Kadın Bot Trendyol

Kadın bot Trendyol markası üretici tarafından tüketicilere en hızlı şekilde ürünleri ulaştırmak için kaliteli hizmetleriyle öne çıkar. Trendyol gibi birçok firma aynı hizmeti veriyor. Buna rağmen diğer firmalar da en az Trendyol markası kadar kaliteli ürün hizmeti vermeye çalışıyor.

Ayakkabı Üretimi

Günümüzde çoğu kadın bot ayakkabı seri olarak üretilse de, özellikle sanatçılar için veya yoğun süslü ve pahalı tasarımlarda el yapımı ayakkabılar hala sınırlı bir ölçekte yapılmaktadır. Kadın bot Trendyol firması da bu gibi birçok ürünü barındıran ve tüketici ile buluşturmak için çalışır.

Elde ayakkabı üretimi, temelde antik Roma'ya kadar uzanan süreçle aynıdır. Kullanıcının her iki ayağının uzunluğu ve genişliği ölçülür. Ayakkabıcı tarafından ayakkabı parçalarını şekillendirmek için kullanılan her boyutta ayak için her tasarım için standart modeller kullanılır.

Ayakkabı Tasarımı

Kadın botları üretimi için Ayağın simetrisi, ayağın konturu ve ağırlık dağılımı ve ayağın ayakkabının içindeki kısımlarına göre değiştiği için, ayakkabının tasarımına özgü olması gerekir. Bir çift kalıcılığın oluşturulması, ayağın 35 farklı ölçümüne ve ayağın ayakkabı içindeki hareketinin tahminlerine dayanır. Ayakkabı tasarımcılarının kasalarında genellikle binlerce çift kullanım ömrü vardır.

Ayakkabının parçaları, ayakkabının tasarımına veya tarzına göre kesilir. Sayaçlar, ayakkabının arka ve yanlarını kaplayan bölümlerdir. Vampir, ayak parmaklarını ve ayağın üstünü örter ve tezgahlara dikilir. Bu dikilmiş üst kısım gerilir ve sonun üzerine takılır; kunduracı, ayakkabının parçalarını yerine çekmek için germe pensesi kullanır ve bunlar sonuncuya kadar tutturulur. Tipik bir yüksek topuklu ayakkabı ve kadın bot Trendyol firması tarafından en kaliteli üretilen ayakkabıları tüketici ile buluşturur.

Tipik Bir Yüksek Topuklu Ayakkabı

Islatılmış deri saya iki hafta boyunca bırakılarak iyice kuruması için tabanlar ve topuklar tutturulmadan önce şekillendirilir. Ayakkabının arkasına sayaçlar (sertleştiriciler) eklenir.

Ayak Tabanları

Kadın bot çizme tabanları için deri, esnek olması için suya O batırılır. Taban daha sonra kesilir, bir leptonun üzerine yerleştirilir ve bir tokmakla dövülür. Adından da anlaşılacağı gibi, lapstone ayakkabıcının kucağında düz tutulur, böylece tabanı pürüzsüz bir şekle sokabilir, dikişi girintilemek için tabanın kenarına bir oluk açabilir ve dikiş için tabanda delmek üzere delikler işaretleyebilir.

Taban üst kısmın altına yapıştırılmıştır, böylece dikiş için uygun şekilde yerleştirilir. Üst ve taban, ayakkabıcının aynı delikten iki iğneyi ördüğü, ancak ipliğin ters yönlerde gittiği bir çift dikiş yöntemi kullanılarak birbirine dikilir. Bu şekilde ve daha kaliteli üretilen  kadın bot Trendyol tarafından sizlere ulaştırılır. Ancak farklı birçok firma da size bu gibi hizmetleri verebilir.

Topuklar

Topuklar tabana çivi ile tutturulur; Stile bağlı olarak, topuklar birkaç katmandan yapılabilir. Deri veya kumaşla kaplıysa, kaplama ayakkabının üzerine yapıştırılmadan önce topuk üzerine yapıştırılır veya dikilir. Taban kesilir ve ayakkabının sonuncusu çıkarılabilmesi için çiviler çıkarılır. Kadın bot dışı lekeli veya cilalanmış ve ayakkabının içine ince astarlar yapıştırılmıştır.

Makine Yapımı Yüksek Topuklu Ayakkabılar

Usta ayakkabıcı ve tasarımcı tarafından geliştirilen tasarımlar, ayakkabılar, çizmeler ve  kadın bot Trendyol tarafından üreticiden tüketiciye en kaliteli ürünleri ulaştırır.

Ustaları bileşenlerden veya bilgisayarlı verilerden toplu olarak üretilebilir. Parçaları kesmek için metal kalıplar kullanılırsa, deri (veya diğer malzeme) bir veya daha fazla kalıpla donatılmış 20 tonluk (18 metrik ton) bir prese beslenir ve parçalar zımbalanır. Parçaları kesmek için bilgisayar kontrollü bir lazer ışını kullanıldığında süreç daha da basitleşir.

Tüm bileşenler kesildiğinde, kadın bot modelleri birkaç kalıpla donatılmış bir makineye çekilir. Makine, malzeme parçasını sonundan sıkıca çeker ve onu geçici olarak bir arada tutmak için termal çimento kullanılır. Sentetik yapıştırıcılar yaygın olarak bulunmadan önce, sadece çiviler kullanılıyordu.

Şimdi, yapıştırıcılarla birlikte sadece birkaç çiviye ihtiyaç duyulabilir. Yüksek topuklu ayakkabılar üç ayrı bölümde yapılır - taban, üst kısım ve topuk. Bileşenler bilgisayar kontrollü makinelerle bu üç bölümün her birine birleştirildiğinde veya dikildiğinde, bölümler montaj için başka bir makineye taşınır. Bunları birbirine bağlamak için güçlü çimento kullanılır ve çimentolu parçaları sıkıca bastırmak için yaklaşık 15 saniye bir prese konulabilir. Bunun gibi üretilen ve birçok farklı üretimi yapılan birçok Kadın bot Trendyol firması tarafından sizler için sunulur.

Kalite Kontrol

Yüksek topuklu ayakkabıların seri üretimi artık büyük ölçüde makine tarafından yapılsa da,  kadın bot Trendyol kalite kontrol personeli tasarım ve üretimin tüm yönlerini denetler . Kusurlu olmayan deriler, kötü boyanmış kumaşlar ve diğer hatalı ürünler tedarikçilere anında iade edilebilmesi için malzemeler teslim alındığında dikkatlice incelenir. Tahta topuklar gibi dış tedarikçiler tarafından yapılabilecek bileşenler de incelenir ve kabul edilir veya reddedilir.

Kadın bot markaları tarafından ilk üretim denemesi sırasında, bilgisayar tarafından kesilen ve monte edilen bölümler tasarım detayları ile karşılaştırılır ve kusurlar açısından incelenir. Üretim onaylandığında, kalite kontrol mühendisleri ayrıca üretimin tüm yönlerini izler ve bileşenleri ve tamamlanmış bölümleri ve ayakkabıları yerinde kontrol eder. Kadın bot Trendyol firması sayesinde üretimde kusurlu olan ve geri iade edilmesi gereken birçok ürünü kolayca tüketicinin istediği şekilde işlemleri gerçekleştirir.

Test laboratuvarları ayrıca ayakkabıların yapımına dahil edilmeden önce malzemelerin kalitesini değerlendirmek ve prototip aşamasında bitmiş modellerin dayanıklılığını test etmek için kullanılır. Tarzına bağlı olarak, bitmiş ayakkabılar cilalanabilir veya işlenebilir ve bu adımlar da dikkatlice incelenir. Kutulu ayakkabılar sevkıyattan önce açılabilir ve rastgele kontrol edilebilir.

Yan Ürünler / Atık

Bilgisayar destekli tasarım ve lazerler gibi hassas makinelerin kullanımı, ayakkabı üretiminden kaynaklanan israfı büyük ölçüde sınırladı. Ortaya çıkan atık atılmalıdır ve sentetik yapıştırıcılar ve geri dönüşümü engelleyen diğer malzemeleri içerebilir. Plastik atık yeniden katlanabilir.

Yan ürünler genellikle yüksek topuklu ayakkabıların üretiminden kaynaklanmaz, ancak üreticiler genellikle el çantaları gibi uygun ürünleri pazarlar. Örneğin, çeşitli tür ve boyutlardaki ürün parçalarını tek bir deri parçasına yerleştirerek, atık daha da azaltılır.

Gelecek

Yüksek topuklu ayakkabılar modern bir moda ifadesi olarak kabul edilse de, tarihi, yüzyıllardır var olduklarını ve olmaya devam edeceklerini kanıtlıyor. Kullanıcılar, Kral XIV.Louis örneğini takip ettiler ve topukların yüksekliği ve daha düz görünümü artırabildiğini gördüler. Yükseklikler ve stiller mevsimden mevsime değişebilir, ancak bir şekilde yüksek topuk kesinlikle modanın geleceğinin bir parçası olacaktır.

%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler