İnce Topuk Bantlı Ayakkabı

İnce topuk ayakkabılarda en sevilen model bantlı önü açık modeldir. Bu model renk çeşitleriyle, kadınların hem günlük hayatında hem özel günlerde tercih ettiği bir modeldir.

İnce Topuklu Ayakkabı

İnce topuklu ayakkabı birçok boyutta seçenekleri olan bir modeldir. Pek çok farklı seçenek mevcut olduğundan, bir kıyafet için mükemmel topuğu bulmak zorlu bir süreç olabilir.

İnce topuk ile ister ofis görünümünüzü şekillendirin, ister şehirde bir gece geçirin, farklı topuk türleri ve bunları nasıl giyeceğiniz hakkında daha fazla araştırma yapmalısınız.

İnce Topuk Türleri

Ayakkabı dolabınıza ekleyebileceğiniz birçok farklı topuk türü vardır. İnce topuk ve kalın topuklu olarak örnek gösterilebilir.

Stiletto topuklu ayakkabılar, size yükseklik kazandıran ve bacaklarınızı uzatan klasik yüksek topuklu ayakkabılardır. Stilettoların yüksekliği 1 ila 10 inç arasında değişebilir ve tipik olarak sivri, ince bir topuğa sahiptir. Bu özel topuk, kokteyl kıyafetleri, tozluklar veya çift kotlu bir görünümü renklendirmek için mükemmel bir tamamlayıcı olabilir. İnce topuk ayakkabı doğru ayakkabı seçildiğinde oldukça şık olacaktır. Bazı farklı tip stilettolarda bulunabilir. Topuk boyu yükseldikçe vücudunuza verdiği rahatsızlık artacağı için düz tabanlı stiletto tercih edebilirsiniz.

Blok Topuk ve İnce Topuk

İnce topuk tercih edilmediğinde diğer seçenekler ilk olarak blok topuklular, kare veya silindirik görünüme sahip kalın topuklulardır. Topuk şekli, ağırlığı eşit olarak dağıtarak onları giyebileceğiniz daha rahat topuk türlerinden biri haline getirir. Blok topuklu ayakkabılar, dar kot pantolonlar, gündelik etekler ve çeşitli elbise silüetleriyle harika çalışır.

İnce topuk giyim tarzınıza göre farklı modellerini kullanabileceğiniz bir çeşittir.

Yavru Kedi Topuk ve İnce Topuk

Yazlık elbiseniz veya retro tarz kotunuzla giymek için düşük etkili bir çift topuklu ayakkabı arıyorsanız, kedi topuklu ayakkabılar harika bir seçenektir. Yavru topuklu ayakkabılar; pantolon takımları, ofis kıyafetleri, kot kot pantolonlar ve gardırobunuzdaki diğer çeşitli seçeneklerle iyi bir şekilde eşleşen kısa ince topuk bir ayakkabıdır. Kısa topuklu stiletto olarak da tanımlanabilir.

İnce topuk elbise seçerken size fazlasıyla yardımcı olur ve kombin yapmanızda çok kurtarıcıdır.

Arkası Açık İskarpin Topuk ve İnce Topuk

İnce topuk arasında arkası açık iskarpin, topuğun etrafını saran ve ayağınızı ayakkabının içinde sabitlemeye yardımcı olan ince bir kayışa sahiptir. Arkası açık topuklu ayakkabılar, uzun ve sade bir görünüm için ayağınızın köprüsünü çıplak tutar. Kapalı burunlu arkası açık iskarpin, ofis kıyafetlerinin temelidir.

Ayak bileği kayışı: Ayak bileği kayışı topuklu ayakkabılar, ayak bileğini saran ve toka veya kravatla tutturulan bir kayışa sahip orta ila yüksek topuklu bir ayakkabıdır. Ayak bileği kayışlı topuklu ayakkabılar çok yönlü bir ayakkabı iken, bacakların daha kısa görünmesini sağlayabilir ve uzun boylu kullanıcılar için daha uygun bir modeldir. Bu tip topuklularda her ayak numarası bulunabilir.

Son günlerin trendi ince topuklu bot daha çok rahatlığına düşkün hanımlar için kurtarıcıdır.

Fransız Topuk ve İnce Topuk

Fransız topuk, dibe doğru genişleyen kısa, sivriltilmiş bir topuktur. Louis topuk olarak da bilinen bu topuk tipi en iyi şık kıyafetlerle kombin yapılabilir. Genellikle ince topuk stiletto olarak bu topuk tarzını sıkça görürüz.

Küba topuk; kavisli bir arka ve düz bir ön tarafa sahip alçak bir topuktur. Bu topuk genellikle kovboy çizmeleri, broglar, loafer'lar ve Oxford ayakkabılarda görülür. Bu topuk tipini kot pantolon, kılıf elbiseler veya günlük bir maksi etekle giyebilirsiniz.

İnce topuk çizme de eski dönemlerden beri moda sektörünün vazgeçemediği bir model olmuştur. Böylece makara topukluları, üst ve alt kısımların geniş olduğu ve orta kısmın daraldığı bir kum saati şekline sahiptir. Bu topuk modelindeki ayakkabılar, yüksek kesimli kot pantolonlar ve kalem eteklerle oldukça şık görünecektir.

Platform Mu Yoksa İnce Topuk Mu

Platform topuklular, sadece topuktan ziyade tüm ayakkabının yüksekliğini sağlar. Platform ne kadar büyükse topuk o kadar kısa hissedecek ve bazı kullanıcılar için yürümeyi kolaylaştıracaktır. Bu çok yönlü topuğu; kot pantolon, kokteyl kıyafetleri veya dökümlü maksi elbiseler ile giyebilirsiniz. Platform topuklu stilettoda büyük numaraları bulmak ince topuğa nazaran daha kolaydır.

Korse topuklularve ince topuk bot, çeşitli varyasyonlarda bulunan çarpıcı bir ayakkabıdır. Çoğu korse topuğunun her iki tarafında da ayak bulunur ve ön tarafında bir korse dantel bulunur (ayaklarınız için bir korse gibi). Bu topuklu ayakkabılar mini etekler, elbiseler ve küçük siyah elbiselerle iyi uyum sağlar.

Külah topuğunun, ucunda daha ince bir noktaya doğru sivrilen topuğun daha geniş kısmı ayakkabının gövdesine bağlanan bir dondurma külahı şekline sahiptir. A kesim silüetler ve maksi etekler gibi dökümlü elbiselerle külah topuklu ayakkabılar giyerseniz güzel bir kombin sağlamış olursunuz. İnce topuk her tarza uyum sağlaması açısında oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.

Her Ayağa Uygun Stiletto

İnce topuk ayakkabılar sadece boyunuza ekstra santim eklemekle kalmaz, vücudunuzun görünüşünü de değiştirebilir.

İster yürümesi kolay topukların peşinde olun, isterse boyunuzu güçlendirmek için yüksek topuklu olun, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı topuk seçeneği vardır. Düztabanı tercih edenler daha çok ince topuk çizme tercih edebilirler.

Ancak topuğun stili sadece boyunuzu değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda oturuşu, rahatlığı ve rahatsızlığa neden olmadan önce ayakkabıları ne kadar süre giyebileceğinizi de etkiler. Tahmin edebileceğiniz gibi, topuk ne kadar yüksekse ayaklarınızın daha çabuk ağrıması o kadar muhtemeldir.

İnce topuk ayakkabıda büyük numaraları bulmak için farklı ayak kutusu genişliği seçenekleri sunan markaları aramalısınız. Çoğu zaman, daha geniş ayakları olan insanlar, ayak parmaklarında daha fazla yer açmak için bedenlerini büyütme eğilimindedir ve bu da ayakkabının çok gevşek olmasına neden olur.

%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler