Çizme Bot

Çizme bot önceleri sadece  sonbahar ve özellikle kış aylarında tercih edilirken şimdi ilkbahar ve hatta kısa şortların, mini elbiselerin altına yaz aylarında da tercih edilmekten kaçınılmayan bir tamamlayıcı haline geldi.

Hangisini Tercih Etmeli?

Çizme bot arasında seçim yaparken kombin uyumlaması oldukça önemli bir faktör neden mi? Çünkü bot daha kısa yapısı ile farklı çizme daha uzun yapısı ile daha farklı kombinlere uygunlar. Günümüzde giyim sektöründe ve genel olarak artan global alışveriş sisteminde artık çeşitlilik çok fazla bu yüzden neyi, nasıl ne şekilde kombin yapacağımız tamamen kişisel zevklerimiz ile doğru orantılı bir hal almış durumda.  

Artık değişen moda sayesinde her mevsim bot ya da çizme kullanabiliyoruz bu duruma daha açıklık getirmek için aşağıdaki kısımda mevsimlere göre çizme bot kullanımından bahsedeceğiz. Sonunda hangi modeli tercih etmeniz gerektiğine yine siz karar vereceksiniz. Lakin sizin için uygun bot modelleri açısından rahatlığı ve ayak yapınıza uygun olmasına özen gösterin.

Mevsimlere göre Kullanım

Yaz, kış, sonbahar, ilkbahar artık her mevsimde çizme bot kullanır olduk. Çeşitlilik arttı, moda kendine göre şekillendi hal böyle oluncada isteyen istediğini dilediği gibi rahatça kombin yapıp dışarıya çıkma özgürlüğünü elde etti.

Çizme modelleri denilince akla artık binbir çeşit ürün geliyor uzun, ultra uzun, çorap çizme, yağmur çizmesi,  topuklu, topuksuz, standart bu durumda en çok hangi giyim zevkine uygunsanız ürünlerinizi ona göre seçiyorsunuz.

Sonbahar- İlkbahar Mevsimleri

Sonbahar ve ilkbaharda genelde yağmur çizmesi ön plana çıktı, renk renk ve model model gerek cıvıltılı gerekse sade kombinler için yağmur zamanlarında kaliteli çizmeler ile hem ıslanmıyor hemde havamıza hava katıyoruz.

Ancak yağmur çizmesi kullanırken artık şıklıktan ziyade bizim için önemli olan ıslanmama durumunu göze almakta fayda var sonuçta iyi görünmek isterken bir yanda da ıslanmak istemiyoruz bu yüzden biraz daha fazla miktarlar ödeyip daha kaliteli tercihler yapmak bize fayda sağlayacaktır.

Kış Mevsimi

Çizme bot seçimi yaparken en çok dikkat etmemiz gereken mevsim sanırım kış. Kış ayında ayakkalarımız sıcak tutan bir ürün kullanmak şık olmaktan daha büyük öncelik taşıması gerekmektedir. Bunun sebebi kış aylarında kullandığımız çizme bot ürünleri daha ucuz olsun diye daha sonra bizi ısıtmadığını görüp hayal kırıklığına uğramayalım. İçi tüylü, sıcak tutan dikişleri mühürlü ürünler kullanmak bu mevsimde bizi koruyacaktır.

Ayrıca artık teknoloji gelişti, eski ayakkabılarımızın içinde ısıtıcılar yerleştirerek aslında yeni ürün kullanıyormuş hissini de tatmak mümkün. Bu konuyu bir araştırın derim!

Yaz Mevsimi

Yaz mevsiminde çizme bot seçimi tamamen aksesuar yerine geçicek türden. En sık kullanılan kombin türleri arasında kısa şortlar üstüne basit tişörtler ve altına uzun çizme çekmiş bir çok profil görmek mümkün. Seni sıcak tutmasını istemiyorsun tek derdin daha iyi görünmek. Bu yüzden yaz aylarında deli paralar vererek ürün almak akıl işi de değil. İnanılmaz kaliteli içini sıcacık tutan bir ürünle yaz ayında hiçte rahat edebileceğimizi düşünmüyorum. Ayak sağlığımızı tehlikeye atmadan daha basit ama şık ürünler kullanmak için ideal bir mevsim.

Yaz aylarının bir diğer çizme kombinleri ise mini elbiseler altına giyilmiş çizmeler olsa gerek. İnanılmaz fresh bir görüntü katıyor insanı kendini hem havalı hemde rahat hissediyorsun.  Çiçekli, düz, mini, ultra mini çeşit çeşit elbiselerin altına, yüksek topuklu veya daha rahat solan standart topuklu çizmeler ile şahane görüntüler ortaya çıkma ihtimali çok yüksek.  Hangi kombin sana iyi hissettiricekse onu seç ve tarzını konuştur.

Daha Pahalı mı yoksa Daha ucuz olan ürünler mi?

Çizme bot seçimi yaparken yukarıda bahsettiğimiz mevsimlere göre alışveriş yapmak en mantıklı seçim olacaktır. Bu gibi durumlarda da mesela çizme fiyatları için konuşalım hangi mevsimde kullanıcaksan ona göre bir ürün tercihi yapmak sana hem fiyat performans açısından fayda sağlayacak hem de daha iyi gözükmene sebep olacaktır.

Artık e-ticaretinde gelişmesi ile ürünlere çok kolay yollardan ulaşabilmekteyiz artan çeşitlilik satıcıların öne çıkması için fiyat konusunda oldukça farklılık gösterme bu durumlarda en mantıklısı alışveriş yaparken indirim zamanlarını beklemekten geçiyor. İndirim zamanlarının yanı sıra mevsim sonlarında o mevsimler için en çok kullanılan ürünlerde farklı indirimlerde uygulanıyor takip etmeniz ekonomik açıdan daha kaliteli ama daha ucuz ürün almanız için vazgeçilmez bir yöntem olacaktır.

Bana uygun olan hangisi?

Çizme bot seçimi yaparken sadece kombin düşünmek aslında artık pek mümkün değil.  Kişiler bedenleri konusunda her ne kadar özgür olmaları gerekselerde dışarıda iyi görünmek istiyorlarsa kendilerini iyi tanıyor olmaları gerekiyor.  Bu  durumda bahsetmek istediğim boy konusu, kısa boylu birinin uzun çizme bot  kombini yapması ile uzun boylu birinin çizme bot kombini yapmasını arasında farklar oluyor.

Çok uzun bir çizme giyen kısa boylu biri kendini daha da minik göstermekten uzak tutamayacaktır. Ayakkabı seçimlerimizi bacak boyumuz ile doğru orantılı bir şekilde seçmeliyiz. Uzun bacaklı bir kadın ultra uzunn bir çizme kullanırken daha cesur hareket edebilir ancak mesela olduğunuzdan daha da uzun görünmekse eğer o zaman bilek botlardan uzak durmanızda çok büyük fayda var.

Bilek boyunda kullanılan ürünler genelde bacakları daha kısa göstermektedir. Kişi olduğundan daha uzun görünmek istiyorsa ya düz renk bir kullanı tercih etmeli ya da çizme bot seçerken bacak boyunu bilip kendinden beklentisinin farkına vararak ürünlerini tercih etmelidir. Kimse yaptığı alışveriş sonucunda kendini daha kötü hissetmek istemez bu durumda başta kendimizi tanıyıp sonra hangi mevsim kullanıcağımıza karar verip ardından gönül rahatlığı ile ayakkabı seçimimizi yapabiliriz.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds