Deri Ayakkabı Bakımı

Deri ayakkabı bakımı ihmal etmemeniz gereken bir uygulamadır. Deri ne olursa olsun, yumuşak bir fırça ile hızlı bir şekilde temizleyerek işe başlayın.

Deri Ayakkabılarınıza Nasıl Uygun Bakım Yapılır

Deri ayakkabılarınız, botlarınızı, spor ayakkabılarınızı ve terliklerinizi korumak mı istiyorsunuz? Ayakkabı bakımı hakkında size bazı önerilerimiz var.

Ayakkabılarınıza bir bakın. Deri değil mi? Biz de öyle düşündük. Aslında, ayakkabı koleksiyonunuzun çoğunun çeşitli deri türlerinden yapıldığına bahse gireriz. Tam tanecikten bölünmüş süete kadar, bu tabaklanmış postlar güvenilir, şık ve dayanıklıdır. Ancak, sert doğal malzemeler olmalarına rağmen, yine de belirli bir düzeyde bakım gerektirirler. Derileriniz için ayakkabı bakımı ve boyama salonu da tercih edebilirsiniz.

Ayakkabılarınızı İyice Temizleyerek Başlayın

Deri ayakkabı bakımı ilk ve tartışmasız en önemli adımı basittir: onları temiz tutun. Ancak, ayakkabınızın yapıldığı deri türüne bağlı olarak yöntem değişiklik gösterecektir.

Deri ayakkabılar yepyeni bir araba gibidir, onlara iyi davranırsanız, iyiliğine karşılık verirler. Bu yüzden deri bakımı ihmal etmeyi göze alamayacağınız bir uygulamadır. Deri ayakkabı bakımı için, deri ne olursa olsun, yumuşak bir fırça ile hızlı bir şekilde temizleyerek başlayın.

Sonra, derinin cilası varsa, ayakkabının yüzeyini temizlemek için yumuşak bir sabun ve nemli bir bez kullanın. Sünger kullanmaktan kaçının çünkü birçoğu dışarıya sızabilecek ve deriye zarar verebilecek kimyasallar içeriyor olabilir.

Deri bitmemişse eyer sabunu kullanılabilir. Yavaşça bir köpük oluşturun ve ayakkabınızın üzerine hafifçe sürün, fazlalıkları sildiğinizden emin olun. Eyer sabunu, bitmemiş deriyi kapatmaya ve korumaya yardımcı olacak balmumu içerdiğinden doğal olarak kurumasını bekleyin. Ayakkabılarınız su veya tuzla lekelenmişse, iki ölçek suyla bir beyaz sirkeyi karıştırın ve lekeler yok olana kadar etkilenen bölgelere uygulayın. Evinizde ayakkabı bakım ürünleri bulunması işinize çok yarayacaktır.

Veya tüm bunları yapmayı göze almıyorsanız ayakkabı bakımı yapılan yer sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Süet Ayakkabı Nasıl Temizlenir

Deri ayakkabı bakımı süetler içinde geçerlidir. Bir çift süet ayakkabı, bir centilmen gardırobunun temel unsurudur. Bu kış erkeklerin bolca giydiği yumuşak flanel ve fırçalanmış doğal tonlar ve kumaşlarla mükemmel bir uyum sağlar. Ancak kışla birlikte yağmurun ve ıslak ve çamurlu sokakların tehlikeleri gelir. Muhtemelen en zorlu günlerde süet ayakkabı giymekten kaçınmak en iyisidir, ancak özenle davranılırsa iyi bir süet oldukça dayanıklı olabilir.

Süet ayakkabı bakımı oldukça özen ister. Ayakkabının üzerinde kir birikmişse, o zaman yumuşak kauçuk süet fırçalı süet temizleyici kullanın, bu süet yapısına zarar vermeden ovalamanıza izin verecektir. Kir gerçekten ısrarcıysa, bir su ısıtıcısını kaynatmak ve süeti buharla temizlemek, emici bir bezle silmeden önce süet fırçayla hafifçe ovalamak işe yarayacaktır.

Yağlı lekeler süetin sonu da olabilir - bu nedenle, tüylü ayakkabılarınızı kirlenebilecek yerlerde giymekten kaçının. Bununla birlikte, en kötüsü olursa, bir kağıt havluyla kurulayın, lekenin üzerine biraz kabartma tozu veya talk pudrası sürün ve ertesi sabah hafifçe fırçalayın.

Yeni Görünmelerini Sağlamak

Deri ayakkabı bakımı için en önemli işlemlerden birisi yeni görünmelerini sağlamaktır. Deriyi korumak ve yüksek parlaklık sağlamak için kaliteli bir cila ile düzenli olarak işlem görmesi gerekir. Bu, ayakkabının üst kısımların ömrünü uzatmaya ve görünümlerini korumaya yardımcı olur.

Deri ayakkabı bakımı uygulamasından önce ayakkabılarınızın kuru olduğundan emin olun ve uygun olmayan sıvı cila aplikatörlerini kullanmaktan kaçının, çünkü bunlar yüksek kaliteli derilerin yüzeyine potansiyel olarak zarar verebilir ve çoğu zaman çıkarılması zor bir cila oluşturabilir.

Ayakkabı bakımı badem yağı ile yapabilir ve cilayı ayakkabınızın her yerine dağıtabilirsiniz.

Ayakkabılarınızın taze görünmesini sağlamak için her ay veya daha sık bakım uygulamayı unutmayın. Ayakkabı bakım seti işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Cilalar ve Bakımlar

Süet ayakkabılarınızı veya nubuk deri ayakkabılarınızı giymeden önce önleyici su ve leke tutmayan sprey kullanın, bu düzenli olarak uygulanmalıdır. Kirli izleri gidermek ve kestirmeyi eski haline getirmek için yumuşak bir süet veya nubuk ayakkabı fırçası kullanılmalıdır.

Balmumu cilası kullanmak, deri ayakkabıların nem seviyelerini ve görünümünü korumaya yardımcı olur ve bu da çatlamayı veya kırışmayı önlemeye yardımcı olacaktır (nubuk veya süet saya için önerilmez).

Parlak, rugan veya fırçalanmış derilerde cila kullanmanızı önermiyoruz. Bunun yerine yumuşak, kuru ve temiz bir bez kullanarak yüzeyi parlatmak için dairesel hareketlerle parlatın.

Deri Ayakkabınız Islanırsa Kurutun

Deri ayakkabı bakımı doğru kullanım yöntemlerini de içerir. Fazlalığı mümkün olan en kısa sürede nazikçe kurulayın (ovalamayın!) Ve geri kalanının kurumaya bırakın. Kurutmayı hızlandırmak için ısı kaynağı kullanmayın. Bir çantayı kuruturken, çantanın şeklini korumasına ve içindeki nemi emmesine yardımcı olmak için içini gazete kağıdıyla doldurun. 

Deri Ayakkabınız Kullanılmıyorsa Saklayın

Deri ayakkabı bakımı yapılırken uygun depolama önemlidir. Deriyi ısıdan, nemden, güneş ışığından ve tozdan uzak bir yerde - tercihen bir kumaş (plastik değil!) Torba ve / veya kutuda saklayın. Deriye düzgün bir şekilde önem verdiğinizde, zamanla daha güzel, sağlam ve ilginç hale gelecek, maceralarını ve sizin maceralarınızı yansıtacaktır.

Ayakkabılarınızı Doğru Şekilde Saklayın

Deri ayakkabı bakımı doğru saklanmayı da içerir. Ayakkabınızı doğru bir şekilde saklamak, ne kadar uzun süre dayanacakları konusunda da önemli bir rol oynar. Islanırlarsa, bir gecede gazete ile doldurun ve doğal olarak kurumasını bekleyin - ama aynı zamanda yeni görünmelerini sağlamak için bir bakım ekipmanlarına yatırım yapın.

Ayakkabılarınızın formda ve güzel görünmesini sağlamak için yapabileceğiniz en önemli şey ayakkabı ağaçları kullanmaktır. Doğal antibakteriyel özelliklere ve ferah bir kokuya sahip yüksek kaliteli sedir ayakkabı ağaçlarını seçin. Nemi emecek ve korkunç buruşuk ve yukarı dönük ayak parmağı etkisini önleyecektir.

Deri ayakkabılar, ayakkabıların potansiyel olarak zararlı toz ve güneş ışığından korunmasına yardımcı olan ayakkabı çantalarında da saklanmalıdır. Süet ayakkabılar açık havada ancak güneş ışığından uzakta saklanmalıdır.

Bu kurallara uyduğunuz vakit ayakkabılarınız daha uzun süre taze göründüğünü fark edeceksiniz.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds