Bot Patik Modelleri

Bot patik modelleri, şıklıktaki zarafet farkı olduğu söylenebilir. Kış mevsimi için kış örgüsü olmazsa olmaz deyince akla gelen ilk şey yaygın olarak kullanılan bot patik modelidir. Kış günlerinde sizi sıcak tutmak için harika bot modelleri yapılır. Bu arada, renkli botlar soğuk kışın en sıcak yün botlardır. Patik modeli, kızımızın çeyizliği için yapılan örgü el işlerinden biridir. Annemiz en güzel botları seçer.

Ayakkabı Tarzları

Çizme, farklı tasarımlara göre bot, düz bot veya babet şeklinde yapılabilir. Özellikle kışlık bot olarak yapılan örgü botlar çok daha uygundur. Bu tür botlar bebeğinizin ayaklarını ve ayak bileklerini sıcak tutmaya yardımcı olur. Kız bebeğinizin patiklerini kurdeleler ve inci boncuklar gibi malzemelerle süsleyerek daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dış mekanda kullanılan bu botların modelleri önce piyasada ortaya çıkmış, ardından ev giyimi için örülmüştür. Ne kadar güzel bir görünüme sahip. Bu herkesin tarzı değil. Bazı insanlar bu örgü botları çok kaba buluyor. Babet tarzı örgü bot ve çorapları tercih ediyorlar. Bununla birlikte, soğuk kış günlerinde ayaklarını sıcak tutmak için bot modellerinin her zaman evleri için olmazsa olmazı.

Bakın, örneğin, genç kızlar, bir arkadaşının evinde toplanıyor ve sabaha kadar sohbet ediyor. Arkadaşlarınızın dikkatini çekmek istiyorsanız, bu harika örgü botların tam size göre olduğunu düşünüyorum. Ancak bu botların ister tayt ister kot pantolonla tamamlanabileceğini unutmayın.

Pek çok farklı bot patik modelleri anlattığı öyküleri çözmek zor olabilir ama yine de bu modellerin açıklamaları da çok detaylı.

Çocuğunuz için, kendiniz için veya partneriniz için çok güzel bir el örgüsü çizme modeli öğrenebilirsiniz. Geçmişten günümüze patiklere düşünce ve hayaller katan kadınlar birbirinden güzel motifler, desenler ve modeller yaratmıştır.

Bu eşsiz bot patik modelleri evde yaparak keyifli vakit geçirebilir, arkadaşlarınıza verebilir ve sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Günlük ve evde giyebileceğiniz arkadaşlarla toplantılar gibi enfes patikler hayatınıza farklı bir renk katabilir.

Soğuk bir kış gecesinde TV karşısında mola verirken ayaklarınızı ısıtmanın ve uykuya dalmanın da tadını çıkarabilirsiniz. Aileniz için örülebilen bot patik modelleri ile sevdiklerinizden övgü alın. Bu çok güzel çizme modeline sahip olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken malzemenizi almak. İstediğiniz renkte örebilirsiniz.

Tığ Şiş Bot Patik Yapımı

Tığ ile bot patik yapımı en güzel çeyizliklerden biridir. İsteğinize göre renk tercihinizi değiştirebilirsiniz. İki numara tığ ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Modelimiz çift korkuluk olarak 14 zincire monte edilmiştir. Her iki taraftan altı satır artırılır. Bir satırda artış 4 kez yapılır. 7. sırada burun kısmını tamamlamak için işlemi her iki tarafta bir kez artırın.

Modelimiz sadece tepeye suiseki örneği uygulanarak oluşturulmuştur. Alt kaide iki korkuluk olarak dokunmuştur. Bot patik modelleri topuk bölgesi sık iğne teknikleri kullanılarak toplanır ve eksizdir. Son olarak tamamlamak için boğazına 4 sıra ince lastik geçirilir.

İki Şiş Sakallı Patik

Bot patik örnekleri arasında gerçekten güzel bir model. Yapması çok rahat ve kolay. İki şiş ören yeni başlayanlar bile kolayca yapabilir. İki şiş modeli tek renkli ip ile aynı renkte sakallı bir ip kullanılır. Elbette isteğinize göre farklı renklerde de yapabilirsiniz. Bu modelde tüm renkler çok güzel görünür.

Pirinç Modeli (Bir Ters Bir Düz)

3 numara şiş ve tek renkli ip kullanılarak 35-36 büyük boylarda yapılan modele 50 ilmek alınarak başlanır. Bot patik modelleri arasında örmesi kolay ve zaman kazandıran basit bir örnektir. Örgü örmenin temelleri gibidir. Örgü sayısı kişinin el becerisine göre değişebilir. Ters örgü ve düz örgü genel olarak tüm örgü modellerine uygun modellerden biridir.

Burgu Boncuklu Modeli

İki şiş ile nasıl örüleceğini biliyorsanız bu modeli rahatlıkla yapabilirsiniz.Tek renk iplik ve 3 iğne kullanılmıştır. Ayakkabının ön yüzünde küçük inci boncuklar tercih edilebilir. Model 37 bedene göre yapılmış ve 60 ilmek alınarak işe başlanmıştır. Numara ayarı için 4 ilmek artırabilir veya azaltabilirsiniz.

İki Şiş Çiçekli

İki renk ip kullanarak iki şiş ile çeyizlik çiçekli bot patik yapımı, modelde 3 numara örgü iğnesi ve 100 iğne ile başlanır. Ayağınızın ölçüsüne göre 2 dikiş artırabilir veya azaltabilirsiniz. Patik modelini tamamladıktan sonra ön kısmı süslemek için küçük güller ve yapraklar yapılır.

Bot patik modelleri 2018 görsellerine baktığınızda, en çok kullandığımız botlar renkli ve gösterişli hale geldi. Seçtiğim modellerden bazıları basit. Elbette zor modeller de var. Bunu iyi bilen insanlara yaptırabileceğiniz gibi evde kendiniz de kolayca yapabilirsiniz.

Evinizde bile şıklığınıza şıklık katacaksınız, misafirleriniz de çok beğenecek. En şık bot patik modelleri her zevke hitap eden sevimli hayvan figürleri ile süsleneceği gibi, her çeşit gül dalı, çiçek benzeri eklemeler de yapabilirsiniz.

Bot patik modelleri 2019 yılında da hanımların el becerileri ve hünerlerine bağlı olarak kendilerince yaptıkları yeniliklerle, birçok yeni modele dönüşmüştür.

Timsah Bot Patik

Timsah modeli için 066 renk iplik kullanılmıştır. 0,5 milim tığ kullanılır. Bu model diğerlerine nazaran zordur.

Timsah modeli yapmak diğer örneklerden biraz daha zordur. Tek zorluk bu değil. Ancak aldığınız bot modeli için çabalarınız buna değecek. Model tığ ile yapılmıştır. Tığ işi yapabilen kadınların rahatlıkla yapabileceği bir çizme modelidir. Kendiniz, partneriniz, arkadaşlarınız için bot yapmak istiyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz.

Bot patik modelleri 2020 yılında benzer yeniliklerle, kadınlar arasında daha yaygın hale gelmiştir.

Haraşo Bot Patik Yapımı

Bot patik modelleri arasında en basit örgü modeli olan haraşo örgü ile yapılabilecek basit modelleri bulabilirsiniz. Mağazalardan da alabileceğiniz patikler, evinizdeki malzemeler ile hem iyi vakit geçireceğiniz bir aktiviteye dönüşürken, hem de istediğiniz gibi süsleyebileceğiniz için bot patik fiyatları açısından daha ekonomik olmaktadır.

  • İki renkli bayan botları 62 dikişle başlıyor. İki renkli örgü ipi ve 3 numara şiş kullanıyor.
  • 37-38 numara bayan patik için 62 ilmek atın. 39-40 numara patik için 65 ilmekle başlar.
  • Örgü patik, ayak bilekleri 10 sıra oluncaya kadar bir ters ve bir düz tek lastikle başlar.
  • Lastik tamamlandığında örgünün önündeki tüm ilmekler ters olarak örülür. Örgünün arkasını ters örerek sırayı tamamlayın.
  • Çizme önündeki çizgili haraşo için sağdan 23 ilmek, soldan 23 ilmek ip veya şişe ile alınır.
  • Düğümün burnunun merkezindeki 16 ilmek, her bir başlıktan bir ilmek içinde 18 ilmeğe yükseltilir.
  • Çizgili deseni önceden yaptıktan sonra, solda ve sağda 23 ilmeği yeniden örün.
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds