Bilekten Bağlamalı Sandalet

Bilekten bağlamalı sandalet 2021 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi trend bir konumdadır. Yazın vazgeçilmezi olan bu sandalet türleri oldukça kurtarıcı parçalardır. Yaz tatillerinde, elbiselerle, şortlarla harika bir tamamlayıcı haline gelmişlerdir. Bu sandalet türlerini kombinlemek oldukça zahmetsizdir. İstediğiniz gibi kombinleyebilir, giyebilirsiniz. İster klasik ister şık, isterseniz de spor bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

 

Bu sandaletler genellikle yazın kumsalda veya şortların altına kurtarıcı parça konumunda olarak kullanılmaktadır. Bu sayede oldukça kolay bir şekilde trendi yakalamış olursunuz. Bilekten bağlamalı sandalet modası yıllardır vardır ancak gelişen dönemde pek çok modeli ortaya çıkmıştır. Bilekten bağlamalı sandalet topuklu modelleri ile de oldukça şıktır. Bu modelleri genellikle özel zamanlarda ya da elbiselerin altına tercih edilmektedir.

 

Sandalet tercihleri genellikle yazlık alanlarda yapılsa da şehir içinde de oldukça yaygın bir kullanımı mevcuttur. Taban kısımları tıpkı düz sandaletler gibi olan bağlamalı sandaletler genellikle diz altına kadar bağlanabilmektedir. Bu tip sandalet ayakkabı modellerinin çok fazla türü mevcuttur.

 

Bilekten Bağlamalı Sandalet Modelleri

 

Sandalet modelleri günümüzde oldukça fazladır ve günden güne de artış içerisindedir. Bu tip sandalet erkek veya kadın fark etmeksizin herkes tarafından tercih edilmektedir. Yazın ayakların terlememesi ve rahat bir zaman geçirmek için sandaletler çok fazla tercih edilmektedir. Aynı zamanda oldukça şık bir görüntü sunan sandaletler hem rahat hem de istenilen görüntüye sahip modellerdir.

 

Özellikle sandalet kadın bireyler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Her sene oldukça fazla modelin piyasaya sunulması ile seçenekler çok fazla artmıştır. Bu sene trend olan bilekten bağlamalı sandalet modelleri herkes tarafından çok fazla ilgi görmektedir. Bu tip ayakkabıların çok tercih edilmesinin baş sebebi de hem klasik hem şık olabilmeleridir. Bu sayede kadınlar zorlanmadan istedikleri yere göre kombin yapabiliyorlar.

 

Sandalet modelleri çok fazla olduğu için genellikle seçim yapmak zorlaşır. Ancak bu noktada modellerin estetik açıdan görüntüsüne değil sağlık ve kalite açısından durumuna bakılmalıdır. Bu tip ayakkabı, terlik, sandaletlerde kalite çok önemlidir. Aksi takdirde istenmeyen sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir.

 

İdeal Sandalet Seçimi Nasıl Olmalıdır

 

İdeal sandalet seçimi estetik görüntünün yanı sıra daha çok sağlık açısından uygun olan modellerden yana olmalıdır. Yani bu da demek oluyor ki taban, ayakkabının genişliği, darlığı açısından ayağa tam oturan, rahatsız etmeyen bir model olmalıdır. Aynı zamanda kaygan olmayan bir malzemeden üretilmesi gerekmektedir. Bu sayede yaşam kalitemizden de öddün vermemiş olacağız. Tercih edilen modellerin kesinlikle günlük yaşama uygun olması önemlidir. Özellikle son dönemlerde moda olan bilekten bağlamalı sandalet modellerinin alınırken bu kurallara uygun bir biçimde alınması gerektiğini bilmelisiniz.

 

Bu seçilen bilekten bağlamalı sandalet modelleri ayağı kesinlikle acıtmamalı, kaymamalı ve parmaklarınızı sıkıştırmamalıdır. Bu tip modellerden uzak durmalısınız. Özel olarak sandalet modelleri kadınlar tarafından oldukça ilgi görmektedir. Ancak modeller çok fazla olduğu için görünüşe aldanıp satın alma gibi pek çok hata yapılması da olası bir durum olarak bilinmektedir. Sandalet gibi ayakkabı ürünleri kesinlikle görünüşe bakılarak alınmamalıdır. Bu tip modellerde kayganlık, sert taban gibi problemler görülürse istenmeyen kazalar yaşanabilir.

 

Bu tarz ayakkabıların tabanlarının sağlam olması, tahta malzemeden üretilmemesi şarttır. Aksi takdirde kişi tarafından ürün kullanılırken düşme, kayma, ayakta yaralar söz konusu olabilir. Aynı zamanda uzun saatler kullanımda da sıkıntı yaratabilmektedir. Bunun yanı sıra bilekten bağlamalı sandalet modelinde bağlanan iplerin de kaliteli ve sağlam olması gerekir. Eğer sağlam değilse kopma gibi durumlar söz konusu olabilir.

 

Sağlıklı Bir Sandalet Modeli Nasıl Olur

 

Sağlıklı bir sandalet modeli genel olarak normalde estetik anlamda beğenilen ayakkabılar yüzünden geri plana atılmaktadır. Bu tarz olaylarda da ayak üzerinde oldukça olumsuz etkilerle karşılaşılmaktadır. Ayağa uygun olmayan sandalet, ayakkabı bot seçimleri ayak üzerinde belirli deformasyonlara yol açabilmektedir. Tahta ya da sert yapıda olan tabanlar tercih edildiyse aşırı yük binmesinden sonra ayakta ciddi ağrılara sebep olabilir. Aynı zamanda ayak bölgesinde yaralanma, bacaklarda varis, bel ağrısı gibi tehlikeli durumlar da söz konusu olabilmektedir.

 

Bazı ayakkabı markaları kaliteli sandalet üretiminde oldukça başarılıdırlar. Pek çok marka ucuz maliyetli olsun diye dayanıksız malzeme kullanabiliyor. Bunu kaba bir şekilde ayırt etmek de sandalet alacağınız zaman deneme yolundan geçmektedir. Bir sandaleti denediğiniz zaman ayak parmaklarınız önden fırlamaması gerekir. Bu nedenle yaklaşık her alandan yarım cm kadar boşluk kalması önemlidir. Bu sayede ayak önden, arkadan ya da yanlardan taşmayacaktır ve herhangi bir problem olmamış olacak.

 

Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bilekten bağlamalı sandalet modelleri çok fazla ilgi görmektedir. Bu ayakkabılarda kalite çok önemlidir. İpin kalitesi, taban malzeme kalitesi, tabanın kaymaması gibi pek çok dikkat edilmesi gereken unsur vardır. Bu unsurlara dikkat edildiği takdirde istenilen görüntüdeki ayakkabı alınabilir. Aksi halde bu tip ayakkabılar düz taban olduğundan dolayı ayağın tek noktasına yük bineceği için ağrılara sebep olabilmektedir.

 

Bilekten Bağlamalı Sandalet ve Kombinleri

 

Yaz aylarında oldukça popüler olan bilekten bağlamalı sandalet ile kombin yapmak oldukça rahattır. Genellikle şort, elbise veya tulumlarla tercih edilen bu sandaletler şık bir görüntü ortaya çıkartır. Tamamen kurtarıcı ve hareketli bir parça olan bilekten bağlamalı sandalet modelleri yaz aylarında herkesin dolabında olması gereken bir parçadır.

 

Genel olarak bu tarz sandalet seçimlerinde sandaletin rengine göre elbise seçilmelidir. Bu sayede uygun bir renk uyumu yakalanmış olacaktır. Aynı zamanda hareketli olan sandaletlere daha sakin bir görüntüden oluşan elbiseler seçilirse istenilen uyum yakalanmış olacaktır. Bu şekilde kombin yapmak hem kolay hem de şık olmuş olur.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds