Gelin Ayakkabısı

Gelin ayakkabısı seçiminizi uygun ve bütün gece rahatlıkla hareket edebileceğiniz iyi bir ayakkabı üzerine yapmanız unutmayacağınız gecenize rahatlık katacaktır.

Doğru ayakkabı ile gelinlik görüntünüzü tamamlarsınız ve düğün ayakkabınız düzenleyeceğiniz son şeylerden biri olabilir, ancak gelinlik görüntünüzün çok önemli bir unsuru olacaktır. Bu yüzden sadece harika değil, aynı zamanda tüm gelin ihtiyaç ve gereksinimlerinize uyan bir ayakkabı seçmelisiniz. Gelin ayakkabısı 2021 yılında birçok seçenek bulabileceğiniz ve istediğinizi giyebileceğiniz ayakkabılardır.

Gelin ayakkabısı seçimi, elbisenin tarzına, eteğin uzunluğuna, boyuna ve fiziğine ve gün boyu topuklu ayakkabı giymeye alışık olup olmadığınıza bağlıdır. Düğün ayakkabılarınızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır.

Gelinliğinizi giyerken ayaklarınızı görebiliyorsanız, kıyafetinize uygun gelin ayakkabısı bulmanız gerekecektir. Öncelikle gelinliğin tarzına karar verdikten sonra elbisenin orantılarına ve şekline uygun ayakkabı stiline karar verin. Örneğin, elbise bilek uzunluğundaysa, bir çift ucunda ayrıntıları olan veya açık burunlu bir topuklu ayakkabı işe yarayacaktır.

Gelinlik Kumaşına Uymanızın Önemi

Gelin ayakkabısı ve elbiseniz mükemmel şekilde uysun istiyorsanız, gelinlik ayakkabınız için alışverişe çıkarken gelinliğinizi veya gelinlik kumaşınızın bir örneğini getirmeniz iyi bir fikirdir. Renkleri tam olarak eşleştiremiyorsanız, elbisenizi veya takı dekorasyonunuzu ayakkabılarınızla eşleştirmeyi deneyin. Bu zorsa, ayakkabılarınızı her zaman düzeltebilir veya gelinlik tasarımcınızdan ayakkabılarınızı örtmeniz için ekstra kumaş sağlamasını isteyebilirsiniz.

Ayağınızı kimse göremiyorsa, ayakkabınızın elbisenizin dantel rengine tam olarak uyup uymadığını önemsemeyebilirsiniz. Bu, tam olarak eşleşmek zorunda olmadığınız ve daha pratik ve rahat ayakkabılar tercih edebileceğiniz anlamına gelir, ancak uzun süre giymek rahatsızlık veren ayakkabılardan uzak durun.

Bunu söylerken en güvenli seçim, en azından ilham aldığınız bir noktada, gelin ayakkabısı dolgu topuk ayakkabılar seçmektir. Ten rengi, fildişi, beyaz ve hatta pastel pembe, lavanta ve bebek mavisi gibi renkleri güvenle seçebilirsiniz. Ancak bütün gece dans etmeyi sevmiyorsanız ve insanlar ayaklarınızı zaten görmeyecekse, her zaman en sevdiğiniz renkte rahat topuklu ayakkabılar, espadriller veya düz ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

Pop Renkler İstiyorsan

Gelin görünümünüzü aydınlatmak için biraz renk katmak istiyorsanız, Gelin ayakkabısı görüntünüze yeni bir renk katmak en iyisidir. Pek çok gelin mavi rengini çok sever ve tercih eder, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz başka birçok renk vardır.

 

Çiçeklerinize veya nedime elbisesine ya da düğün renk şemasına uygun bir renk seçebilirsiniz. Altın, gümüş, gül altın ve bakır gibi metalik renkler, beyaza göre harika bir görsel etki sağlar ve aynı zamanda kıyafete çok şık ve çekici bir unsur katar. Gelin ayakkabısı instagram gibi kaynaklarda bu örneklere bakabilirsiniz.

Örneğin, bileğinizde biten harika bir gelinlikle mor bir Gelin ayakkabısı giyebilir ve hem cesur hem de eğlenceli bir görüntü elde edersiniz. Gelinliğinizi yaptırdığınız yer bazen sizden ayakkabınızı gelinlikten önce almanızı isteyebilir. Bunun nedeni, elbise tasarımcısının elbiseyi ayakkabı ile birlikte boyunuza ve ölçülerinize uyacak şekilde yaratması gerektiğidir.

Topuklu Mu Düz Mü

Bu tamamen size bağlıdır ve birkaç faktöre bağlıdır. Her şeyden önce, topuklu Gelin ayakkabısı giyerken rahat mısınız? Çok resmi ve geleneksel bir düğün mü yapıyorsunuz yoksa sahilde bir düğün mü yapıyorsunuz? Daha uzun görünmeye mi çalışıyorsunuz, boyunu kısaltmaya mı? Sonuçta, her iki ayakkabı stili de işe yarıyor ve seksi, denizkızı şeklindeki bir elbisede harika görünen kayışlara sahip bir çift topukluyu da harika bir Yunan sandaletini de güzel gösterebilirsiniz.

Kısa bacaklı gelinler, özellikle kayışlar kalınsa, ayak bileği kayışlı ya da gelin ayakkabısı spor seçeneklerden kaçınmalıdır. Bu tarz ayakkabılar ayaklarınızı çok daha kısa gösterebilir. 6-8 cm yüksek topuklu ayakkabılar her zaman biraz ekstra yükseklik sağlar.

Hatırlama; İhtiyacınızdan daha yükseğe çıkmak için gelin ayakkabısı stiletto ayakkabılar seçmeniz size mantıklı gelebilir, ancak çok yüksek topuklu ayakkabılarla deneyiminiz yoksa, ayaklarınız özel gününüzde ağrıyabilir.

Uzunluğunuzun Gelin Ayakkabısındaki Önemi

Uzunsanız ve topuklu Gelin ayakkabısı istemiyorsanız, güzelce dekore ettiğiniz bir düz ayakkabı tam size göre. Ancak düz ayakkabı giymek istemiyorsanız kedi topuklu gibi küçük topuklu ayakkabılar giyebilirsiniz ve size ekstra yükseklik vermeden topuklu gibi görünürler.

Nedime için halihazırda sahip olduğu bir şeyi giymek yerine ayakkabı seçerseniz, seçtiğiniz ayakkabının rahatlığını göz önünde bulundurmanız gerekir. Gece boyunca seçtiğiniz ayakkabıların nasıl hissettiğini görmek için nedimenizle sohbet edin.

Kolay bir çözüm mü? Resmi ve fotoğraf çekimleri bittikten sonra ayakkabılarını değiştirebilmeleri için nedimeden kendi rahat topuklu ayakkabılarını veya resmi bir düz ayakkabı getirmelerini isteyin.

Akıllı hareket, gelin masasının kenarında gelin ayakkabısı converse gibi düz bir ayakkabı tutmanız ve yorulduğunuzda hemen değiştirmenizdir. Ya da yere kadar uzanan bir elbiseniz varsa fotoğraflardan sonra rahatlıkla düz ayakkabılara geçip gönlünüzce oynayabilirsiniz.

İpuçları ve Püf Noktaları

Düğünden önce ayakkabılarınızı giyin ve deneyin! Önemli gününüzde ilk kez Gelin ayakkabısı giymeyin. Bunun yerine, büyük gününüzden önce onlarla birkaç kez yürümeyi deneyin ve rahatsızsa bir ayakkabıcıya götürün ya da farklı bir ayakkabı deneyin.

Yedek bir çift getirin ve gelin masasının altına koyun

Bir ayakkabı hayatta kalma kiti hazırlayın. Yara bandı ve jel ekleri, dansın neden olduğu kabarcıklar için faydalıdır.

Gelin ayakkabısı süsleme ararken gelinliğinizi yanınızda getirin. Bu mümkün değilse, kumaştan bir numune isteyin ve verirlerse onu kullanın. Bu özellikle renkleri eşleştirmeye çalışan gelinler için çok işe yarar.

İstediğiniz ayakkabıyı bulamazsanız, onu yaptırmayı düşünün.

Biraz kayganlarsa, ayakkabınızın altına koymak için birkaç ayakkabılık satın alın. Aksi takdirde, bir ayakkabının tabanını betona sürtmek gibi eski bir numara yapmanız gerekir.

Sonuçta, düğün ayakkabısı babet ya da topuklu olsun, kişisel bir zevk meselesidir, ancak rahatlığı denklemin içine almayı unutmayın ve o elbisenizi almadan önce ne tür ayakkabılar giymek istediğinize karar verin.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds