Ayakkabı Boyası Seçimi

Ayakkabı Boyası Seçimi

Ayakkabı her insanın hayatında önemli yer tutmaktadır. Bununla beraber ayakkabı tarzı da mühim olmaktadır. Aynı zamanda model ile ayakkabı rengi de çokça önem arz etmektedir. Ayakkabı rengi kullanıldıkça gitmeye başlamaktadır. Bu durumda bazı ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ürünler arasında ayakkabı boyaları yer almaktadır. Ayakkabı boyaları ayakkabıların ömrünü uzatmaktadır. Bu yüzden ayakkabı seçimi kadar ayakkabı boyası seçimi mühim bir nokta olmaktadır.

Ayakkabı boyası seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar mevcut olmaktadır. Çünkü yanlış kullanılan bir ayakkabı boyası ayakkabının değerini düşürmektedir. Satın alınan ayakkabı boyasının kalitesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Doğru yerlerden bilgiler alındıktan sonra ayakkabı boyama işleminin yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde ayakkabının bakımı düzgün olmayacaktır. Bakımı doğru yapılmamış olan ayakkabı hem renk açısından hem de bakım açısından doğru sonucu vermemektedir. Özellikle ayakkabı bakımı yapılan yerler bulunmaktadır. Eğer boya seçim konusunda kararsız kalınırsa, bu yerlere gidilmektedir. Çünkü ayakkabılar dışarıda ve de sert zeminlerde giyildiği için yıpranması, boyasını atması kolaylıkla olmaktadır.

Ayakkabı Boyasında Renkler

Ayakkabı boyası seçimi yapılırken öncelikle boyanacak ayakkabının rengine bakılması gerekmektedir. Kullanılacak olan boyanın doğru renk tercih edilmesi gerekmektedir. Çünkü boyanın rengi ayakkabıya tam uyum sağlamazsa olumsuz sonuçlar meydana gelmektedir. Ayakkabı boyası renkleri piyasada çeşitli şekilde bulunmaktadır. Her ürüne uygun ayakkabı boyası mevcuttur. İstenilen renge göre tercih edilmektedir. Aynı zamanda boyanacak ayakkabı kumaşı ya da türüne göre de mevcut olmaktadır. Boyanacak olan ayakkabının rengi siyah olduğunda siyah ayakkabı boyası tercih edilmektedir. Renk olarak ayakkabı boyası siyah olduğunda daha etkili sonuçlar vermektedir. Bununla beraber ayakkabı renkleri değişik olmaktadır. Ayakkabı boyası beyaz da olabilmektedir. Hemen hemen doğru şekilde uygulandığında siyah boya kadar etkili olmaktadır.

Ayakkabı Boyası Çıkarma

Boyası giden ayakkabılarda ayakkabı boyası seçimi yaparken etkili olanlar tercih edilmektedir. Ayakkabıları boyamak kadar boyasının çıkması da merak edilen bir konu olmaktadır. Yani bu konuyu ayakkabı boyası nasıl çıkar diyerek incelemek gerekmektedir. Boyaların hemen hemen hepsi tutkal ile ürüne yapışan maddeden oluşmaktadır. Buna bağlı olarak çıkarma ürünleri tutkalı kaldıran ürünlerden olmaktadır. Örnek olarak ele alacak olursak, asetonu başa alabiliriz. Pek çok yapışkan maddeyi çıkartmaya yaramaktadır. Bunun dışında uygulanabilen en basit çözüm alkol olmaktadır. Ayrıca alkol içeren bazı çözeltiler de işe yaramaktadır. Bunlarla beraber kullanılan ürünler arasında tiner de bulunmaktadır. Bu tarz ürünler yapışkan olan boyayı çıkarmada oldukça etkili olmaktadır. Boyanın bulaştığı yer de tabi önem arz etmektedir. Eğer boya cilde bulaşmışsa bunun için bu ürünleri kullanmak doğru olmamaktadır. Cilde bulaşan boyadan yağlar ile ya da yoğun nemlendiriciler ile kurtulmak mümkün olmaktadır.

Ayakkabı Boyasında Fiyat

Ayakkabı boyası seçimi en az ayakkabı seçimi kadar etkili olmaktadır. Ayakkabının fiyatı kadar da ayakkabı boyası fiyatları dikkat çekmektedir. Fiyat olarak oldukça uygun ürünler olmaktadırlar. Ayakkabı boyalarına her yerden ulaşılabilmektedir. Hem fiyat olarak hem de kolay bulunabilirliği ile rahat tercih edilen bir ürün olmaktadır. Piyasa değerine baktığımızda ayakkabı boyası fiyatları düşük gözükmektedir. Genel olarak üç ya da dört lira olarak satışa sunulan fiyatta olmaktadır. Biraz daha etkili ve kaliteli ürün arandığında bu fiyat biraz da olsa artmaktadır. Böylece ayakkabı boyası ürününün fiyatı on TL civarında olmaktadır. İsteğe göre daha pahalı ürünler de bulunmaktadır. Fiyatı kırk ya da elli TL ye yükselmektedir.

Piyasada epey bir ayakkabı boyası markaları bulunmaktadır.  Ayakkabı boyası seçimi yaparken buna da dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü markalar da boyada etkili olmaktadır. Ayakkabı boyasının markasından da bahsetmek gerekmektedir. Çünkü doğru fiyat ile doğru markayı bulmak zor olmaktadır. En çok bilinen markalar arasında başı Sitil ayakkabı boyası markası çekmektedir. Pek çok renk ile marka ürünlerini satışa sunmaktadır. Bir diğer marka ise Show spor ayakkabı boyası olmaktadır. Spor ayakkabılar için iyi bir seçim olmaktadır. Sıkça karşılaşılacak başka bir marka ise King ayakkabı boyası markası olmaktadır. Bu ürünlerin hepsinin fiyatları da uygun olmaktadır. Biraz daha pahalı olan ürün Leflef marka ayakkabı boyası olmaktadır.

Ayakkabı boyası seçimi konusunda bu bahsedilenler en çok dikkat edilmesi gerekenlerden olmaktadır. Bahsedilmesi gereken bir konu daha bulunmaktadır. O da ayakkabıların nasıl boyanması gerektiği konusu olmaktadır. En az diğer konular kadar ehemmiyet taşımaktadır. Çünkü doğru uygulama yapılmadığı sürece düzgün bir sonuç da elde edilememektedir.  Ayakkabı boyası nasıl yapılır konusu bahsedilmesi gerekenler arasında yer almaktadır. Ayakkabılar pek çok kumaştan üretilmektedir.

Ayakkabı Türleri

Bunlar arasında süet ayakkabı, deri ayakkabı gibi türler bulunmaktadır. Düz renk ayakkabılarda ilk önce bir temizleme fırçası ile temizlenmesi gerekmektedir. Daha sonra boya, boyanın içinde bulunan sünger ile uygulanmaktadır. Keten ayakkabı türlerine bakmak da gerekmektedir. Bu tür ayakkabılar kumaş ayakkabı olduğu için ayakkabı boyası ile boyanmamaktadır. Olabilecek ya da uygulanabilecek en iyi yöntem boyanmak istendiğinde kumaş boyası olmaktadır. Bunlar dışında ayakkabılar renkli de olabilmektedir. Rengarenk ayakkabılar için de önce ayakkabıların ıslatılması gerekmektedir. Bir kapta su ve tuz karıştırılmalıdır.  Daha sonra ise istenilen renkte boyadan alınması gerekmektedir. Tercih edilmesi istenen renge ulaşıldığında ayakkabılar ile boya buluşturulmaktadır. Böylece ayakkabılar karışık renkte hazırlanan su dolu kaba bırakılmaktadır. Boyalı suyun içerisinde on beş dakika boyunca bekletilmektedir. Bu adımdan sonra boyanan ayakkabılar çıkartılmaktadır. Bu bekletmeden sonra ayakkabılar kuruması için bırakılmaktadır.

Ayakkabı boyası seçimi konusu hassasiyetle incelenmektedir. Aynı zamanda ayakkabı boyaları üreticileri de çeşitli boyalar meydana getirmektedir. Her tarza uygun ayakkabı boyası bulunmaktadır. Düşük fiyatlı olması da ürünü tercih edilenlerden kılmaktadır.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds