Bot Ayakkabı

Bot ayakkabı tercihleri soğuk havaların vazgeçilmezleridir. Buz gibi havalarda erkek, kadın, çocuk herkes ayaklarını üşütmemek için sıcak tutucak botlar aramaktadırlar. Kalite standartları böyle havalarca kurtarıcı olacak ayakkabılar için oldukça önemlidir. Yazımızda hem nasıl tercihler yapmanız gerektiğini hem de daha daha ekonomik bir şekilde nasıl güzel bir ürün kullanabileceğinize değinmiş olacağız.

Kış aylarının vazgeçilmez tamamlayıcı ürünü

Bot ayakkabı çeşitliliği çok fazladır. Markalar birbirinden farklı, birbirinden güzel, birbirinden değişik fiyatlara ürünler sunmaktadır. Peki kış aylarında normal sıradan bir bot kullanmak mantıklı mı? Kış ayaklarında bot tercihi yapılırken en önemli faktör ayaklarımızı sıcacık tutmasından geçmektedir. 

Kar yağabilir, yağmur yağayabilir ya da hava buz gibi soğuk olabilir. Bu yüzden kış aylarından alınacak ayakkabılara diğerlerinden biraz daha fazla miktar ödemek bence hiç sorun olmamalıdır ne de olsa kimse ayaklarını üşütüp deli gibi karın ağrıları çekip ya da hasta olmak istemez. Dış yüzeyi kadar  iç taraflarıda seçim yaparken oldukça önemlidir.

Isıtıcılar

Bot ayakkabı gibi kışın kullanılan ürünlerde her zaman beklenti bizi daha da sıcak tutmasından geçer.  Bu durumda kullanılan bot modelleri  her ne olursa olsun içerisindeki tabana yerleştireceğiniz ısıtıcı kılıflar sayesinde ayaklarınız daha da sıcak duracaktır.

Bu tarz ürünleri web sitelerinden araştırarak rahatlıkla bulabilirsiniz. Eğer yeni bir ürün almak istemiyor iseniz  yine kullanılan ısıtıcılar sayesinde ayakkabılarınız en azından sizi öncekine oranla daha sıcak tutacaktır. Tabi ısıtıcılar da tek çeşit değil bu yüzden en uygun olanını siz kendi araştırmalarınız doğrultusunda karar verebilirsiniz.

Kafa Karıştırıcı Çeşitlilik

Bot ayakkabı ürünlerinde de diğer ürünlerde olduğu gibi çeşitlilik çok fazla. Bunun sebebi artık özel markaların yaptıkları ürünlerin bile birebir aynısı yapılarak çok ufak rakamlara satılabiliyor olmasından da  geçiyor.

Elbette kalite farkı oluyor ancak çeşitlilik için alternatifler bitmek bilmiyor. Bot erkek  ürünlerindede çeşitlilik hafife alınmayacak düzeyde genelde her iki cinsiyetinde arzu ederse kullanacağı ürünlerde artık piyasada fazlaca bulunmaktadır. Bu yüzden alıcı gerçekten nasıl bir ürün aradığını bilmelidir, kim kullanıcak, nerede kullanıcak ve ne kadar kullanıcak gibi klasik alışveriş yaparken sormamız gereken soruları her zaman atlıyoruz. Ancak Bot ayakkabı gibi bizim için önemli ürünleri alırken kesinlikle hatırlamakta fayda var.

Kadınlar en çok hangisini tercih ediyor?

Bot ayakkabı kullanımında kadınlar daha çok gidecekleri ortam göre alışveriş yapmaktadırlar. Bot bayan ürünlerinde genelde tercih günlük kullanım ise abartı olmayan ama yine şık olan ürünlerden geçiyor. Kişiler zevklerine göre alışveriş yaptıkları için aslında en çok bu tarz modeller kullanılıyor demek doğru olmayacak ancak bot rengi olarak en çok karşımıza çıkan renk kahverengi ve siyah olmaktadır.

Son dönemlerde bu renklere bir de beyaz eklendi.  Bu üç renk içerisinde dönen bir bot dünyasının daha çok tercih edildildiğini görmemekte mümkün değil. Bot kadın ürünleri her sene moda olan bir desen üzerinden ya da bambaşka bir fikir üzerinden ortaya çıkabiliyor. Son zamanlarda en çok gördüğümüz bot modellerinden biri de hayvan derisi deseni olan normal topuk boyuna sahip botlar ve standart topuktan biraz daha kalın kaba duruşlu botlar olarak devam ediyor.

Erkekler en çok hangisini tercih ediyor?

Bot ayakkabı konusunda erkekler kadınlara göre daha az çeşitlilik ile karşı karşıya kalıyor aslında kadınlar için modeller de çeşitlilik daha çok. Erkekler bot seçimi yaparken ya son zamanlarda her yerde karşımıza çıkan hatta kadınlarında kullanmayı sevdiği klasik modellerden daha çok alışveriş yapıyorlar gibi duruyor.

Klasik modellere ek olarak bot markaları genelde erkekler için daha çok doğa yürüyüşü odaklı olan konforlu içi sıcak tutan dışarıdan spor görüntü veren botları üretiyorlar. Özellikle normal yaşantılarda kullanıma çok uygun inanılmaz rahat modeller olarak bilinmekteler. Bu durumda erkekler kadınlar gibi çok fazla seçenek ve şıklık için uğraşmadan daha kolay tercihlerini yapabilmektedirler.

Nasıl seçmeliyim?

Bot ayakkabı alırken en çok dikkat edilmesi gereken günlük mü yoksa iş için mi ya da kar tatili için gidilecek yer için mi seçiyorsunuz düşünmelisiniz. Bot modelleri bayan kullanımlar için  genelde son zamanlarda her yerde sıklıkla gördüğümüz ve rahatlık dereceleri alınacak marka ile farklılık gösteren postallar son zamanların modası denilebilir.

Postallar bir yandan serbest bir görünüm sağlarken bir yandan yapılacak kombin ile faha ilginç tarzlar yaratmanız açısıdan en kolay tercihlerden biridir.  Farklı ve klasik mi görünmek istiyorsun kovboy tarzı kısa botlar son zamanlarda hem şıklık hemde göze hitap konusunda dikkat çekici bir yükselme yaşıyor. Sende daha tarz görünmek için kombinene uygun kovboy bot seçimi yapabilirsin. Günlük hayatta, sıradan zamanlarda kullanmak için spor botlardaki çeşitlilik inanılmaz genişlemiş durumda. İnternette biraz dolaşarak tarzına en yakın bot ayakkabı modelini sende keşfedebilirsin.

Tavsiyeler

Bot ayakkabı seçimi yaparken kışın bizi sıcak tutmasını istediğimiz için yukarıda bahsettiğimiz ısıtıcıları kullanmanızı önerebiliriz. Bu arada bu ısıtıcılar sadece ayakkabılar için değil aynı zamanda eldiven için ya da mont cepleri içinde üretilebiliyor bu yüzden kesinlikli araştırmanızı öneririz.

Bu sayede aslında hem daha sıcak hemde daha uyguna kombinler elde edebilirsiniz. İhtiyacımız olan hem ekonomik olması hemde dışarıdan güzel bir görüntü olması değil mi sonuçta? İçeride gizli duran ısıtıcıları kimse farketmeyecek ve sizlerde kendinizi daha güzel tamamlayabileceksiniz.

Bir tavsiye daha verecek olursak oda ürün almadan önce mutlaka indirimleri gözden geçirmeniz olacak. Markaların yaptığı indirimleri mutlaka takip etmeye özen gösterin ve alacağınız ürünlere hakettiğinden fazla miktarlar ödemekten kaçının.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds