Gelin Ayakkabısı Kaç Cm Olmalı

Gelin ayakkabısı kaç cm olmalı sorusunun cevabı tamamen size bağlıdır. Düğün ayakkabıları, bir gelinin kıyafeti için yapması gereken ikinci en önemli seçimdir, gelinliği ise ilkidir. Ayakkabıların gelinliğini tamamlaması ve gelinlik gibi her şekilde mükemmel olması önemlidir. Düğün günü için doğru gelin ayakkabısını seçmek için gelinlerin düşünmesi gereken pek çok şey vardır.

Bir gelinin büyük günü için doğru ayakkabıyı seçerken göz önünde bulundurması gereken en önemli şey rahatlıktır. Düğün, gelinin ayakta durmasını ve tüm zaman boyunca canlı görünmesini gerektirecek oldukça uzun bir süreçtir. Bu, bir çift rahat gelin ayakkabısı bulundurmanın şart olduğu anlamına gelecektir. Gelin ayrıca herhangi bir rahatsızlık yaşamamak için düğünden kısa bir süre önce ayakkabılarını mutlaka denediğinden emin olmalıdır.

Pek çok gelin, gelin ayakkabısı olarak uzun topuklu ayakkabı giymeleri gerektiğini düşünebilir; ancak, topuklu ayakkabı giymeye alışkın değilseniz, kısa topuklu ayakkabılar ya da babetler de tercih edebilirsiniz.

Topuk Yüksekliği Seçimi

Ayakkabı gibi bir gelinlik aksesuarı seçerken gelinlerin rahatlığı göz önünde bulundurması gerekir. Bütün gün ayakta duracak, koridorda yürüyecek, fotoğraf çekilecek ve gece boyunca dans edeceksiniz. Eğer çimenlik alanlarda dışarıda fotoğraf çekilmeyi planlıyorsanız, yüksek bir topuk yere batarak sorun yaratabilir. Ayakkabıları denerken, gecenin sonunda ne kadar rahat olacağına dikkat edin. Rahatlığına önem veren birçok gelin, tören için topuklu ayakkabı giyer, ardından gecenin geri kalanında daha düşük bir topuk yüksekliğine veya düz bir ayakkabıya geçer.

Hangi ayakkabıyı seçerseniz seçin, büyük günden önce onları evde deneyerek esnettiğinizden emin olun. Gelin aksesuarları, bütünsel ve çarpıcı bir final için her unsuru bir araya getirerek genel gelin görünümünüzü tamamlamanıza yardımcı olur. Bazı gelinler gelin ayakkabısı seçimlerine özenip yıllardır onları hayal ederken, diğer gelinler daha çok rahatlığa önem verir ve sevimli bir çift babet giymeyi tercih ederler. Ne tür bir gelin olursanız olun, ne istediğinizi seçin ve güvenle yürüyün.

Gelin Ayakkabısı Topuk Çeşitleri

Tüm gelin ayakkabısı çeşitlerinin topukluları vardır, ancak gelinler mükemmel ayakkabıyı seçerken denediği ayakkabının topuk tipine özellikle dikkat etmelidir. İdeal olarak, biraz daha geniş topuklu ayakkabılar daha fazla konfor ve denge sağlayacaktır; stiletto tipi gelin ayakkabıları çok zarif görünseler de tüm gün kullanımda çok rahat olmayabilirler.

Gelin ayakkabısı dolgu topuk modelleri özellikle kır, bahçe ve sahil düğünleri için ideal topuk tipine sahiptir. Daha dengeli oldukları için rahat hareket edebilme özgürlüğü sunarlar. Öte yandan ince topuklu stilettolar salon düğünleri için vazgeçilmez klasiklerdendir. Günlük hayatınızda topuklu kullanmaya alışkınsanız ince ve uzun topuklu stilettoları düğün gününüz için mutlaka değerlendirmeniz gerekir.

Gelin ayakkabısı seçerken ayakkabının yapıldığı malzeme de çok önemlidir. Malzeme seçimi yaparken gelinlerin; düğünün yapılacağı mevsimi, seçilen gelinliğin tarzını ve sevdiği malzeme türünü düşünmesi gerekecektir. Gelin ayakkabılarının mükemmel kıyafetin bir aksesuarı olduğunu ve tüm takımla uyumlu şekilde seçilmesi gerektiğini unutmayın.

Mekana Göre Gelin Ayakkabısı Topuk Seçimi

Düğünü yapacağınız mekan, ayakkabılarınız için alışveriş yaparken kesinlikle göz önünde bulundurmanız gereken bir konudur. Mekanınız tek bir yerdeyse ve iç mekandaysa, hangi gelin ayakkabısına karar verirseniz verin, size rahatlık sağlayacaktır. Mekanınız açık havada ise, çimenli mekanlar için en iyi seçenek olan gelin ayakkabısı babet modellerini veya bir çift blok topuklu düğün ayakkabısını düşünmeniz gerekebilir.

Mekanınız her zaman ayakkabı seçiminizi belirler. Plaj düğünleri yalınayak ya da kolayca giyilip çıkarılabilen sandaletler gerektirirken, salon düğünleri çeşitli gelin ayakkabısı modelleri seçeneklerini kaldırabilir. Ancak düğünü açık bir alanda veya bahçede yapıyorsanız, görünmeyen bir su birikintisi veya toprakta oluşan çukurlar felaket olabilir. Mekan veya mevsim ne olursa olsun, elinizin altında yedek bir çift ayakkabı bulundurmanızı öneririz.

Hava durumuna gelince, yağmur veya güneş için plan yapamazsınız, ancak bulunduğunuz yer ve mevsim için ortalama hava durumuna bakarak temel sıcaklıkları ve yağmur olasılığını tahmin edebilirsiniz. Gelin ayakkabısı seçiminizi yaparken mevsim koşullarını da akıllıca düşünmeniz gerekir.

Topuksuz Gelin Ayakkabısı Seçimleri

Modern gelinler, düğünlerini ve düğün kıyafetlerini tasarlarken genellikle alışılmamış olanı tercih ederler. Topuksuz gelin ayakkabısı modelleri benzersiz ve konforludur. Diğerlerinden farklı olmak istiyorsanız ışıltılı, bağcıklı babetler seçin ve tarzınız için endişelenmeyin. Topuksuz babetler, özellikle ışıltılı detaylara, broşlara ve diğer göz alıcı süslemelere sahipse, gelinliğinizi yükseltmek için harikadırlar.

Özellikle gelinliğiniz uzunsa ve günlük hayatınızda uzun topuklu ayakkabı kullanmaya alışkın değilseniz bir çift gelin ayakkabısı spor modelini tercih etmek isteyebilirsiniz. Son yıllarda popülerleşen spor ayakkabısı giyme akımı sonrasında çeşitli tarz ve desenlere sahip spor ayakkabısı seçenekleri bulmak mümkün hale gelmiştir.

Bir diğer seçenek de iki ayakkabı seçimi yapmak olabilir. Düğün çıkışınız ve nikah töreniniz sırasında ince topuklu, şık stilettoları tercih ederken gecenin ilerleyen saatlerinde rahatça dans edebilmek ve hareket edebilmek için bir çift gelin ayakkabısı converse modeli tercih edebilirsiniz. Düğün içerisinde ayakkabı değiştirmek oldukça yaygın bir durumdur.

Gelin Ayakkabısı İçin Renk Seçimi

Gelin ayakkabısı seçiminin mutlaka beyaz ya da fildişi olması gerekmez. Daha geleneksel gelinler bu renklere bağlı kalmak isteyebilir fakat son yıllarda altın, pudra veya renkli seçenekler de oldukça popüler hale gelmiştir. İstediğiniz herhangi bir rengi gelin ayakkabılarınız için seçebilirsiniz. Seçeceğiniz renkli ayakkabının rengini, gelin buketinizin renkleri, makyajınızın tonları, damadın kravatı ya da sadece istediğiniz herhangi bir renkle eşleştirmeyi seçebilirsiniz.

Seçtiğiniz ayakkabılar beyaz değilse tekrar giyme ihtimaliniz daha yüksek olacaktır, ancak saten ayakkabı satın alarak düğünden önce veya sonra boyama seçeneğiniz de vardır. Alternatif olarak düz bir çift ayakkabı tercih edip gelin ayakkabısı süsleme seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Seçeceğiniz gelin ayakkabısı nasıl olursa olsun düğün öncesinde aldığınız ayakkabıları evin içinde giymek, ayakkabının size tam olarak uygun olup olmadığını ve içinde rahat olup olmayacağınızı belirlemenize yardımcı olacaktır. Ayakkabıdaki konfor astarı, ayağın ağrı çeken ana bölgelerini desteklemeye yardımcı olur ve ayakkabıyı denemek ayakkabının ayağınızı doğru şekilde desteklediğinden emin olmanıza yardımcı olur.

%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler