Gelin Ayakkabısı Dolgu Topuk

Gelin ayakkabısı ararken en dikkatli olmanız gereken şey sizin rahatlığınızdır. İstediğiniz gelin stilini ayakkabınızı tanımlar.

Aynı mağazadan düğün ayakkabısı ve gelinlik satın almanız pek olası değil, bu nedenle genel gelin tarzınızı iyi bir şekilde kavramanız tutarlılığı sağlamanızın anahtarıdır. Daha vintage veya retro bir görünüm istiyorsanız, ayakkabı stilinizi aynı dönemle eşleştirin.

  • Uzmanlara göre gelinlik stilinizi nasıl belirlemelisiniz?

İlk önce bir elbise arayın. Hayalinizdeki düğün ayakkabılarıyla karşılaşırsanız ve yine de uygun bir gelinlik bulamazsanız, satın almaktan kaçının. (Ancak gerçekten beğendiyseniz "her ihtimale karşı" satın alabilirsiniz.)

Gelin ayakkabısı süsleme, tarzından rengine, detayından dekorasyonuna kadar her yönüyle elbiseyi tamamlamak istiyor. Elbiseler de önemlidir. Kısa bir elbise seçerken, ayakkabı, topluluğa renk, ışıltı, çekicilik, romantizm veya sadece modern zarafet ekleyen birincil ifade aksesuarı olacak. Öte yandan, elbise tam uzunlukta bir elbise ise, neredeyse hiç fark edilmeyecektir.

Gelin ayakkabısı seçeneklerini araştırmaya başlayın.

İnternetin Önemi

Birçok mağazanın, mağazada olduğundan çok daha fazla çevrimiçi envanteri var. İnternette gezinmek, en sevdiğiniz ve beğenmediğiniz ayrıntıları takip edebilmeniz için gelin ayakkabısı converse gibi  daha geniş bir ayakkabı çeşitliliğine erişmenizi sağlıyor.

Aramanızı daraltmak, bir elbise bulduktan sonra düğün günü ayakkabısı için alışverişe başlamanızı çok daha kolay hale getirir. Önce denemeden almayın.

Bu, saatlerce ayakta duracağınız bir ayakkabı, bu yüzden önce denemeniz ve satın almadan önce ayakta durmanın ve etrafta dolaşmanın ne kadar rahat olduğunu hissetmeniz zorunludur.

Gelin ayakkabısı ile en az bir saat ayakta duramazsanız, bu muhtemelen iyi bir seçenek değildir.

  • Renklerden korkmayın.

Şampanya, fildişi ve çıplak tonların cazibesine kapılabilirsiniz, ancak küçük ayakkabıların tadına ilgi duyuyorsanız, renk departmanında kutudan çıkmaktan korkmayın.

Seviye atlamak istiyorsanız, "gözünüze biraz daha ışıltı katan" bir metalik düşünün. Geleneklere eğlenceli bir dokunuşla gelen  gelinlik ayakkabısı soluk mavi rengiyle tercih edebileceğiniz bir üründür.

Ayakkabınızda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Lütfen düğün mekanını düşünün. Mekanınız, çimenlik bir yerde veya sahilde olabilir. Düğün mekanınız, giymeniz gereken topuk miktarını etkiliyor. Kumsalda zarif bir şekilde yürümek, topuklular üzerinde düğün salonunda yürümekten çok daha zordur!

  • Konfora öncelik verin.

Her zaman stile önem veriyoruz, ancak ayaklarınız o kadar ağrıyorsa, eğlenmek için çıkarmanız gerekiyorsa, giymek mantıklı mı? Dikkate almanız gereken ilk şey topuk yüksekliğidir.

Topuk ne kadar yüksek olursa, top üzerindeki basınç o kadar büyük olur. Düşük ila orta yükseklikteki topuklular ve gelin ayakkabısı dolgu topuk bile çok daha uzun ve daha rahat ayakta durmanızı ve dans etmenizi sağlar.

Özellikle ayağınızın dar veya geniş olması durumunda, gelin ayakkabısı babet ve tokalı ayakkabılar, mükemmel uyum sağlayan ayarlanabilir genişliklere sahiptir. Gündüz ve gece iki kat daha uzun ayakkabıyı kullanacağınız için rahat ayakkabılara ihtiyacınız var.

Son Dakikaya Kadar Beklemeyin

Gelin ayakkabısı karar vermeden önce bir elbise bulmak en iyisidir, ancak sadece ayakkabıyı elbiseyle nasıl eşleştireceğinizi anlamanız gerektiği için değil. Aynı zamanda gelin ayakkabısı satın alıp bir kerede bazı temel stillere girmeniz için bu konuyu bilmeniz gerekir.

Ancak elbiseyi takmadan ve değiştirmeden önce satın alınmalıdır. Walton, "Terzinizin veya terzinizin düğün ayakkabınızın tam yüksekliğine ihtiyacı var" diyor Walton. "Bu şekilde elbisenin uzunluğunu gelin ayakkabınızın uzunluğuna uyacak şekilde ayarlayabilir ve ona sofistike bir görünüm kazandırabilirsiniz!"

Güzel, zarif ve sistemli seçimlerin yanı sıra konfor da önemlidir. Ayakkabı da tercihiniz sırasında rahatlık isteyen eşyalar arasında. Siz dahil hiç kimse, her şey yolunda giderken acı hissetmek veya orantısız ayakkabılar giymek istemez. Gelin ayakkabısı instagram size bu konuda yardımcı olabilecek bilgilere sahiptir.

  • Topuk Yüksekliği

İdeal olarak 3-4 cm'ye kadar bir platforma ve 12 cm topuklu Gelin ayakkabısı sahibi olmalısınız. Uzun topuklu gelin ayakkabısı stiletto aldıysanız gecenin sonunda çıkarmanız gerekebilir. Topuğa ek olarak bir platforma sahip olmak, bu tür etkinliklerde ayaklarınızın rahat edeceği anlamına gelir. Platformlu ayakkabılardan hoşlanmıyorsanız, gizli platformlu bir model tercih edebilirsiniz.

Ayakkabınızın Renginin Önemi

Normalde Gelin ayakkabısı rengi ile elbisenizin rengi aynı olmalıdır. Ayrıca ayakkabı seçerken aksesuarları da düşünün. Aksesuar kullanmıyorsanız ayakkabılarınız biraz daha gösterişli olabilir.

  • Topuk tipi

Bir satış elemanı ince topukluların sağlam olduğunu söylese bile, uzun süreli kullanımdan sonra kırılabilirler.

Modern gelinler düğünlerinin görünümünü değiştirme eğilimindedir (törenler, resepsiyonlar ve hatta bazı durumlarda parti sonrası elbiseler), bu elbise değişiklikleri ile yeni Gelin ayakkabısı kullanmanız gerekebilir.

Ya da belki pratik modanın gelenek dışı olduğunu düşünebilirsiniz, ancak bugünün gelinleri sevimli parti ayakkabılarını beklenmedik ve çok daha rahat bir şeyle değiştiriyor: düğün spor ayakkabıları.

Çifti bir elbisenin altına saklıyor ya da parti sonrası gösteriş yapıyor olsanız da, gelin ayakkabısı spor düğünler için gerçekten çok iyi.

Düğünde bütün gün koşuşturmanın verdiği büyük rahatlamanın yanı sıra soluk tüylü mini elbisenizle mükemmel bir uyum içinde düğün sonra rahatça dans edebilirsiniz.

Elbiseniz ve Ayakkabınız

Gelin ayakkabısı, grogren kurdele dantelleri, kristal süslemeli tokaları ve parıltılı toz tabanlarıyla peri ayakkabıları kadar özel hissettiriyor. Düğün günü çok endişeli olabilirsiniz, bu yüzden biraz daha rahat geçirirseniz mutlu olursunuz.

Ayaklarınızda bunlar varken, konukları karşılamadan dans etmeye kadar her şey kolaydır. Elbiseniz ister hareketli olsun ister olmasın tamamen farklı bir görünüm istiyorsanız, düğününüze uygun spor ayakkabı giymeyi düşünün.

Gelin Ayakkabısı 2021 yılında istediğiniz şekilde yapabileceğiniz bir alışveriştir.

Düğün ayakkabısı satın alırken, hangisinin size en uygun olduğunu siz bilirsiniz. Bazı gelinlerin düğün ve kostüm tasarlamak için kullandıkları özel takıları, temaları veya fotoğrafları vardır.

%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler