İpli Ayakkabı Nasıl Bağlanır?

İpli ayakkabı çeşitleri, genel olarak oldukça yaygın bir biçimde tercih edilmektedirler. Kaliteli ve dayanıklı türler kategorisi içerisinde ilk sırada yer alırlar.

İpli Ayakkabı Nerede Kullanılır?

Yaz mevsimi herkesin yüreğini canlandıran ve tazeleyen bir mevsimdir. Uçuk kıyafetler, renk renk takılar peki bütün bunlara kombine ayakkabı ne? Tabiki ipli ayakkabı. Evet çünkü ipli ayakkabı hem bilekleri saran ipinin naif duruşu hem yaz kreasyonunu taşıyor olması, tercih edilme sebebidir. İpli ayakkabı inanılmaz hoş bir görünüm oluşturur. Eskiden yalnızca sandalet tarzı ayakkabılarda iplik ve bağcık tarzı aksesuarlık bağlar vardı. Ancak günümüzde artık topuklu ve lüks bir ayakkabıda da olamazsa olmaz bir aksesuar halini almıştır.

Zamanla güzellik algısı fiziksel ebatlara aksesuarı katmış ve ayrılamaz bir ekip haline getirmiştir. Elbette bu tüm kadınlar adına olumlu bir algıdır. Üstelik topuklu ayakkabıda  da oldukça şık durduğundan ötürü düğün, nişan, söz, kına ve diğer bütün özel günlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Giyilen elbiseye farklı bir yorum karar. İpli ayakkabı kendi tarzını ortaya koyan bir üründür. Bu yüzden farkındalık yaratmak ya da daha ilgi çekici olmak isteyen kadınlar için ipli ayakkabı vazgeçilmez bir tutku halini almıştır.

İpli Ayakkabı Bağlama

İpli ayakkabı nasıl bağlanır dersek bunun birçok farklı çeşit ve yöntemi bulunur. İlk bakışta görünse de aslında ipli ayakkabı içinde çeşitli bağlama tarzları bulunmaktadır Bunları sıralamak gerekirse en başa en kolay ve pratik yöntem olan düz bağlama metodunu koymak yerinde bir karar olacaktır.

İpli ayakkabı düz bir zemine konur,  bağcık uçlarını iki yanda serbest şekilde bırakmalıdır. Basit bir düğüm atıp uçları iki yana doğru çekmen gerekiyor. İyice sıkınca dilin tam üstünde tekli bir düğüm meydana geliyor, ardından sağ elindeki bağcığı ikiye katlayarak baş parmakla sabit tutulmalıdır. Sol eldeki bağcığı, katlanmış olanın üstünden geçirilir. Üstte kalan (sol elinle tuttuğun) bağcığı, sağ elin baş parmağının hemen yanında oluşan delikten geçirerek çektiğinde ayakkabılarının kolayca bağlandığını görebilirsiniz. İkinci olarak çember tekniği vardır. Dayanıklı bir bağlama metodudur.

İpli Ayakkabı Bağlama Teknikleri

İpli ayakkabı modelini giydikten sonra basit bir düğüm atarak başlanılır. Sonra bir düğüm daha atıp sıkmadan beklemek gereklidir. İki düğüm arasında, dilin tam ortasında oluşan çember fark edilir. Çemberi bozmadan, bağcık uçlarından birini alıp modelin burnundan topuğuna doğru hizalamak ve dik bir şekilde çemberin içinden geçirmek gereklidir. Aynı şekilde diğer bağcık ucunu da geçirdikten sonra oluşan kulakları çekmeli ve çemberleri kapatmalıdır ve mükemmel bir sonuç ortaya çıkmış olacaktır. Bunların yanı sıra farklı yöntemler ise tavşan kulağı tekniği ve sihirli parmak tekniğidir.  Eğer bağcıklar, kolay çözülüyorsa düğümleri atarken yeterince sıkmadığımız anlamına gelir. Bir sonraki denemede daha sıkı bağlamayı denenmelidir. İlk aşamalarda başaralı olmasa bile zaman ile elin alışkanlığı da birleşince başarı kaçınılmaz olacaktır.

Erkekler İçin İpli Ayakkabı

İpli ayakkabı kadın kullanıcılar tarafından daha çok rağbet görse bile, ipli ayakkabı erkek kullanıcıları da olan bir ayakkabı türüdür. Özellikle de spor ayakkabılarda sıkı bağlama teknikleri ile rahat konforlu ve güvenli bir adım sağlar farklı spor dalları ile uğraşan erkekler için ipli ayakkabı kaçınılmaz bir rahatlık sağlar. Özellikle futbolcular için çok büyük bir avantaj sağlar. Çünkü ipli ayakkabı  sıkı bir şekilde bağlandığında rahatlıkla açılamayacağı için daha güvenli bir koşu sağlanır.

Spor yapan insanlar kadın ve ya erkek fark etmeksizin ipli ayakkabı tercihi yapmaktadır. Mantıklı olan da zaten budur. Mesela bir babet giymiş futbolcunun halı saha içerisinde koşuyor daha doğrusu koşmaya  çalışıyor olduğunu hayal edin. İki adım da bir ayakkabı ayağından fırlayacak ve futbol oyuncusunun adaptasyonunu yüzde üç yüz bozacaktır. Böyle bir durumda sağlam kafayla spor yapmak neredeyse imkânsızdır.

İpsiz Ayakkabı Çeşitleri

İpsiz ayakkabılar da erkekler için vazgeçilmezdir. İpsiz ayakkabıların rahat olmanın verdiği kullanım kolaylığı sayesinde antrenmanlarda ve doğa yürüyüşlerinde günlük kullanımlarda rahat giyimi sayesinde tercih edilir. Bağcıksız spor ayakkabılar sadece erkekler tarafından değil pek çok kadın tarafından da rahatlığından ve şıklığından ötürü talep görür. Dolayısıyla kadın kullanıcılara hitap eden çeşitli, bağcıksız spor ayakkabı kadın çeşidi bulunmaktadır.

Söz konusu bağcıksız spor ayakkabı olduğunda, rahatlık ve performans beklentileriyle beraber pek çok kullanıcıların daha başka kriterleri de söz konusu olmaktadır. Bu kriterleri karşılamak için üretilmiş çeşitli bağcıksız spor ayakkabı modelleri mevcuttur. Örneğin hem bağcıksız spor ayakkabının rahatlığına ve konforuna sahip olup hem de elegan bir görünümden ödün vermek istemeyen kullanıcılar için bağcıksız topuklu spor ayakkabı çeşitleri idealdir. Özellikle soğuk ve yağışlı kış günlerinde ayakları sıcak tutan ve su geçirmez özelliği bulunan ayakkabılara ihtiyaç vardır.

İpli Ayakkabı Çantası

İpli ayakkabılar  üretilmiş ipli ayakkabı çantası bulunur. Rahatlıkla taşıyabilmek için yapılmıştır. Spora ayakkabılar çantalar da taşınarak götürülür. Örneğin bir davete lüks ve yüksek topuklu bir ayakkabı ile gidildiğinde bir süre sonra ayak topukları oldukça ciddi bir ağrı yaşamaya başlar, özellikle topuklu ayakkabıya alışkın olmayan kadınlar için bu çekilmeyecek bir ağrıdır bu sebepten dolayı bu kadının yanında yedek bir ayakkabı taşıması olasıdır. İşte bu benzer durumlarda kullanılan bu ipli ayakkabı çantası Can kurtarıcı niteliğindedir

İplik Ayakkabı Modelleri

İpli ayakkabı modelleri  hızlı değişen moda akımı almak zorundadır. Çünkü her kombine farklı bir ayakkabı uydurulabilir. İpli ayakkabı fiyatları ise birçok durumda özelliklerinden değişebiliyor olsa da ortalama fiyatları genel olarak uygundur. İpli ayakkabı çantası ise yine değişmekle birlikte ortalamaları oldukça idealdir.  Fiyatları çok yüksek olmadığından dolayı ürünlerin tamamını ulaşmak gayet rahattır. Civar mağazalardan bu ürünler satın alınabileceği gibi online alışveriş sitelerinden de bu ürünlere ulaşmak ve bu ürünleri satın almak oldukça kolay bir yöntem hâlini almıştır.

%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler