Ayakkabı Dünyası

Ayakkabı dünyası birçok kadın ve erkek tarafından tercih edilen ve sık sık alışveriş yapılan bir markadır. Bünyesinde birçok ayakkabı, çanta, aksesuar gibi ürünleri barındırır. Ülkemizde ve dünya çapında birçok mağaza zincirleri var. Ayakkabı hikayesi nasıl başladı düşünürsek eğer ayakkabılar dondurma gibidir, daha fazlası için her zaman yer vardır. Ayakkabılar hayatımızın temel taşıdır. Aslında, muhtemelen çok fazla var ve bunlardan bazılarını neredeyse hiç giymiyorsunuz. Bu kadar bol olduklarında ayakkabıyı doğal kabul etmek kolaydır, ancak dünya çapında neredeyse 1 milyar insan için bir takım yeterli ayakkabı bile bir nimet olacaktır.

Kadın Ayakkabı Modelleri

Kadın ayakkabı modellerine bakıldığı zaman birçok modelle karşı karşıya kalırız. Markaların ayakkabı kadın modelleri hakkında tercih edilen ve kullanılan ayakkabılar şu şekildedir;

  • Dolgu topuk: Günlük yaşamda rahatlıkla kullanılan, yumuşak bir yapısı olan ayakkabı çeşididir.
  • Platform: Dış görünüş olarak oldukça güzel görünür. Yürüyüş açısından ise düz topuklulara göre daha fazla tercih edilir. Platformu sayesinde daha kolay yürüme olanağı sağlar.
  • Sandalet: Günlük yaşantıda kullanılan bir çeşittir. Değişik kumaş çeşitlerinde üretilebilir. Yaz ayın da kullanım için uygundur.
  • Babet: Elbiselerin altına genellikle tercih edilir. Her mevsim için uygundur. Özel gecelerde rahat rahat hareket etmek isteyen kadınlar genelde babet tercih ederler.

Erkek Ayakkabı Modelleri

Birçok ayakkabı erkek modelleri bulunur. Bu modellerden bazıları şunlardır;

  • Günlük Ayakkabı: Erkeklerin rahatlıkla yaz, kış kullanabileceği rahat ayakkabılardır. Daha detaya inilirse çok fazla günlük ayakkabı çeşidi bulunmaktadır.
  • Sandalet: Yaz mevsimlerinde erkekler için vazgeçilmez ayakkabı çeşitidir. Bu model ayakkabılarda; denize girebilir, yürüyüş yapabilir ve patika yollardan rahatlıkla yaz mevsiminde geçebilirsiniz.
  • Oxford: Birden fazla çeşidi vardır ve ofis giyimi, siyah kravat (daha az detaylı versiyonlar) ve smart-casual etkinlikler için mükemmeldirler. Oxford, saygın görünmeniz gerektiğinde başvurmanız gereken bir yer ayakkabı modeli olmalıdır.

Koleksiyonunuza sunduğunuz her ayakkabı modelleri ile genel tarzınız ve gardırobunuzla çok yönlü olma beceriniz çarpıcı biçimde artacaktır. Ayakkabı dünyası mağazalarından 2021 erkek ayakkabı modellerini göz atmalısınız.

Çocuk Ayakkabıları

Bebek ayakları o kadar sevimli ki, onları örtmek neredeyse utanç verici - yine de ayakkabı bebek modellerinin neredeyse bir o kadar değerli olduğunu itiraf etmeliyiz. Ve bebek ayakkabıları, özellikle el yapımı bir dokunuşa sahip olduklarında sevimli küçük hediyeler yapar.

Aramızdaki en küçüğümüzden en büyüğümüze kadar konu ayakkabı olunca hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oluyor. Çocuk ayakkabıları, çocukların ayak sağlığı ve yürüyüş düzgünlüğü açısından çok önemli bir konudur. Ayakkabı dünyası tasarımcıları çocuklar için en son teknoloji ile tasarlanmış ayakkabılar ürettiler. Çocukların giydikleri ayakkabılar rahat hareket edebilmeleri için rahat, hafif, ve yumuşak olmalıdır.

Spor Ayakkabıları

Spor ayakkabıları spor salonunda veya yogada ve antrenman sırasında kullanılmak üzere tasarlandıkları için bu şekilde adlandırılırlar. Bunlar ayaklarınız için daha destekleyicidir ve egzersiz yapmak için diğer tüm ayakkabılardan daha rahattır, bunları satın almadan önce mutlaka deneyin. Ayaklarınızı doğru destek ve yastıklamayla korumanız çok önemlidir. Bacak, kalça ve diz sağlığı için doğru spor ayakkabıyı seçmekte fayda var. Tüketiciler ayakkabı kadın spor modellerini seçerken dikkat etmelidirler. Kadın ayakları fizyolojik açıdan erkeklere göre daha yumuşak ve esnektirler. Spor esnasında oluşabilecek ayak kazalarında dikkatli olmalıyız. Ayakkabı dünyası yetkilileri bu konu ile alakalı uluslararası firmalar ile gerekli çalışmalar başlattılar. Tasarımcılar, sporcular için  en kullanışlı ayakkabıları tasarlamak için ciddi bir çalışma içerisindeler.

Kışlık Ayakkabılar

Öngörülemeyen hava koşulları için pratik olmanın yanı sıra, en iyi kışlık ayakkabı bot sizi güçlü hissettirebilir. Klişeyi mazur görün, ancak yağmurda, karda, artık su birikintilerinde ve şu andan ilkbaharın sonlarına kadar yaşayabileceğiniz her şeyde yürümek için yapılmıştır. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı bot stili olsa da, bu yıl pek çok pabuç tabanı, diz boyu seçenekleri, savaş botları ve hatta Ugg'ların yeni, popüler bir siluette dönüşünü gördük. Bazı ayakkabı firmaları botlarda modern teknolojiden kaçınır ve klasik yöntemleri kullanırlar. Ayakkabı dünyası en çok tercüzere kalın keçe veya koyun derisi astarlarını tercih ederler. Hacimli olsa da, bu yalıtım türleri kesinlikle etkili olabilir. Botla kaplı sentetik yalıtımın aksine, keçe, koyun postu ve yün astarlar, elementlere maruz kaldıklarında ıslanabilir, ancak yalıtmaya devam edeceklerdir.

Ortopedik Ayakkabılar

Ortopedik ayakkabı sektörü tipik olarak el yapımı üretim süreçleriyle karakterize edilir.

Ayakkabı fabrikalarında veya ortopedide çalışan ayakkabıcılar tarafından yapılan manuel işlerde yapılır. Geleneksel olarak şekil, ortopedi teknisyeni tarafından özel köpük kutu veya döküm yoluyla yapılır ve ayakkabıcı, ayakkabının sonunu, ilgili aksesuarları (yani iç taban) tasarlamak ve üretmek için gerekli çalışmaları yapar. Bu şekilde üretilen özel ve ortopedik ayakkabı daha sonra hastaya deneme için verilir. Hastanede yapılan gerekli incelemeler sonucunda müşterilere ulaşır. Müşteri ayakkabısını beğenmediği taktirde ortopedi ayakkabı markaları ürünü geri alır. Gerektiği durumda değiştirmek için yeni bir sipariş verilir. Ortopedik ayakkabılar üretim maliyetleri , teknik analizler , teslimat süreleri göz önüne alındığında diğer ayakkabılara göre daha pahalıdırlar. Ayakkabı dünyası ortopedik ayakkabı talebinin fazla olduğunu gözlemlemiştir. Bu alanda da gerekli çalışma içerisindedirler.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Ayakkabı dünyası ayakkabı satın almak için doğru tercih midir ?

Türkiye’de ve dünyada bir çok hizmetler sunmaktadırlar. Perakende yüzlerce mağazası ile internet üzerinden satışlarında ülkemizde ilk sıralardadır. Şık, kaliteli ve güvenli ayakkabıları tercih etmek isterseniz ayakkabı dünyası doğru tercih olacaktır.

  • Çorap seçimi ayakkabı için önemli midir ?

Kışlık botlarınızı kaliteli çoraplarla eşleştirmek, sıcaklığı ve rahatlığı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur. Dışarıda hızlı geziler için hemen hemen her türlü tasarımdan kurtulabileceğiniz doğrudur, ancak zorlu havalarda yürüyüşe çıkacak, çalışacak veya önemli bir zaman geçirecekseniz, çorap seçiminize dikkat etmelisiniz.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds