olmayabileceği anlamına gelir.

Ne kadar rahat görünürsen görün gelin ayakkabısı spor giysen bile, ayakkabılarını düğün sırasında çıkardığından emin ol. Son dakikaya kadar beklemekten kaçının ve her ihtimale karşı destenizde yedek bir çift bulundurun.

Bir düğün günü görünümünü tamamlamak için saç stilleri, makyaj, aksesuarlar ve çok daha fazlasına ihtiyaç var, ancak elbiseler kadar Gelin ayakkabısı da önemlidir. Düğün gününüzde giymeyi seçtiğiniz ayakkabılar büyük bir karardır (onları saatlerce giyeceksiniz) ve topuk yüksekliği, stil ve rahatlık seviyesi gibi dikkate alınması gereken birçok şey vardır.

Düğün Ayakkabısı Nasıl Seçersiniz

İster elbisenize kişilik katmak isteyin, ister sadece ağrıyan bir ayaktan kaçınmak isteyin, büyük bir gün için yüksek (veya düz) bir Gelin ayakkabısı bulmak için birkaç önemli adım vardır. Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Mükemmel bir çift rahat düğün ayakkabısını nasıl seçeceğinizi aşağıda açıkladık.

1. Önce gelinliğinizi alın

Düğün ayakkabısı ile her şeyden önce elbisenin tarzını ve resmiliğini tamamlamalısınız. Bir gelinlik bulmadan önce ayakkabı satın alırsanız, bunun olacağını garanti edemeyiz.

Elbisenizin uzunluğu ve kesimi, ayakkabılarınızın ne kadarını göreceğinizi ve ne tür ayakkabılar (ve topuk yüksekliği) giymeniz gerektiğini belirleyecektir. Diz boyu bir elbise giyiyorsanız, gelin ayakkabısı dolgu topuk uzun bir trende yere sıyıran bir elbise giydiğinizden daha fazla dikkat çekecektir.

2. Ayakkabı hedefleri (ve bütçe) belirleyin

Göz atmaya başlamadan önce, düğün ayakkabınıza ne kadar harcamak istediğinize karar verin. Bir bütçeye sahip olmak, aramanızı daraltmanıza yardımcı olabilir.

Düğün Ayakkabısından Beklentinizi Belirleyin

Gelin ayakkabısı ve elbisenizden ne elde etmek istediğinizi düşünün:

  • Ayakkabılarınızın bir açıklama yapmasını mı, yoksa daha cüretkar olmasını mı istiyorsunuz?
  • Eşinizle ayakkabılarınızı eşleştiriyor musunuz?
  • Stil ve rahatlık sizin için en önemli şey mi?
  • Bütün gün bir çift mi giymek istiyorsunuz?
  • Kaliteli bir çift ayakkabıya yatırım yapmak ister misiniz?

Bazı çiftler mavi bir düğün teması seçerken, birçok gelin ayakkabılarını mavi yapmayı tercih ediyor. Cesur renkler ve nötr veya beyaz Gelin ayakkabısı süsleme yelpazesinde nerede durduğunuzu düşünün.

Kendinize yüksek ayakkabı sevip sevmediğinizi sorun. Günlük hayatınızda sık sık topuklu ayakkabı giyiyorsanız, bir düğünde yüksek topuklu ayakkabı giymenizde bir sakınca yoktur. Ancak, topuklarınız üzerinde zar zor yürüyebiliyorsanız, rahat düğün ayakkabılarını tercih edin.

Düğün ayakkabısı seçerken düğün yerini göz önünde bulundurun. Yüksek topuklu ayakkabılar bir plaj düğünü için mükemmel olmayabilir.

Lütfen mekana dikkat edin: Çok fazla merdiven var mı? Çakıl taşlı yol? Kaygan bir dans pisti? Bu önemli ayrıntıları ve gelin ayakkabısı converse gibi bir ayakkabı giymek istiyorsanız bu ortamlara nasıl dayanabileceğini düşünün.

Düğününüzde Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Hava durumunu izleyin

Kötü hava koşullarında, Gelin ayakkabısı için Plan B'yi aklınızda bulundurun. Islak çim, çamur veya su birikintileriyle dolu kaldırımlar gökyüzü yüksekliğinde güzel dairelerde veya yüksek topuklu ayakkabılarda iyi sonuç vermez.

Yağmurlu havalarda gelinliğinizin altına sevimli lastik çizmeler giymeyi düşünün. En azından portre çekerken günün açık olmasını tercih edin. Yağmur varsa biraz bekleyip sonra çizmelere geçebilirsiniz. Tüylü kışlık botlar, büyük bir günde karla karşılaştığında gelinlik ile eşleştirildiğinde eğlenceli bir fotoğraf olacaktır. Bu durumda gelin ayakkabısı uygun ayakkabı giymek çok önemlidir.

  • Alışveriş

Önce beğendiğiniz ayakkabıları satın almak isteyebilirsiniz, ancak satın almadan önce alışveriş yapmak ve tüm seçenekleri tartmak iyi bir fikirdir.

Çevrimiçi envanter, mağazalarda bulduğunuzdan daha geniş olma eğilimindedir, bu nedenle mağazalardan en sevdiğiniz stili satın almadan önce web'de aramaya başlamak iyi bir fikirdir. Gelin ayakkabısı babet tarzında istiyorsanız bile internette bulabilirsiniz.

  • Rahatlığa öncelik verin

Mükemmel düğün ayakkabılarınızın düğününüz boyunca giyecek kadar rahat olup olmadığını düşünün. Düğün gününe dönüp baktığınızda, sadece ayaklarınızın ne kadar acıdığını değil, tüm özel anları hatırlamak isteyeceksiniz.

Ayakkabı Ağrısını Nasıl Önlersiniz

Gelin ayakkabısı ağrısını önlemek için hassas bölgelere sıvı bir bandaj uygulayabilirsiniz veya 3. ve 4. ayak parmaklarını birbirine bantlamanız (güvenin, işe yarıyor!) Gibi önlemleri deneyin.

Dans pistinde birkaç saat sonra rahatlayın, düz veya şık spor ayakkabılarınızı elinizin altında bulundurun.

  • Elbisenize Göre Ayakkabı Alın

Elbisenizi değiştirmeniz gerekiyorsa, her elbiseyi ayırtırken ayakkabılarınızı yanınızda getirdiğinizden emin olun. Terzi elbiseyi yüksek topuklu ayakkabıların yüksekliğine göre ayarlayabilir.

Gelin ayakkabısı ve elbisenize birlikte bakmak da büyük bir gün öncesinde birlikte nasıl göründüklerini (ve hala alışverişe devam etmek için vaktiniz varken) bilmeniz işe yarar.

Düğün ayakkabılarınızı kendinize alıştırın. Onları evin etrafında giyin ve rahatlık seviyesinden bağımsız olarak (özellikle topuklu ayakkabı giyiyorsanız) düğünden önce bunlara alışın.

Yedek bir çift hazırlayın. Seçtiğiniz ayakkabılar çok rahat olsa bile, yanınızda yedek bir çift bulundurmanız iyi bir fikirdir. Bu şekilde, bir ayakkabı felaketi durumunda (topuk kırılması veya kötü hava koşulları gibi) yine de başka bir ayakkabı giyebilirsiniz. Gelin ayakkabısı instagram platformundan fazlasıyla rahat ve şık gelin ayakkabılarını araştırabilirsiniz.

Yapmamanız Gerekenler

Satın almayı hemen düğün öncesine kadar bekletmeyin. Gelin ayakkabısı satın almayı ne kadar uzun süre beklerseniz, düğünden önce onları gerçekten beğenip beğenmediğinizi bilmeniz ve alışmanız için o kadar çok zamana ihtiyaç duyarsınız.

Onları denemeden satın alın. Tarza konfordan çok öncelik verseniz bile, düğün ayakkabılarınızın tam oturup oturmadığını ve rahat olup olmadığını satın almadan önce bilmek önemlidir. Bir gelin olarak, bütün gece boyunca dans edeceksin. O dans pistinde olman gerektiğini unutma.

Düğün ayakkabılarınızı ister bağcıklı, ister kayışlı, ister kaymalı veya gelin ayakkabısı stiletto giyin, bunlar sizin düğün mekanınız ve biçiminiz, elbisenizin uzunluğu ve tarzınız ve sizindir. Konfor seviyenizi tamamladığından emin olun. Hepsinden iyisi, düğün ayakkabınızın kişiliğinizi yansıttığından emin olun.

Gelin ayakkabısı 2021 yılında değişen trendler ve moda sayesinde istediğiniz çifti giyebileceğiniz bir tür haline gelmiştir.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds