2021 Yaz Ayakkabı Modası

2021 yaz ayakkabı modası rahatlığı ile beraber canlı renkleri, farklı dokuları ve detaylandırmaları ile dikkat çekiyor.

Erkek Giyim Tarzı Ayakkabı

2021 yaz ayakkabı modası rahat olmak, profesyonel görünmek ve tipik dairelerin yoğun inceliklerinden kaçınmak istiyorsanız, her zaman erkek giyiminden ilham alan ayakkabıları tercih edebilirsiniz! Bu sezon, slip-on loafer'lar bize en çok çeşitli kataloglarda ve pistlerde göze çarpıyordu.

2021 yaz ayakkabı modası Chanel'deki siyah mokasenler, küçük (kararlı üniseks) bir blok topuk ve yan tarafına eklenen gümüş donanımda ince bir marka monogramı ile net ve basitti.

Tibi'deki siyah rugan mokasen biraz daha eğlenceli ama yine de zarifti. Altın bir toka ile sabitlenmiş vampirin üzerinde katlanmış büyük bir deri bezeme vardı, neredeyse bir kurdeleye benzemiyordu.

Ayrıca 2021 yaz erkek ayakkabı modası da doğal yapısı ve rahatlığı ile öne çıktığı gözden kaçmadı.

Yavru Topuklar

2021 yaz ayakkabı modelleri içinde yavru topuklar da bulunmakta. Bir apartman kalabalığında, minik kedi topukluları bile öne çıkıyor gibi görünüyor! Bir yavru kedi topuğunda hoş, narin ve kadınsı bir şey var ve 2021 ilkbahar ayakkabılarında sunulan tasarımlar oldukça çeşitli.

Prada'daki kedi topukluları özellikle eğlenceli ve renkliydi, ancak biraz kenar ekleyen keskin burun kutuları vardı. 2021 yaz ayakkabı modası Maison Margiela koleksiyonu, tasarımları sunan bir filmde dans eden modellerle tangodan ilham aldı. Bunun için gerekli ayakkabılar? Dramatik dans için mükemmel, beyaz, eski kedi topuklu ayakkabı.

Biraz daha sert bir şey için, Khaite siyah sivri uçlu kadın ayakkabı modelleri ve ayak parmaklarına uyacak şekilde minik ama keskin kedi topuklu ayakkabılarla teslim edildi. Batsheva, Valentino ve Miu Miu'da çok sayıda yavru kedi topuk seçeneği vardı.

Ayak Bileği Askıları

2021 yaz bayan ayakkabı modelleri içinde en iddialı olanlardan birisi ayak bileği askılarıdır. Hem yüksek topuklu ayakkabılar hem de dairelerdeki göze çarpan detay, hoş, sağlam bir bilek kayışıydı. Ayak bileği kayışları bazen bacağın uzunluğunu bölen bir çizgi ekledikleri için stilistler tarafından alaya alınırken, ilkbahar / yaz 2021 ayakkabı trendleri, en gurur verici olan şeyden ziyade destek ve rahatlık sağlamaktı.

Max Mara'daki ayak bileği kayışlı yüksek topuklu ayakkabı modelleri  zamansız çıplak veya kahverengi tonlarında şiddetli sivri uçlu tasarımıyla olabildiğince zarifti. İnce kayış bileğin etrafına birkaç kez sarıldığı için kayışların kendisi sıradan değildi.

Genellikle dramatik stilettolar olarak tasavvur ettiğimiz ikonik Valentino Rockstuds'a düz katır tedavisi uygulandı. 2021 yaz ayakkabı modası içinde, ayakkabılar hala bir ayak bileği kayışı ve çok sayıda çivili ikonik çoklu kayış tasarımına sahipti, ancak çoğunlukla sivri uçlu ve düzdüler.

Nina Ricci, Dries Van Noten ve Rodarte'da ayak bileği kayışlı 2021 yaz ayakkabı modası ayakkabısını gördük.

Kare Burunlu Ayakkabı

COVID-19 olmasaydı, kare uçlu ayakkabıların önceki sezon çok heyecan verici göründüğü için bahar koleksiyonlarında daha da büyük bir yer tutacağından şüpheleniyoruz! Bununla birlikte, sezonun (bazen birleşik) rahat veya eksantrik ikilemine giren diğer 2021 yaz ayakkabı modası ayakkabılarına uymayan kare parmaklı bir ayakkabının ciddiyeti ve ağırlığı var.

Tüm söylenenlerle birlikte, bazı tasarımcılar hala kare parmaklı ayakkabıların genel görünüme verdiği sağlam ve sert havaya tutunmak istiyorlardı. Örneğin, Otoportre görünüm kitabında, bazı kıyafetler, kare burunlu, alçak topuklu ayakkabıların yanı sıra kare açıklıklara sahipti. 2021 yaz ayakkabı seçenekleri doğruyu söylemek gerekirse oldukça etkileyici. 

Minimalist Bevza koleksiyonu, bol ve bol dökümlü silüetler üzerinde dengeleyici etkisi olan her tür kare burunlu ayakkabıdan oluşuyordu. Bunlar arasında kare parmaklı patikler, kedi topukluları ve hatta açık parmaklı katırlar vardı.

Yağmur Botları

Beklenmedik ilkbahar ve yaz duşları geldiğinde, bir çift yağmur botunun bizi koruması için mutlu olacağız! 2021 yaz ayakkabı modası sayesinde yersiz görünmeyecekleri için daha da mutlu olacağız.

Philosophy di Lorenzo Serafini koleksiyonunda tipik siyah yağmur botları vardı, ancak kauçuk üzerinde mat bir yüzey ve aşınmış bir his veren beyaz boya sıçraması vardı. Ayrıca Celine'de nötr zeytinde biraz daha ölçülü yağmur botu tasarımları gördük.

Alyx'te, moda haftasına çok uygun bir şekilde, geniş tabanlı, diz boyu yılan derisi yağmur botları biraz daha fazlaydı! Sandy Liang'daki yağmur botları, ağır, "benimle uğraşma" tabanları ve dramatik siyah parlaklığıyla mevsime uygun geldi.

Uyluk-Yüksek Çizmeler

Uyluk yüksek çizmeler, şaftlarına dikilmiş seks çekiciliğine sahiptir. Sosyal izolasyon zamanlarında bir ayakkabı trendinin pratikten uzak olduklarını düşünüyoruz, ancak belki de önümüzdeki sezon giysilerimizden çıkarmamız gereken oyun ve kaçış seviyesi tam olarak budur. Tüm faydacı ayakkabı seçeneklerinin üzerindeyseniz, bunlara bir göz atın.

Modellerini büyük, yapılı yüksek topuklu botlarla ve devasa platform topuklu ayakkabılar giyen Rick Owens ile başlayalım. "Waders" adını verdiği botlar, kıyamet sonrası şiddetli, hafif bir his veriyordu.

Slouchy Boot Şaftı

Sonbahar veya kış için bir çift huysuz bot aldıysanız, günler biraz soğursa diye onları bahara kadar saklayabilirsiniz! Hımbıl krampon tasarımı, 2021 baharı ayakkabı trendlerinin geri kalanına pek uymuyordu, ancak biz bir tutmayı önemsemiyoruz.

Mevsime uyması için, bu botları, Preen by Thornton Bregazzi katalogundaki huysuz, beyaz çizmeler gibi flouncy çiçekli elbiselerle şekillendirebilirsiniz. Osman'da da benzer bir stil gördük!

Katlanmış Topuk

Kendinizi alışılmadık 2021 ilkbahar ayakkabı trendlerine susamış bulursanız, tamamen seçeneğiniz yok değil. Çoğu tasarımcı işe yararlık üzerine odaklanırken, katlanmış topuklular şeklinde hala bir miktar yaratıcılık vardı.

Bu topukluları ilk olarak Givenchy'de, çok sayıda parmak kayışı ve belirgin bir içe doğru eğriye sahip olan biraz daha kalın topuğu ile fark ettik.

Salvatore Ferragamo'daki topuk şekli aynı içe doğru eğriye sahipti, ancak topukların kendileri biraz daha bloke edici ve daha alçaktı, açık parmaklı, arkası açık veya askılı katır üst kısımları vardı. 

Fileli Ayakkabı

İlkbahar / yaz 2021 ayakkabı trendleri de dahil olmak üzere, ilkbahar için pistlerde ve seyir kitaplarında her türlü ağın göründüğünü gördük. Özellikle sıcak günlerde ayakların nefes alması için yaylı botlarda kullanılmıştır.

Fileli ayakkabılar ve botlar, farklı pastel renklerde ve hatta erkek sandaletlerinde göründükleri Fendi'de ultra şık ve feminen görünüyordu. Netleştirme, Koche'ye bir nevi mücevher tonlu bir ayakkabıyı sararak görsel ilgi uyandıran daha göz alıcı bir görünüme sahipti.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds