Gelin Ayakkabısı Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelin ayakkabısı seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler vardır. Öncelikle gelinlik modeliniz, düğün yeriniz ve rahatlığınız belirleyici unsurlar olacaktır. İlk olarak gelin ayakkabısı seçmek için son dakikayı beklemeyin. Sevdiğiniz düğün ayakkabısı stillerinden oluşan bir pano oluşturun, böylece gelinlik denerken seçeceğiniz ayakkabı modelleri aklınızın bir köşesinde olsun.

Online alışveriş yapmayı planlıyorsanız, bedenler çok hızlı tükenebileceğinden erken satın almak her zaman iyi bir fikirdir. Boyutlar tükenirse ve özellikle seçtiğiniz ayakkabı el yapımı ise, teslim süresi uzun olabilir. Bu yüzden gelin ayakkabısı seçerken geç almak yerine erken almak her zaman iyi olacaktır.

Gelin ayakkabısı alışverişinizi gelinliğiniz hazır olmadan önce yaparsanız, gelinliğinize uyması ve etek ucunun doğru boyda olması için prova sırasında giyebilirsiniz. Bu, daha sonra değişiklik maliyetlerinden ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Mekanla İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Açık havada düğün mü yapıyorsunuz? Bahçe ya da deniz kenarı düğünü mü planlıyorsunuz? Yoksa hayalinizdeki düğün bir salon düğünü mü? Düğün ayakkabınızı seçerken düğününüzü nerede yapacağınızı ve özellikle zemin koşullarını göz önünde bulundurmalısınız.

Bahçe ya da kır düğünü gelinleri, bahçe arazisi için daha iyi olan rahat bir düğün ayakkabısı giymeyi düşünmek isteyebilirler. Topuklu ayakkabıları daha çok seviyorsanız, düz olmayan bir yüzeye alçak bir topuklu uyacaktır. Veya tercihlerinizi genişletin ve destek sağlayan bir topuk ve düz ayakkabı karışımı olan bir gelin ayakkabısı babet giyin.

Salon ve düz zeminlere sahip alanlarda yapılan düğünler için gelin ayakkabısı seçenekleri daha fazla olacaktır. Düz zeminlerde yüksek topuklularla yürümek engebeli alanlara göre çok daha rahattır. Düğününüzü nerede yapmaya karar verirseniz verin, ayakkabı seçiminizin her zaman seçtiğiniz mekana ve zemine uygun olduğundan emin olun.

Gelin Ayakkabısı Seçiminde Rahatlık

Günlük tarzınızı düşünün. Yüksek topuklu bir stilettoyu rahatlıkla kullanan biri misiniz? O zaman tarzınıza sadık kalın ve düğününüz için gelin ayakkabısı olarak yüksek topuklara sahip bir stiletto giyin. Seçtiğiniz topuğun tüm gün rahat edebilmeniz için ekstra dolguya sahip olduğundan emin olun.

Spor ayakkabılarını veya sandaletleri seven bir kadınsanız, düğününüz için gelin ayakkabısı spor modellerini inceleyin. Tüm gözler üzerinizde olacağından, düğün gününüzde yeni bir yükseklikteki topukluları denemenizi önermiyoruz. Topuklar sizin için önemliyse, alçak bir topuk seçeneği düşünün, böylece iddialı bir yükseklik olmadan bir topuklu deneyimi yaşamaya devam edebilirsiniz.

Ayrıca, esneme ve nefes alabilirlik sağlamak için hakiki deri gibi doğal malzemelere sahip gelin ayakkabısı modelleri seçin. Bu modellerin fiyatları diğerlerine göre daha yüksek olsa da özel gecenizde size sağlayacağı rahatlık daha önemli olacaktır.

Tarzınızı Tamamlayan Gelin Ayakkabısı Seçimi

Muhtemelen mükemmel gelinliği bulmak için çok çaba harcadınız, bu da gelinliğinizi ve tarzınızı tamamlayan bir gelin ayakkabısı bulmak isteyeceğiniz anlamına geliyor. Ayakkabı seçimini yapmadan önce gelinliğinizin tarzını ve modelini belirlediğinizden emin olun. Seçtiğiniz gelinlik modelinden ayakkabılarınızın görünüp görünmeyeceğine karar verin.

Gelinliğinizin sahip olduğu tüm unsurlara bakın. Gelinliğiniz klasik dantel mi yoksa zarif taş işlemeli mi? Küçük mavi detay işlemesi var mı? Takacağınız takılar gelinliğinizle uyumlu mu? Tarzınıza ve zevkinize uyması aynı zamanda da rahat olması çok önemli olacaktır. Gelinliğinizi tamamlamak için gelin ayakkabısı konusunda da benzer unsurlar ve rahatlık arayın.

Tarzınızı tamamlayacak ayakkabıları hazır olarak bulamazsanız özel olarak yaptırabileceğinizi unutmayın. Özel tasarım ayakkabı yaptırmak ya da gelin ayakkabısı süsleme yapmak gelinliğinizle birebir eşleşen ayakkabılar yaratmak için ideal seçeneklerdir. Böylece gelinliğinizin tarzına uygun hatta aynı süslemelere sahip ayakkabılara sahip olabilirsiniz.

Seçiminizden Emin Olun

Kendinizi harika hissettiren bir düğün ayakkabısı seçin. Gelinliğiniz yerlere değiyor olsa da, dans ederken, yürürken ya da hareket ederken ayakkabılarınız mutlaka gözükecektir. Özel gününüzde bir prenses gibi hissetmek istiyorsanız, sıkıcı olmayan bir gün düşünün. Fark edilecek ve hem resimlerde hem de gerçek hayatta harika görünecek bir gelin ayakkabısı seçin.

Deneyin, deneyin ve tekrar deneyin! Ayakkabının rahatlığını test etmek için evin her yerinde (tercihen temiz, kapalı ve düz zeminde) giyin. Düğün gününüzde ayağınıza rahatça oturmaları için, gelin ayakkabısı tercihinizi evin içinde bir veya iki saat giymeyi deneyin. Düğün gününüzde onları giymek istiyorsanız ayakkabılarınızı denerken dans etmeyi de ihmal etmeyin.

Pratiklik arıyorsanız, düğün gününüzden sonra tekrar giyebileceğiniz ayakkabılara odaklanın. İşlemeli bir topuklu yerine, düz bir topuk arayın veya beyaz sade bir topuklu seçin. Ayrıca, düğün sandaletlerini ve gelin ayakkabısı converse seçeneklerini de düşünün. Sadece rahat değil, aynı zamanda genellikle birçok kez yeniden giyebileceğiniz bir tarza sahiptirler. Bu sayede her giydiğinizde düğün gününüzü yeniden yaşayabilirsiniz.

Tek Gelin Ayakkabısıyla Sınırlı Kalmayın

Son olarak, tören için bir çiftin ve düğünün devamı için bir çiftin olmasının tamamen normal olduğunu unutmayın. Birçok gelin çıkış ve nikah töreni sırasında başka, masa gezme, eğlence ve dans sırasında başka ayakkabı giymeyi tercih eder. Bu oldukça sık rastlanan bir durumdur.

Çıkış ve nikah töreni sırasında topuklu giymek istiyorsanız, dans için daha rahat olan bir gelin ayakkabısı dolgu topuk modeli tercih edin. Unutmayın, düğün gününüz tamamen sizinle ilgilidir. Bu sebeple rahat olmak ve rahat hareket edebilmek için seçimlerinizi temkinli bir şekilde yaptığınızdan emin olun.

Düğün sırasında ayakkabı değiştirmeyi planlamasanız bile mutlaka yanınızda bir çift yedek ayakkabı bulundurmayı ihmal etmeyin. Yaşanabilecek tersliklere karşı gelin odanıza bir çift rahat babet ya da beyaz bir çift spor ayakkabı koymak her zaman iyi bir plan olacaktır.

%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler