Kadın Bot Modelleri 2016

Kadın bot modelleri 2016 yılından günümüze kadar bot modellerinde eskiye dönüşün başladığını söylersek yanılmış olmayız. Özellikle 80 ve 90’ların modasına hızlı bir dönüş yapıldığını siz de gözlemlemiş olmalısınız.

Tasarım

Zarafet ve baştan çıkarıcılık bir araya geldiğinde, bu büyüleyici bir çekiciliğe sahip büyüleyici simyaya yol açar. Kadın modasında deri botlar, sonbahar ve kış kıyafetleri için her zaman vazgeçilmez bir aksesuar olmuştur. Bacaklarınızı sıkılaştırmak ve vücudunuzu inceltmek için vazgeçilmez bir tamamlayıcı.

2015/2016 sonbahar ve kış aylarında bile, birçok kadın bot çizme koleksiyonu, resminden gündelik kıyafetlere kadar kıyafetinizi vurgulamak için çok çeşitli mükemmel modeller sunar. Kadınlar için deri çizme koleksiyonunu karakterize eden kadın bot modelleri 2016 yılında da karşımıza çıkmış bu özel tasarımlar, ayakkabıyı karakterize eden kalite konseptini somutlaştıran özenli bir malzeme seçimi ile güçlendirilmiştir.

Bu botlar, ayakkabılarda yaygın olarak bulunan aynı taban ve topuklu ayakkabı çeşitlerini kullanır. Çizmelerin özelliği şaftın uzunluğudur. Ayak bileğindeki kadın botları genellikle 8 inçten (20 cm) daha az şaft yüksekliğine, 8-15 inç (20-38 cm) baldır uzunluğunda botlara ve 15-19 inç (38-48 cm) diz uzunluğunda botlara sahiptir. Diz botlarının şaft uzunluğu en az 19 inç (38 cm) olmalıdır. Bununla birlikte, bu bölümler isteğe bağlıdır ve sınırda, botun baldır boyu mu yoksa diz boyu mu olduğu kararı büyük ölçüde özneldir.

Dar kadın bot modelleri için köşebentler esneklik sağlar. Şaftın üstünde (diz boyu botlar için) veya şaftın yan tarafındaki geniş panelde (ayak bileği botları için) malzemede bir yarık bulunmaktadır.

Ayak bileği etrafındaki sıkıştırılmış kırışıklıklar ayak hareketine izin verir. Diz üstü botlarda, diz fleksiyonu genellikle botun arkasındaki şaftın üstünden diz arkasına uzanan havalandırma delikleri ile sağlanır. Bir ip ile kapatılabilir, uzatılabilir veya açık tutulabilir. Havalandırma delikleri kullanmıyorsanız, şaftın üst kısmını dizlerinizin üzerine doğru genişletin veya serbest hareket için şaftın tamamını veya bir kısmını elastik malzemeden yapın. Kadın bot modelleri 2016 yılında da benzer elastik malzemelerin kullanımını görmekteyiz.

Botların Bağlantı Elemanları

Kadın bot ayakkabı modellerinin çeşitli bağlantı elemanları vardır. Ayakkabı bağı genellikle ayak bileği botlarında kullanılır, ancak uzun stiller çok uzun sürer. Fermuarlar, tüm bot stillerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Yalnızca şaftın tamamı boyunca veya ayak bilekleri ve baldırların altından koşabilirsiniz. Kısmen uzunluktaki bu fermuarlar rahatlamanıza ve ayağınızı botlarınızın ayak parmaklarına kolayca sokmanıza olanak tanır.

Pull-on botlarda bağlantı elemanı yoktur ve fermuarlı veya bağcıklı botlardan daha gevşek oturur. Şaftın üstünde, botun çekilmesine yardımcı olabilecek, bot kayışı adı verilen bir deri halka vardır. Son olarak, geçen yüzyılın başında düğmeli botlar yaygındı, ancak bugün nadiren görülüyor. Kadın bot modelleri 2016 yılında bu akıma ait birkaç model gözlenmiş olup günümüze kadar geldiği görülmemiştir. Eğer tasarımda varsa, düğme genellikle ön kısımda tasarım vurgusu olarak kullanılır. Diğer dekoratif özellikler arasında kayışlar, tokalar, çıtçıtlar ve dekoratif dikişler bulunur. Kadın bot markaları bu tasarım vurgularını oldukça yaygın olarak kullanmışlardır.

Bot Çeşitleri

Alçak topuklu ayakkabılar, bu stili günlük gardırobunuzun bir parçası olarak giymeyi çok kolaylaştırır ve en temel günlük kıyafetleri bile geliştirir. Modern markalar, gündüzden geceye mükemmel olan daha sofistike bir ayak bileği bot stiline sahipken, High Street, kot pantolon, tişörtü ve babalar gibi klasik gardıroplarla çok iyi giden parlak bir renk paletine veya yumuşaklığa sahiptir.

Kadın bot modelleri 2016 sezonunun diz boyu çizmeleri, 80'lerin batı ve pratik etkisinin bir karışımı. Paslı, bordo ve haki sonbahar tonlarında kalın basamaklar, geniş üst kısımlar ve yılan desenli paneller düşünün.

Herkes güzel siyah deri çizmelerle, baldırın ortasına basılmış bir yılan panel ve çok yüksek formda sayılabilen 85 mm'lik bir topukla tamamlanmış gece ayakkabılarını sever. New York merkezli etiketler, ince kot pantolonlar ve kalın örgülerle iyi giden birkaç diz yüksekliğinde yılan desenli botlara sahiptir ve bazı etiketler, herhangi bir kıyafeti anında bir araya getiren alçak topuklu tam yılan desenli botlara sahiptir. Kadın bot modelleri 2016 yılına ait sezonda da bu esintiyi gözlemlemek mümkündür.

Temel siyahtan soğuk konyağa ve tüm tonlarda karamele kadar geniş bir stil yelpazesi mevcuttur. Botlarınıza her sezon sonunda iyi bir cila yapın ve gerekirse yeniden topuk yapın - ve karşılığında sizi önümüzdeki sezon için şık tutacaklar.

Uzun süre dayanacak kadar klasik, uygun fiyatlı, düşük anahtarlı bir kışlık bot arıyorsanız, bu “New Look” akımına ait botlar tam size göre. Tüm önemli trend unsurları burada, ancak basit ve ayrıntılardan arınmış, parlak ve şık görünen bir şekilde. Kadın bot modelleri 2016 yılında da bu akıma ait modelleri birçok önemli marka üretim bandına almışlardır.

Siyah olmayan bir çift bota yatırım yapmaktan korkmayın. Kirli beyazın, ten renginin ve bordonun ince tonları inanılmaz derecede çok yönlüdür, bu da onları sadece gündüz için şekillendirmeyi kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda kıyafetlerimizin artık tamamen siyah olmadığı kış ayları dışında da daha kullanışlı hale getirir. Kadın bot modelleri 2016 yılına ait görsellerde de beyaz ve kirli beyaz formlarında birçok model çalışılmıştır.

Bağcıklı Botlar

Bu botlar tamamen pratik bir gündüz botundan daha çok yönlü bir şey isteyenler için bir çözüm sunar. Kalın sırt ve kalın tasarım detayları ile tüm trend kutularını işaretlerler, ancak cilalı deri ve hafif topuk, özellikle uzun hatlı elbiseler ve şık sargı paltolar gibi daha şık görünümlerle de harika göründükleri söylenebilir.

Stiletto Topuklu Botlar

Özel günler için şık ayakkabılara ihtiyacınız var. Stiletto topuklu botlar, zarafet ve duygusallığın mükemmel birleşimidir. Sürgün yüksek topuklu ayakkabıların hafifliği süetin rafine yumuşaklığıyla uyum sağladığında baştan çıkarmanın hazzı mükemmeldir. Bu seçim, dirence daha az dirençli iki model önerir: dana derisi ve altın aksesuarlarda muhteşem detaylara sahip botlar ve streç süet modeller.

Makaralı Topuklu Botlar

110 mm topuklu olan bu modeller, ayak ve bacak hassasiyetini artırmak için zarif ve rahat bir denge sunar. Sade, güzel astarlı nappa yeşili botlar veya altın tokalı çapraz askılı sofistike agresif şık süet botlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Kare Topuklu Botlar

Güzel, zarif, rahat ve çok yönlü olduğu söylenebilir. Sizi sadece şık kıyafetlere değil, aynı zamanda günlük kıyafetlere de götürebilirler. Deri ekler ve sofistike aksesuarlarla oynamak süet bir zaferdir. Bu modeller için gece mavisi, kahverengi ve siyah gibi tonlar önerilmektedir. 2015/2016 sonbahar-kış döneminde kadın bot moda trendlerine uygun renkler kullanılmıştır.

Alçak Topuklu Botlar

Alçak topuklu botlar, stilden ödün vermeden rahatlığı seven kadınlar için doğru modeldir. Her şeyden önce, olağanüstü kalitede üretim ve yüksek kaliteli deri seçimi için aristokratik bir görünüme sahip binicilik botları.

%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler