Çanta Modelleri

Çanta modelleri kadınların moda aksesuarlarının başında gelmektedir. Bir kadının çantası olmadan evden dışarı çıkması düşünülmemektedir. Çanta modelleri bayan için hem işlevsel olmaktadır. Hem de estetik açısından bayanların vazgeçilmezi olmaktadır. Çünkü çantaların moda dünyasında yeri çok ayrı konumda olmaktadır. Bu yüzden her geçen gün kendini yenileyen bir tasarıma sahip olmaktadır. Böylece geçmişten günümüze farklı tasarımlar ile trendler arasında yer almaktadır.

Günlük yaşamın her alanında çantalar mevcut olmaktadır. Gideceğiniz yere göre pek çok çanta modeli yer almaktadır. Böylece çanta sektöründe kullanım amacına göre sayısız çeşitte tasarıma sahip olmaktadır. Çünkü çantalar kadın moda dünyasında modanın gözbebeği olmaktadır. Kadınların modasında ne kadar büyük yer kapladığı kadar erkek moda dünyasında da yeri büyük olmaktadır.

Çanta modelleri tasarım ve üretim çeşitliliği fazla olmaktadır. Her bütçeye uygun çanta modelleri ile herkes istediği çantaya kavuşmaktadır. Fakat yüksek pahalı olan çantaların düşük bütçelere uygun muadilleri bulunmaktadır. Popüler marka çantalar her kesime ulaşabilmektedir. Çanta dünyasında sınır yoktur çünkü herkes istediği hayallerini kurduğu çantaya kolayca ulaşabilmektedir.

El Çantası Modelleri Nelerdir?

En çok tercih edilen özel günlerin vazgeçilmezi olan çanta modelleri olmaktadır. Kadınların gözdesi olan bu el çanta modelleri geçmişten günümüze her zaman kullanılmaktadır. Büyük küçük herkesin tercih ettiği çantalar her renkte her desende mevcut olmaktadır.

 • Clutch Çanta (Clutch Bag): Genellikle askısız olan çanta türüdür olmaktadır. Ancak kulpsuz modelleri de mevcut olmaktadır. Bu çanta modelleri cüzdana benzemektedir. Özel günlerde gece kıyafetiyle kullanımı tercih edilmektedir. Çanta zarf şeklinde olabildiği gibi aynı zamanda da kilitli şekilde olmaktadır. Kullanımı en kolay olan, pratik çanta olmaktadır. Bu çantalar cüzdandan büyük oldukları için taşınmaları kolay olmaktadır.
 • Bilek Çanta (Wrislet Bag): Kullanım olarak bileğin kavrayabildiği şekilde kullanılmaktadır. Ancak çantalar kayışlı olabildiği gibi bileğin tutacağı uzunlukta askısı olan küçük çanta modelleri olmaktadır. Kullanımı kolay ve pratik olan çanta türleri arsında yer almaktadır.
 • Gelin Çantası (Wedding Bags): Farklı kumaşlardan üretilmektedir. Yumuşak malzemeler kullanılmaktadır. Farklı desenler ve güzel işlemeleri süslemeleri olan küçük çantalar arasında yer almaktadır. Çoğunlukla renkleri beyaz ve krem renkte olmaktadır.
 • Makyaj Çantası (Cosmetic Bag): İçerisinde sadece makyaj malzemelerini taşımak için üretilen küçük çantalar olmaktadır. Farklı doku kumaştan üretilmektedir. Genellikle günlük kullanılan çantanın içine sığacak şekilde olmaktadır. Makyaj malzemelerinin çanta içerisinde dağılmasını engellemektedir.
 • Cüzdan Çanta (Purse Bag): İçerisinde para, kartlar, kartvizitler taşımak için kullanılan küçük çanta olmaktadır. Uzun askıları ile taşınabilmektedir.
 • Evrak Çantası (Briefcase): Dikdörtgen şeklinde olan çanta türü olmaktadır. Ofise, işe giderken tercih edilmektedir. Hem kadın hem erkekler tercih edebilmektedir. Genellikle deriden üretilmektedir. İç dizayn ile evrakları düzenli taşımaya olanak sağlamaktadır. Özellikle elde taşınabildiği gibi askılı kulp ile omuzda da taşınabilmektedir.

Omuz Çantası Modelleri Nelerdir?

Çanta modelleri genç için en çok tercih edilen çanta modelleri arasında yer almaktadır. Tek gençler değil hem kadın hem erkek herkes rahatlıkla kullanmaktadır. Ancak kişilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Çanta modelleri 2021 sezonun en çok konuşulan ve tercih edilen modeli omuz çantaları olmaktadır.

 • Hobo Çanta (Hobo Bag): Görünüm olarak hilal şekline benzemektedir. Büyük ve geniş çanta türü arasında yer almaktadır. Genel olarak omuzda taşınmaktadır. Çünkü en popüler çanta türü olmaktadır. Kişiler günlük hayatlarında en çok tercih ettikleri modeller arasında yer almaktadır.
 • Askılı Çanta (Satchel Bag): Tür olarak yumuşak malzemelerden üretilmektedir. Hem kayışı hem de askısı olmaktadır. Böylece görünüm olarak kare ya da dikdörtgen şeklinde olmaktadır. Askı boyutu uzun olduğundan çapraz şekilde kullanıma olanak sağlamaktadır. En çok günlük hayatta tercih edilmektedir. Rahat ve kullanışlı bir çanta olmaktadır.
 • Omuz Çantası (Shoulder Bag): Farklı maddelerden üretilmektedir. Geniş iki adet askısı olan farklı boyutlarda üretilmektedir. Bu yüzden kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Günlük hayatta en çok tercih edilen çanta türü olmaktadır.
 • Kova Çanta (Bucket Bag): Geniş askısı olan çanta türleri olmaktadır. Omuzda taşınmaktadır. Kova şeklinde geniş, büyük çanta modeli türleri arasında yer almaktadır.
 • Silindir Çanta (Barrel Bag): Uzun geniş askıları ile omuzda taşınan silindir şeklindeki çanta arasında yer almaktadır. Kullanımı rahat çanta türü olmaktadır.
 • Torba Çanta (Drawstring Bag): çoğunlukla bezde üretilmektedir. Torba biçiminde olan çanta türleri arasında yer almaktadır. Kullanımı büzülerek ağzı iplerle kapatılan çanta şeklinde olmaktadır.

Spor Çanta Modelleri Nelerdir?

Çanta modelleri arasında bulunan spor çantalar mevcut olmaktadır. Kadın, erkek, büyük, küçük herkesin tercih ettiği çanta modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle okula giderken, spora giderken, yürüyüşe giderken kullanılmaktadır.

 • Bel Çantası (Bum Bag): Özelliği kayış ile belde taşınmaktadır. Bu çantalar üçgen gibi gözükmektedir. Bu tarz çantaları genellikle az eşya taşınmak istendiğinde kullanılmaktadır. Anahtar, telefon, cüzdan gibi eşyalar için uygun olmaktadır.
 • Spor Çanta (Duffel Bag): en çok kullanım alanı spora giderken kullanılmaktadır. Ayrıca seyahate giderken de tercih edilmektedir. İçerisinde büyük bir bölmesi bulunan çanta türleri arasında yer almaktadır.
 • Sırt Çantası (Backpack): Bu çanta modelleri okul döneminde en çok tercih edilmektedir. Çift kulpları bulunmaktadır. Çanta modelleri sırt ta taşınmaktadır. Günlük yaşamda rahatça kullanılabilen taşıması kolay çanta türleri arasında yer almaktadır.
 • Plaj Çantası (Beach Bags): Çantanın içerisi oldukça geniş olmaktadır. Dış renkleri ise çok renkli olan çantalar arasında olmaktadır. Üzerinde ise eğlenceli desenler bulunmaktadır. En çok plajda kullanılan çanta türleri arasında yer almaktadır. Farklı modelleri bulunmaktadır. Çanta modelleri örgü olarak da üretilmektedir. Ancak özellikle kanvas kumaştan yapılmaktadır. Çantanın en büyük özelliği geniş olmasından dolayı her eşyanız rahatlıkla taşınmaktadır.
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds