Çizme Fiyatları

Çizme fiyatları seçeceğiniz kaliteye göre elbette oldukça farkılık göstereceği gibi markaların da bunda etkisi oldukça fazla olacaktır. Yaşadığımız dönemde her bütçeye uygun bir ayakkabı almak artık çokta zor bir durum değil, herkes kendine uygun olan ürünü gerekli araştırmalar sonrasında bulabilir. Önemli olan uygun zamanları bilmek ve daha stratejik bir alışveriş yapmaktan geçmektedir.

Fazla Çeşit Fazla Seçenek

Çizme fiyatları ürünlerdeki kullanım verimliliği ve marka standartlarına göre değişmektedir. Bu durumda çizme seçerken en çok  neden çizme kullanmak istiyoruz buna karar vermeliyiz. Çizmeyi bir aksesuar gibi mi yoksa gerçekten bizi mevsimsel açıdan farklı hava şartlarında koruması için mi alacağız ona karar vermeliyiz.

Ondan sonrası sıkı bir araştırmadan geçiyor. Kendimize ve bütçemize uygun ürünü bulmak artık zor değil. Fazla çeşit, fazla seçenek, farklı çizme fiyatları, artık hepsi parmak oynatarak elde edeceğimiz bilgiler haline geldi. Şimdi aşağıda çizme konusu biraz daha detaylıca ele alacağız ki bu fazla çeşitlilik ve seçenek arasında kaybolup kendimizi kaybetmeyelim.

Nerede Kullanacağım?

Çizme modelleri gitmeyi tercih edeceğimiz yere göre seçilmelidir. Eğer şık bir akşam yemeği içinse topuklu kendini belli eden iddialı ürünler rahatlıkla tercih edilebilir. Sıradan bir günde dolaşmak için dışarı çıkıyorsan daha düz ve standart ama rahat ürünleri tercih etmek gerekir. Çizme fiyatları gösterişli markalarının sezonlarda çıkan ürünlerini almaya kalkışırsanız  bu durum da ciddi paralar ödemeniz gerekebilir aman bütçenizi gözden geçirmeden kendinizi alışverişlere adapte etmeyin.

Kullanım sıklığı nerede kullacağım sorusundan daha önemli bir faktör olmalı, ne kadar çok kullanacağım, gün içinde kaç saat onlarla dolaşmak zorunda olacağım gibi sorular kendinize en uygun seçimi yapmanız için gerekli olan cevabı size sunmakta yardımcı olacaktır.

Ne zaman Kullanacağım?

Çizme fiyatları tam olarak ne zaman kullanacağıza göre değişecektir çünkü kullanılmak istenen ürün eğer mevsimel şartlara göre kış aylarında ya da sohbahar de tercih edilecekse ve düzenli bir kullanım düşünülüyor ise o zaman biraz daha fazla paralar ödemek akıllıca olacaktır.

Çizme bot gibi daha çok kış aylarında tercih edilen ürünlerde kalite, sıcak tutma, su geçirmezlik gibi türlü özellikler aramak gerekiyor. Sonuçta kimse dışarıya çıktığında ayakları buz tutmuş bir şekilde eve gelmek istemez bu gibi durumlarda özellikle yağmurlu havalar için ayakkabı bakılıyorsa dikkat edilmeli nasıl mı? Gelin bunu  bir alt kısımda daha detaylıca ele alarak konuşalım.

Yağmurlu havada tercihi mi nasıl yapmalıyım?

Yağmurlu bir hava için tercih edeceğimiz yağmur çizmesi su geçirmezlik özelliği konusunda iddialı bir ürün olmalıdır. Çünkü kar suyundan ziyade yağmur suyunu hemen hemen tüm ayakkabılar geçirir, bunun için dikişlerde özel mühür kullanma veya dikişlerin içeri doğru yapılması gibi seçenekler ile ürün en az seviyede su geçirmezlik sağlayabilmektedir.

Tabi ürünlerin yağmur suyu konusunda iddialı olması demek çizme fiyatları konusunda durumu kesinlikle biraz yukarı çekecektir. Sonuçta standart fiyatlarda aldığımız ürünlerde yüksek performans beklemek pek akıllıca olmayacaktır. Hakettiğini düşündüğünüzün ürünün fiyatını ödemekten çekinmeyin.

Karlı havalarda tercihimi nasıl yapmalıyım?

Karlı, soğuk daha kışa yakın havalarda uzun çizme tercih etmek istiyorsanız bacaklarınızı sarmalarına özen göstermelisiniz. Uzun çizmeler bacakları tam sarmadıklarından yukarıdaki boşluktan içeriye doğru soğuk havayı hissetmemek pek mümkün olmuyor.

Böyle durumlarda bacak ölçülerinizi bilerek internetten ya da gidip deneyerek daha kalıp çizme modelleri tercih etmek gerekmektedir.   Bu durumda sizin için en iyi seçim hava alması en aza indirgenmiş ürünlere sahip olmakla ilgilidir.  Karlı havalar için alınacak üründe sıcak tutması için çizme fiyatları biraz artabilir ama önemli olan bizim sağlığımız  bu yüzden kışın çizme seçerken fiyat en son düşünülmelidir.

Cinsiyete göre hangi ürün en çok tercih ediliyor?

Erkekleri kadınlar kadar çizme giyerken görmeyiz, avcılık ya da yağmur çizmesi dışında genelde tercih edilen ayakkabı türü erkeklerde bot oluyor. Çizme kadın denilince direkt olarak akıllara geliyor bunun sebebi kadınlarda ürün çeşitliliğinin daha fazla olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca çizme kombinleri için elbiseler daha dar kesim ürünler ile seçenek fazlalığı yine kadınlarda daha fazla bu durumda da çizme daha çok kadınlar için  yapılmış gibi bir izlenim doğmasıda oldukça sıradan oluyor. Erkekler için uzun çizmeler bizim gibi ülkelerde moda dergilerinde ya da moda haftalarında podyumda görebileceğimiz türden birazda. Tabi biz asla böyle olsun istemeyiz dileriz en yakın zamanda erkekler içinde çizme modelleri kadınlar olduğu gibi artar ve onlarda farklı, çekici ve standartların dışında kombinleri hayatlarına dahil edebilirler.

Tavsiyeler

Çizme fiyatları çok farklı dedik ancak çok uygun fiyatlara ürün bulmak artık zor değil. İnternet sitelerinde belli zamanlarda giren indirimlerde inanılmaz ucuz fiyatlara ayakkabılar bulmak mümkün. Hele ki bu gibi günlerin ilk başladığı saatler ve indirimlerin biteceği son saatler çizme fiyatları da dahil olmak üzere her tür ürün ya da ayakkabı için rahatlıkla ürün yakalayabilirsiniz.

Yine belli sosyal medyalarda indirimler üzerinden paylaşım yapan sayfaları takip ederek istediğiniz ürünleri daha uygun fiyatlara bulma şansınız da oldukça yüksek. Zaman internet devri bu yüzden internetten uzak kalmadan bir çok seçeneğe ve alternatif fiyatlara ulaşmak artık çok kolay. Sadece özel zamanları biraz takipte fayda var.

Ayrıca artık sadece sezon sonu indirimleri yeni çağda bir de ara sezonlar bu gibi durumlarda markalar aslında sürekli indirim uygular oldular. Bu indirim zamanları dışında ürün almak sadece cebinize zarar vermekten öteye geçmez çünkü artık hepimiz daha uygun fiyatlara da şık olabileceğimizin farkındayız.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds