Burnu Kapalı Topuklu Terlik Seçenekleriyle Gözler Ayağınızda Olsun

Burnu kapalı topuklu terlik modelleri gerek şık ve zarif duruşu, gerek rahatlığı ve kullanışlı oluşu sayesinde yıllardır kadınların tercih ettiği modeller arasında yerini almaya devam ediyor. Bu terlikler sayesinde bütün yaz boyunca gözler ayağınızda olsun!

Özellikle yaz aylarında ayakkabı giyinmek bir çileye dönüşüyor. Yazın sıcaklarında sahil kenarlarında istediğimiz her an ayakkabılarımızı çıkarıp güneşten kızmış kumara basmak istiyoruz. Ayrıca havanın sıcaklığından dolayı da yaz aylarında ayakkabıdan ziyade terlik daha sık tercih edilmekte. Topuklu terlik modelleri ise bu konfora bir de şıklık katmamız için birebir.

Terlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sadece yaz aylarında değil, terlikler aslında yılın her dönemi geniş bir kullanım alanına sahip. Ayakkabı satın alırken nasıl titizlik gösteriyorsak, terlik seçerken de aynı şekilde dikkatli olmalıyız. Yanlış topuklu terlik seçimi hem sağlık hem konfor açısından risk yaratabilir.

Uzun yılar boyunca modası geçmeyen terlikler, doğru seçildiğinde yıllarca kullanılabilir. Geniş kullanım alanına sahip olan burnu kapalı topuklu terlik modelleri öylesine seçilmemelidir. Bu seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Birkaçını sizler daha kaliteli alışveriş yapın diye derledik.

Burnu Kapalı Topuklu Terlik Numarasını Doğru Seçin

Numara seçimini satın alma kararının en basit adımı gibi görmeyin; doğru ölçüyü bulmak, kullanıcıların sık hata yaptığı konulardan biri. Hataya sebep olan şey, ayakkabı ölçüsünü burnu kapalı topuklu terlik için de kullanmak.

Kalıba bağlı olarak bazı modellerde ayakkabı numaranız, terlik için de doğru ölçüyü verebilir, fakat terlik seçiminde ölçü çoğunlukla farklı olmakta. Farkı yaratan şey ise terliklerde topuk kısmının açıkta kalması. Bahsi geçen detaydan dolayı topuklu terlik ayakkabı numarasından daha küçük numarada tercih edilmelidir. Bu çoğunlukla, ayakkabı numarasından bir numara küçük terlik ölçüsü demek.

Yalnızca küçük numara değil, büyük numara da konfor konusunda soruna yol açar. Söz konusu ortopedik tasarımlarsa, burnu kapalı topuklu terlik ölçüsünün ayak ölçüsünden büyük olması, ortopedik tasarım avantajlarından yararlanmayı engeller.

Terlikte de Deneme Yapın

Terlik üzerinde yazan numara, ölçü konusunda tek başına yeterli ve sağlıklı bilgi vermeyebilir. Burnu kapalı topuklu terlik kalıbı nedeniyle kimi zaman, kullandığınız numara ayaklarınıza büyük ya da küçük gelebilir. O nedenle, terlikleri mutlaka giyerek deneyin. Bu, hem doğru ölçüyü bulmak hem de terliğin konfor durumu hakkında bilgi edinmek için gereklidir.

Deneme yaparken mutlaka her iki terliği de giyin ve birkaç adım yürüyün. Oturarak yaptığınız deneme, konfor ve ölçü konularında doğru bilgi vermeyecektir.

Burnu Kapalı Topuklu Terlik Materyalinin Önemi

Burnu kapalı topuklu terlik özellikle yaz ayları için kullanılacaksa, terliğin hangi malzemeden üretildiğini mutlaka sorgulayın. Aşırı terlemeye yol açan materyallerden uzak durmanızda yarar var. Bunlar koku ve mantar oluşumuna zemin hazırlayacaktır. Terlik üretiminde kullanılan materyal ayrıca, toksik kimyasal içermemeli.

Sizi Yansıtan Tasarımlar

Terlik seçiminde dikkat edilmesi gerekenler sadece işlevsel konularla ilgili özellikler değil. Topuklu terlik bayan modellerinin estetikle ilişkili yönünü de göz önüne almalısınız.Bu noktada, öncelikle sağlık ve konfor değerlendirmesi yapıp, bu sorgulamadan geçer not alan alternatifler arasında estetik değerlendirmesi yapmanız ve son kararı buna göre vermeniz gerek.

 

Burnu Kapalı Topuklu Terlik Kombinleri

Her mevsim giyilse de daha sık yaz aylarında tercih edilen bu terliklerle birbirinden farklı ve göz alıcı kombinler yapmak çok kolay. Yazlık salaş kıyafetlerinizi bir stara dönüştürmek burnu kapalı topuklu terlik modelleri ile birlikte mümkün. Kadınlar yaz kış demeden her zaman şıklığına dikkat eder. Şık kombinler yaratmak için doğru parçaları bir araya getirdiğinizden emin olun.

 

Mini elbiseleriniz veya şortlarınız topuklu terlik kombinleri için uygun parçalardır. Kot pantolonlarla veya kışlık kumaşlarla tercih edecekseniz topuklu terliğin materyali oldukça önemli. Kışlık materyallerden üretilmiş bir terlik tercihi kombininizi tamamlayacaktır. Yazın kokuya ve mantara sebep olabilecek yanlış materyal seçimi, kışın da yağışlarda ayaklarınızın ıslanmasına ve üşümenize neden olabilir.

Kombin yaparken sadece materyaller değil renkler de oldukça önem taşır. Terliklerin renk skalası oldukça geniştir. Hemen her renk terliği satın almak günümüzde oldukça kolay. Terliklerinizde kıyafetlerinizi tamamlayacak renkleri tercih etmelisiniz. Topuklu terlik siyah ve daha birçok renk seçeneğine sahiptir. Kış aylarında yapılan kombinlerde daha çok koyu renkler tercih edilmelidir. Yaz ve bahar aylarında ise daha canlı renkler bütün gözleri üzerinize toplar. Yazın açık renk ayakkabı ve terlikler her zaman daha sık tercih edilir. Bu hem yaz aylarına daha uyumlu olur, hem de ayaklarınızı sıcak yaz güneşinden korumaya  yardımcı olur.

Burnu Kapalı Topuklu Terlik Fiyatları

Ayakkabı ve terlikler hemen her kalitede her firma ve marka tarafından devamlı üretilen ürünlerdir. Bu ürünlere her sezon bir yenisi eklenmektedir. Kullanılan materyallere ve kalitesine göre bir fiyat belirlenir. Sizin aradığınız kalite ve markaya göreyse fiyatlar çok ciddi değişiklik gösterebilir. Bundan dolayı topuklu terlik fiyatları konusunda kesin bir şey söylemek maalesef mümkün değil. Terlik ve ayakkabılarda seçenek yelpazesi ne kadar genişse fiyat yelpazesi de o kadar geniştir.

Burnu kapalı topuklu terlik yaş veya tarz farketmeksizin sıkça tercih edilen bir modeldir. Bundan dolayı da üretimi çok fazladır. Fakat yukarda da bahsedildiği gibi yanlış tercihler kötü sonuçlar doğurabilir. Ayakkabı ve terlik seçimi ayak sağlığı açısından düşünüldüğünden çok daha önemlidir. Ayrıca yanlış ve kalitesiz tercihler ayak biçiminizi bozup estetik açıdan da size kalıcı hasarlar verebilir.

Bundan dolayı sırf ucuz diye asla bir terliği veya ayakkabıyı tercih etmemelisiniz. Bütün ucuz mallar kalitesiz olacaktır diye bir şart olmasa da titizlikle yaklaşmayı ve terlik seçiminizi ona göre yapmayı unutmayınız!

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds