Çizme Bayan

Çizme bayan seçimleri yaparken elbette karşımıza bin bir çeşit ürün çıkıyor bu yüzden karar verirken ne için aldığımızı iyice düşünüp karar vermek gerekiyor, deri, topuklu, standart topuk,  orta boy, uzun, ultra uzun, yağmur çizmesi, kovboy modeli  gibi bir sürü seçenek arasından gözümüze hitap eden ve en çok sevdiğimiz tarza yönelik alışveriş yapmakta yarar var.

Kendi Standatlarıma Uygun Olanı Nasıl Seçebilirim?

Çizme bayan konusunda seçim yaparken ilk önce boy ve kilo olarak kendimizi tanımamız gerekmektedir. Bunun sebebi de kendimizi olduğumuzdan daha zayıf ya da uzun göstermek istiyorsak ona uygun olan çizme bayan modelleri arasında seçim yapmamız gerekiyor bunun için alt başlıklarda daha detaylı bilgiler vereceğiz. Uzun ya da kısa, zyıf ya da şişman hiç farketmez doğru ürünü kullanarak istediğimiz şıklığı dışarıya rahatlıkla yansıtabiliriz.

Boy Standartlarına Göre

Çizme bayan seçimi yaparken kısa boylu kadınlar daha çok dikkat etmeliler.  Bunun sebebi kısa boylu kadınların standarttan daha uzun çizme  tercih etmemeleri gerekiyor bu durum kişinin boyunun daha kısa görünmesine sebep oluyor.

Çizme tercih ederken ten göstermeden bunu yaparsanız eğer bu durumda boyunuz yine olduğu gibi ya da olduğunda uzun gözükebilir. Bu durumda siyah çizme tercih ediyorsanız altına opak siyah uzun çoraplar ile teninizi örtmeniz bacağınızı bir bütün olarak sergileyebilmenize neden olacaktır.  

Kilo Standartlarına Göre

Çizme bayan  seçimi yaparken kilo olarak kendini rahat hissetmeyen kadınlar  bacaklarının kalın olduğunu düşünen kişiler çorap çizme tarzı modellerden uzak durmalılar. Aynı zamanda çizme bayan uzun gibi bir model tercih etmek istiyorlarsa boy oranlarına dikkar ederek bir seçim yapmalarında bacaklarının daha ince gözükmesi açısından fayda olabilir.

Uzun boylu kadınlar rahatlıkla her boyu tercih edebilirler ancak yine dizüstündeki standart dışı çizme tercihi ultra uzun bacaklı kadınlar için daha iyi bir tercih olmaktadır.  Bu kısma ek olarak aşağıda ek tavsiyeler kısmında yapabileceğiniz alternatif bir seçenek daha sunmuş olacağız.

Model Seçimi Yaparken Nasıl Yapmalıyım?

Çizme bayan seçimlerinde çeşitlilik arttığı için ürünün standartlarınızı bilerek almanız önemli bir faktördür.  Kısa boylu kadınlar çizme bayan topuklu tercih ederek daha uzun boylu gözükeceklerini düşünebilir ancak uzun boylu kadınlar topuklu çizme tercih etmeleri kişinin vücut yapısına göre daha hoşta durabilir.

Bu durumda kadınlar kesinlikle kombinlerini düzgün seçmelidirler. Düzgün seçilen kombinler her zaman sizin için önem arz etmelidir.  Orta boyda toplanan çizmeler tercih etmek için kesinlikle ona uygun bir kombin yapmalısınız. Aslında çizme modeli seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur alacağınız ürünü nerede kullanacağınızı bilmenzden geçiyor.

Ürünü nerede kullanıcağını biln tüketici ne giyeceğinide kararlaştırmış en azından kafasında bazı seçenekleri bulunan müşteri profili ile alışveriş yaparsa kendine en uygun ürünüde seçmekte zorlanmayacaktır.

Yağışlı Havalarda Nasıl Ürün Kullanmalıyım?

Çizme bayan modelleri arasında yağmurlu havalarda bir  seçim yapmanız gerektiğinde  daha fazla dikkatli olunmasında yarar vardır. Yağışlı havalarda kesinlikle tercih edilebilecek ürün yağmur çizmesi olacaktır. Ancak yağmur suyu bilindiği üzere genelde ürünlerde su geçirmekte iken kar suyundan şikayet bu kadar fazla gelmemektedir. 

Bu yüzden yağmur çizmesi alırken dikişleri konusunda kesinlikle bilgi almanız gerekir. En önemli etken dikiş yapılarıdır, mühürlü mü ? içten mi? Gibi soruları alacağınız satıcıya muhakkak sorun.  Biraz daha yüksek fiyatlar vermekten kaçınmamanız gereken bir çizme bayan modelleri arasında en önemlisi yağmur çizmesi için seçim yaparken karşımıza çıkmaktadır.  Daha iyi bir performans için standart fiyatlandırma dışına çıktığınıza pişman olmayacağız bir model.  

Vegan Tekstil

Çizme bayan  modellerinde ne yazık ki orijinal hayvan derisi kullanan kişilerde oldukça fazla ancak çok fazla paralar vermenin yanı sıra bir hayvana  ya da birden fazla hayvana zarar vermek bence vicdan olarak bizleri rahatsız hissettirmelidir. Çizme bayan deri  tercihi yapan kadınlar suni deri tercih etmelerini şiddetle tavsiye edilmelidir.

Suni deri ürünün deri gibi görünmesini sağlayan bir malzemedir. Bu durumda aslıda orijinal deri gibi duran suni deri tasarımlarıda günümüzde oldukça fazladır. Hem daha uygun hemde hayvanlara zarar  vermekten kaçınarak alışveriş yapmak çok daha iyi bir seçenek. 

Ayrıca vegan tekstil konusunda araştırma yapabilirsiniz. Sadece ayakkabılar için değil onun yanında  kombin yaparken uyum sağlamak için alınan deri çantalar ya da montlardan da uzak durulması gerekiyor. Bu durumda vegan tekstil ile meyvelerden yapılan ürünler de kullanmak ve yine çok havalı görünmek mümkün durumda. 

Elma ve benzeri meyvelerin lifleri kullanılarak yapılan ürünler hayvanlar üzerinde denen deneysellik içermezken aynı zamanda bitkiler aracılığı ile yapıldığı için bir canlıya zarar vermemektedir.  Bu konu üzerinde kesinlikle araştırma yapmanızı ve hayvanlara zarar vermeden alışveriş yapmanın vicdani özgrülüğünü tatmanızı tavsiye edebiliriz.

Ek Tavsiye

Çizme bayan seçimi yaparken kafamızda bir çok soru işaretini yukarıda cevaplamış olduğumuzu düşünüyorum ancak bir bir tavsiye de eklemek isteriz.  Daha kilolu kadınlar çizme tercihi yaparken bacaklarını daha ince gösteren kilotlu çorapları tercih edebilirler.

Bu çoraplarda istenilen performans ve ne kadar incelik verdiğini kendiniz araştırma yaparak bulabilirsiniz. Ancak yaşadığımız bu dönem de her şey  geliştiği  gibi tekstil de kendi içinde gelişmekte ve sizde bundan rahatlıkla fayda sağlayabilirsiniz.

Bacakları daha sıkı göstermenize sebep olan ürünler tercih ederek istediğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz. Çizme bayan seçimi yaparken yukarıda bahsettiklerimizden ziyade aslında siz en çok kendinizi nasıl rahat edeceksen onu da düşünmelisiniz. Sonuçta sizin bedeniniz ve sizin kararlarınız her zaman en başta kendizi düşünmelisiniz ve içinde en çok rahat hissedeceğiniz ürüne karar vermelisiniz.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds