2018 Kadın Bot Modelleri

2018 Kadın Bot Modelleri

2018 Kadın bot modelleri tarz çeşitliliği açısından çok yönlülük gösteren bir sene olmuştur. Kadın bot modelleri kadar erkek bot modelleri de farklı tarzlarda karşımıza çıkmaktadır. Sadece soğuktan korumakla kalmayan bot modelleri, artık kışın önemli giyim parçalarından biri haline gelmiştir.

Bot Modasında Trend Renkler

Tasarımcılar sonbahar-kış sezonu için kadın bot modası yaratırken şu renklere önem veriyor: kahverengi, siyah, koyu kahverengi, gri ve açık kahverengi. Klasik kadın botları için siyah her zaman rekabet dışıdır.

Çünkü bu renk mükemmeldir, zarif bir görünüme sahiptir ve sıradan gardırobunun hemen hemen her parçasıyla kombine edilebilir. Siyah bir kadın bot çizme modelini neredeyse her şeyle kombine edebilirsiniz. Koyu yeşil ve mavi renklerdeki kadın bot modelleri de moda pistlerini fethediyor. Bu renkler birkaç yıl daha moda olacağı için bu renklerde uygun bir çift bot seçebilirsiniz. 2018 Kadın bot modelleri renklerinde de bu tonları sıklıkla görmüştük.

Erkek Bot Modelleri

Soğuk havalar için doğru ayakkabıyı seçmek erkekler için her zaman ciddi bir karar olmuştur. Erkeklerin sadece ayaklarını ısıtmakla kalmayıp aynı zamanda trend olacak kaliteli bot seçmeleri kadınlardan daha zor. Erkekler için süet ayakkabılar, en pratik olanları olarak görülmese de ayakkabı stillerinin başında geliyor. 2018 Kadın bot modelleri arasında da süet ayakkabılar yine en çok sevilenler olmuştu. Kaliteli ve son derece şık bir süet ayakkabıya sahip olmak isterseniz bunun için çeşitli kadın bot markaları size yardımcı olacaktır.

Bu süslü malzeme çok hassas bir özen gerektirir; ancak her zaman şık ve pahalı görünür. En moda süet tonları gri, yeşil, mavi ve metalik olarak kabul edilecektir. Sportif tarzın geleneksel botlarda etkisini fark etmemek zor. Parlak ekler ve kontrast oluşturan şeritler, bu botların biçimsel dokunuşunu ultra modern ayakkabılara dönüştürür.

İnek derisi, biraz daha yumuşaktır; ayrıca ıslanmaz ve uzun süre dayanır. Domuz derisi, yumuşaklık ve kırılganlık ile karakterizedir; suya dayanıklı değildir. Dana derisi, yumuşak, güçlü ve dayanıklıdır. Bu, yüzden elbette ki ideal ayakkabıdır. Dürüst olmak gerekirse, dana derisi botları daha pahalıdır, ancak fazla ödemenin hakkını karşılar.

Bullhide ayakkabı, sağlam, güçlü ve dayanıklıdır, suya dayanıklıdır. Görünüşe göre, güneşe fazla maruz kalındığı sırada küçülme ihtimali ortaya çıkıyor.  2018 Kadın bot modelleri gibi dayanıklı bir çift ayakkabı sizi uzun yıllar götürebilir. Kadın bot ayakkabı tarzlarında önemli olan şey, sizi yansıtması oacaktır.

Klasik Bot Modelleri Nelerdir?

2018 Kadın bot modelleri gibi erkek bot modelleri de moda dünyasında önemli bir yere sahiptir. Moda botları zarif ve şık, hatta harika görünüyorlar; en kaliteli işçiliğe sahip klasik deri ayakkabılar şık ve lüks görünür. Siyah renk ve kahverenginin tüm tonları bu sezon baskın renklerdendir. Ayrıca, daha koyu bir tondan daha açık bir gölgeye sıra dışı renk geçişleri, botlarda canlı bir görüntü ve özgünlük yaratır. 2018 Kadın bot modelleri içerisinde de bu renk geçişlerine sahip kadın botları görmüştük.

Chealse Bot Nedir?

Chelsea çizmeleri önümüzdeki sezonun zirvesi. Bunlar genelde bağcıksız, bilekte biten ve elastik uçlu botlardır. Tasarımcılar modacılara bu sonbahar-kış sezonunda "vintage" tarzda rugan modeller veya botlar giymeleri için şans veriyor. Chelsea botları, yuvarlak burunlu yüksek erkek ayakkabılarıdır.

Alçak topukları ve ince tabanı vardır. Chelsea bot ile diğer stiller arasındaki fark, bunun kolay kullanım için elastik yan panellere sahip olmasıdır. Chelsea botlarında dekoratif unsurlar yoktur. Bu erkek botları genellikle koyu renkler ve pürüzsüz deridir. Deri ve süet Chelsea botları modası geçmiyor. Geçen yıldan tek fark, daha geniş ve daha parlak bir renk şeması.

Tasarımcılar, geleneksel siyah ve kahverengi Chelsea botlarına ek olarak, çeşitli bordo, mavi, yeşil ve hatta metalik renk tonlarında modeller tanıttı. Chelsea botlarının minimalist bir tarzı var. Bu botlar, "iş amaçlı" ve "gündelik" kıyafetlerle iyi bir kombinasyon oluşturur. 2018 Kadın bot modelleri içerinde de bu ayakkabı tarzına benzer modeller görmüştük.

Beatle Bot Nedir?

Beatle botları son yıllarda çok popüler hale geldi. Chelsea botlarına benziyorlar ancak elastik yan paneller yerine fermuarları var. Bu tür ayakkabılar, modaya uygun bir açıklama yapmanın ve önümüzdeki sezonda alternatifinizi göstermenin harika bir yoludur.

Chukka Bot Nedir?

Chukka botları klasik bir ayakkabı tarzıdır. Bu model, tipik olarak iki veya üç delikli ve ince bağcıklı, ayak bileği uzunluğunda bir bot türüdür. Genellikle deri veya süetten yapılırlar. Chukka botları doğası gereği gündelik olmasına rağmen, aynı zamanda elbise ayakkabısı olarak ve hem gündelik hem de iş amaçlı giyilebilir.

Brogue Çizme Nedir?

Brogue çizmeleri, en çok yönlü ayakkabı seçeneklerinden biridir. Brogue, ilk olarak İskoçya ve İrlanda'da açık havada çalışırken giymeye uygun bir ayakkabı olarak tasarlandı. Bu botların ayırt edici özelliği, yapımında kullanılan her bir deri parçasının bir dizi delik ve tırtıl olmasıydı.

Bu deliklerin görevi, suyun ayakkabılardan akmasına yardımcı olmaktı. Tasarımlarının bir başka özelliği de deri uçlarla bağlanmış olmaları ve diğer ayakkabılarda olduğu gibi dillerinin olmamasıydı; ayrıca ayak bileklerinin üzerine sarılan yüksek bağları vardı.

Sportif Botlar Mümkün Mü?

Aktif bir yaşam tarzı sürdüren gençler, soğuğa ve neme dayanıklı yüksek kaliteli dokulardan yapılan spor tarzı botları tercih ediyor. Daha önce bu tür ayakkabılar yalnızca turist tarzı ayakkabılar olarak kabul edildi, bugün tanınmış tasarımcılar koleksiyonlarında aktif olarak kullanıyor ve bu ayakkabıları klasik kıyafetle giymeyi öneriyorlar. 2018 Kadın bot modelleri koleksiyonlarında da kış için yapılan sportif botlar görmüştük.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds