Topuklu Ayakkabı Stiletto

Topuklu ayakkabı stiletto yürüyebiliyorsanız hem çok güzel hem de gayet iyi kombinler yapabileceğiniz bir ayakkabı türüdür.

Topukları giymeden önce 3. ve 4. parmakları bantlayın. Bu işlem, ağrının çoğuna neden olan iki ayak parmağı arasındaki sinirler üzerindeki baskının bir kısmını hafifletmesi gerekiyor.

Ayak parmaklarını bantlamak, ayak bakımında kullandığımız tedavi değil, ancak duyduğum anekdottan çok etkilendim diyor herkes.  Topuklu ayakkabı modelleri arasından hepsinde mi işe yarıyor bilmiyoruz.

Bandın, kadınların yürüme şeklini değiştirebileceğini ve ağırlığı ayaklarına dağıtabileceğini ve bunun da baskıyı hafifletebileceğini düşündü. Kişisel olarak şüpheciydi.

  • Sabah

1 inç genişliğinde deri Bantı her ayağıyla 3. ve 4. parmağına iki kez sıkıca sardım (ancak bunun yerine normal bant bile kullanabilirsiniz, Önerilmez). Ayak parmaklarımı kıpırdattığımda, bandın gün boyu sıkışmadığına ikna oldum. Tam Açıklama: New York'ta yaşıyorum ve kısa topuklu ayakkabı ile yaşıyorum. Bant gerçekten işe gidip gelme süresinden daha mı uzun sürüyor?

Yüksek Topuklu Ayakkabılar, Test Sürüşü, Yüksek Topuk Tüyosu

Ayak parmaklarını birbirine bantlamak topukları rahatlatır mı? Merak ediyordum. Bugün deneyeceğim.

Genelde işe giderken düz ayakkabı giyerim ve işten geldiğimde Topuklu ayakkabı stiletto giyerim. Ağrılı merdiven inip çıkmanın ve metro tıkanıklığıyla uğraşmanın güne başlamanın en iyi yolu olmadığını öğrendim.

Ama deney adına topuklarımı denemeye karar verdim ve yüzüme düşmemeleri için dua ettim. Sonuçta, (nedense) merdivenleri sorunsuz bir şekilde zarafetle tırmandım. Titreme veya ağrı yoktu.

  • Yüksek topuk hilesi, Topuklu ayakkabı stiletto, test sürüşü

Başarı! Metro merdivenlerinden inmeden inip çıkabiliyordum. Hey, söylediğinden daha zor. En azından bugünlük.

Bugün hava güzeldi (bu numarayı denemek istedim) bu yüzden Central Park'a gittim ve yeşilliklerin tadını çıkardım. Amacım yürüyüş yapmak ve çok uzun merdivenleri olan Bethesda Terrace'ı kontrol etmekti.

Merdivenlerin ortasında tırabzan olmadan yürüyebildim. Aslında, her adımda çok daha az sallanma ve daha fazla kontrol ve denge fark ettim.

Ayakkabılarla 3. Gün

Iyi hissettim. Aslında, harika hissettim. Sürekli yürürken bacaklarımı incitmedim ve Topuklu ayakkabı stiletto giymiş gibi hissetmedim. Şimdilik gayet iyi.

  • Öğleden sonra

Sabah (yaklaşık 3 saat) keşif yaptıktan sonra öğle yemeği vakti gelmişti. Times Meydanı'na uğradım ve ayakta sosisli sandviç yedim.

Normal bir günde topuklu ayakkabı giyiyorsanız, birkaç saat sonra düz ayakkabı giyin. 4 saattir zorluyorum ve hala güçlü hissediyorum.

Ondan sonra Metropolitan Museum of Art'a gittim ve tahmin edebileceğiniz gibi merdivenlerden yukarı çıktım. Baldırım bundan sonra hasta olabilir. Bantın topuklu ayakkabı giymeme ve Metropolitan Sanat Müzesi'nin merdivenlerini tırmanmama yardımcı olacağını hiç düşünmemiştim. Dolgu topuk ayakkabı giyseydim işim çok daha kolay olurdu.

Ayak parmaklarımı bantlayıp New York sokaklarında beş saat dolaştıktan sonra, topuklarımın üzerinde olduğunu zar zor fark ettim. En sevdiğim düz ayakkabıyı giysem bile bu noktada epey yürüdüm.

Bu Deneme Gerçekten İşe Yaradı Mı

Siz de uygulayın ve topuklularınızı giydikten 8 saat sonra bile hiç gözyaşı görmeyeceksiniz. Başarılı olmazsa, ne olduğunu bilmiyorum.

Günü Beşinci Cadde'de kısa bir alışveriş gezisi ile bitirdim. Eh, çoğunlukla alışverişini pencereden görüyordu ama ofise dönmeden önce biraz daha dolaşmak iyi bir bahaneydi. Tam sekiz saat sonra hala Topuklu ayakkabı stiletto giyiyordum.

Elbette, topuklu ya da topuksuz olmadan normal bir günden daha fazla yürüdüm ve merdiven çıktım. Ve sekiz saat sonra, ayaklarımda dayanılmaz bir ağrı hissetmedim ve bant hala üzerindeydi. Hiç değişmedi.

Gördüğüm en büyük iki fayda, bacaklarımın incinmemesi veya şişmemesi ve dengeli hissettim. İkisinin birleşimi günümü çok eğlenceli hale getirdi. Zonklayan bacaklarım yerine gün içinde rahatlayabildim ve konsantre olabildim.

Bununla birlikte, her gün düzleri kalın topuklu ayakkabı ile değiştirmeyeceğim. Bu hack (kolaylık)  başka bir yüksek topuklu bilmeceye, acı veren kabarcıklara sihirli bir çözüm değil.

Topuklu Ayakkabı ile Barışmak

Ama ertesi gece etkinliğe gittiğimde gizli silahım, ayakkabılarım olduğunu biliyordum, bu yüzden Topuklu ayakkabı stiletto giymekten korkmadığımı biliyordum.

Ayak tabanlarımdaki ağrı tam olarak geçmiyor ama yavaş yavaş da olsa alışıyorum ve beni pek rahatsız etmiyor. Bununla birlikte, farklı ayakkabılar izleniminizde büyük bir fark yaratabilir. Her insanın ayağı farklıdır.

Ayağınıza uyan kemerli ayakkabılar veya daha rahat giyebileceğiniz ayakkabılar olabilir. Benim gibi biriyseniz, onu bulduğunuzda şanslı olacaksınız, ancak yine de diğer tüm ayakkabıları giymek isteyeceksiniz! Tabanlıklara yatırım yapın. Ucuz ve ince olsa bile düzenli olarak giydiğiniz veya uzun süre giydiğiniz ayakkabılar için takım olarak kullanabilirsiniz. Örneğin, her zaman sadece ara sıra giydiğiniz gösterişli Topuklu ayakkabı stiletto giydiğinizi varsayalım (akşam yemekleri, gösteriler ve ardından içki ve dans).

İş yerinde veya okulda sıklıkla giydiğiniz ayakkabılara yüksek kaliteli tabanlık koyun. Uzun vadede, gerçekten ayaklarınızı kurtarabilirsiniz. Ayrıca ayakkabınızın ömrünü uzatır.

Diğer bir sorun da kabarcıklardır. Düzenli olarak siyah topuklu ayakkabı, özellikle stiletto ve sandalet giyerseniz ayaklarınız zamanla ölü deriye dönüşür ve yeni ayakkabılar herhangi bir soruna yol açmaz.

Ancak her çift ayakkabı farklıdır ve en sevdiğiniz markanın ayakkabıları bile yeni sorunlar yaratabilir. Cüzdanımda veya çantamda her zaman bir yara bandı veya ilk yardım taşırım. Topuklu ayakkabı stiletto ilgili bir sorununuz olduğunu önceden biliyorsanız, kabarcıklar oluşmaya başlamadan önce yara bandı uygulayın.

İpuçları da! Çoğu işletme, özellikle restoranlar, yara bantlı ilk yardım çantalarına sahiptir. Bir çalışana bir veya iki yara bandı alıp alamayacağını sormak genellikle yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Çocuk topuklu ayakkabı konusu ile aile arasında kalması gereken bir konudur ve ailesi ve çocuktan başka kimseyi ilgilendirmez.

%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler