Babet Ayakkabı Kadın

Babet ayakkabı kadın modelleri içerisinde tarzınıza hitap eden bir ürün bulmamanız artık günümüz şartlarında pek mümkün görünmüyor. Çünkü birbirinden farklı babet çeşidine bir tık kadar uzaktasınız.

Babet Ayakkabı Kadın Kombinleri

Babet ayakkabı kadın modelleri, özellikle yaz aylarında kullanabileceğiniz en rahat ayakkabılardır. Bu rahat ayakkabı, iş sırasında ya da hafta sonları sık kullandığınız bir ayakkabı modelidir. Peki, babet ayakkabı kadın modellerini nasıl kombinleyebiliriz sorusuna yanıt verelim. Önce size ait olan vücut tipinizi, sonra yansıtmak istediğiniz stili düşünmeniz ve ona göre karar vermeniz gerekiyor.

Vücut Şeklinizi Düşünün

Babet ayakkabı kadın modelleri, her vücut tipine uygun ayakkabı çeşitlerinden biridir. Ancak bacak boyunuza ve bacak kalınlığınıza göre bu çeşitler farklılık gösterecektir. Babet ayakkabı bayan modelleri her vücut tipine göre kişinin ihtiyacı olan konforu ve aynı zamanda aklında oluşturduğu taslağı en iyi şekilde yansıtabilmesi için gereken şıklığı sağlayacaktır.

Uzun bacaklarınız varsa babet ayakkabı kadın modelleri ile ilgili akılda tutulması gereken önemli kurallar yoktur. Kısa bacaklarınız varsa diz üstü etek ve yüksek bilek kesim pantolonu bir babet düzlüğüyle birleştirmenin sizi daha kısa gösterebileceğini unutmayın. Babet ayakkabı modelleri, fiziksel görünüşünüz üzerinde bir ilüzyon yaratarak size bir yükseklik algısı oluşturmak için diz üstü etek ve şortları tamamlamak için kullanılabilir.

Spor Şıklığı Yakalayın

Elbette babet ayakkabı çeşitleri günlük kullanımda yaygın olarak kullanılmaktadır. Günlük ve sporun kombinasyonu, babet ayakkabılar için en uygun birleşim olarak görülebilir. Düz babet yardımı ile sportif, rahat ve şık bir görünüm yaratabilirsiniz. Bu ayakkabılar, özellikle ofis için hazırlanan günlük kombinlerde başrol oynayabilir. Genelde gece şıklığı yakaladığımız babet ayakkabı erkek modelleri içerisinde de birçok gündelik model bulmanız mümkün. Bunun için yapmanız gereken doğru renkler ile doğru parçaları kombinleyebilmektir.

Alt giyim ürünü olarak kot kumaştan yapılmış bir parça kullanıyorsanız seçtiğiniz babet ayakkabı süsleme kısmında parlak renk kullanılmasına dikkat edin. Ayakkabılarda parlak renkler ve denim kumaşlar, yüksek enerjili detaylara uyum sağlayabilir. Bol, uzun paçalı pantolonları babet ayakkabı kadın modelleri ile tamamlamaya özen gösterilmelidir, çünkü birtakım püf noktalar barındırmaktadır. Pantolonun çok uzun olması durumunda babet ayakkabılar düztaban olduğundan uygun bir kullanım deneyimi sağlamayacak ve estetik bir görünüm yaratmayacaktır. Bu tür pantolonları yüksek topuklu ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz.

Babet ile Gece Elbisesi Kombinasyonu

Yüksek topuklu ayakkabılar, şık davetler ve özel etkinlikler için vazgeçilmezdir. Abiye, topuklar üzerinde şaşırtıcı bir şekilde çalışabilir. Ancak şık tasarımlı babet ayakkabı kadın modelleri de benzer sonuçlar verebilir.  “Babetleri nasıl kombinleyebiliriz?” sorusu abiye tarzında da gündeme gelebilir. Özellikle uzun boyluysanız vücudunuzu zorlamadan güzel bir izlenim vermek için babet ayakkabı kadın modellerini gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz.

Bu noktada abiye elbise modelini düşünmeniz gerekiyor. Risk almadan kullanılabilecek kısa bir gece elbisesi örneğinden yola çıkabiliriz. Çünkü kısa boylarda gece kıyafetleri için uygun olan babet ayakkabı kadın modelleridir. Uzun bir gece elbisesini düz bir babet ayakkabı riskiyle tamamlamak size şık bir görünüm kazandırmaz, aksine yarım kalmış bir kombin imajı çizer. Bununla birlikte abiye tarzda kıyafetlerin altına tercih edeceğiniz için babet ayakkabı modelleri ve fiyatları değişiklik gösterebilir.

İnce Bel Efekti Veren Kıyafetler

Vitrinlerde parıldayan babet ayakkabı kadın modelleri, rahatlığından asla vazgeçmeyen kadınlar arasında popülerdir. Çok şık babet ayakkabıları doğru bir şekilde birleştirildiğinde birçok spor veya klasik tarzda giyinen kadına uyum sağladığı gözlenmiştir. Ayrıca şpor ve klasik bir görünüm için babet ayakkabı örgü modellerini de inceleyebilirsiniz.

Bacak Boyunuza Uygun Babet Tercihi

Öncelikle tekrar hatırlatmakta fayda var; babet ayakkabısının kısa bacaklı kadınlar ve kalın ayak bilekli kadınlar tarafından dikkatle kullanılması gereken bir model olduğunu söylemeliyiz. Ayak bilekleriniz kısa veya kalın ise kısa etekli veya şortlu babet ayakkabılarını öneririz.

Dizlerin altındaki etek ve şortlar bacak boyu kısa olan kişileri daha kısa göstereceğinden, babet ayakkabısı gibi düztabanlı ayakkabılar dışarıdan iyi görünmez. Uzun boylu kadınların düz ayakkabı kullanması kesinlikle daha iyidir. Vücut tipinizden önce bu ayrımı iyi yapabilmek gerekiyor.

Vücut Tipiniz Önemli

Vücut tiplerine gelirsek; eğer vücut tipiniz I tipi ise, kesinlikle her formdan babet tercih edebilirsiniz ama özellikle ipli modelleri tercih edebilirsiniz, ancak uzun etek veya şort tercihlerinizde bilek formunuz çok ince kalacağından bot şıklığı sizin için çok daha uygun olacaktır. Vücut tipiniz V tipi ise, geniş eklemlere sahip olduğunuz için sizi daha ince gösterebilecek türde babet formları tercih edebilirsiniz.

Örneğin sivri burunlu babetler sizi olduğunuzdan daha ince yapıda gösterecektir.  Babet ayakkabı yapımı diğer ayakkabı formlarına benzerlik göstermektedir bu sebeple formları da ayakkabı formlarından farksız değildir. Eğer vücudunuz O tipi ise, babet ayakkabıları kesinlikle kısa formda kıyafetler ile kombinlemenizi öneriyoruz.

Uzun Bol Paçalı Kumaşlar Babet ile Kullanılmamalı

Bacak boyunuzu uzun göstermesi ve bel formunuzu ince göstermesi için kısa formların altında sağlanan renk uyumu ya da kontrast uyumu yakalayabilirsiniz. Bol formda ve ayakkabıyı örtecek kadar uzun pantolon ile babet ayakkabı kullanılması hiçbir vücut tipi için uygun değildir. Geniş ve uzun pantolonlar, ince ve uzun topuklularla kullanıldığında daha şık ve doğru bir görüntü oluşturur. Bu sebeple ispanyol paçaları babet kombinleri arasından çıkarmak en mantıklı karar olacaktır.

Babet Ayakkabı Kadın Renk ve Desen Uyumu

Bu sezon özellikle popüler olan çiçek desenli mini elbiseler babet ayakkabıları ile harika gidiyor. Spor kombinleri için neon renkli babet ayakkabılarını tavsiye ediyoruz. Örneğin, kısa bahçıvan tulumlarını fuşya babet ayakkabılarıyla birleştirerek tamamlayabilirsiniz. Babet ayakkabıları açık bilek ile her türlü spor kombinasyonunda da rahatlıkla kullanılabilir.

Klasik bir kombin yapmak istiyorsanız kısa etek boyu ve rugan deriden düz bir babet tercih edebilirsiniz. Bu şekilde kıyafetlerimiz modaya uygun ve şık görünüyor. Bir babet seçerken önemli olan, havayı nasıl yansıtmak istediğinizdir. Bu isteğinizin püf noktası da, kafanızdaki taslak ile paralel olarak vücut tipinizi bilmekte ve bu vücut şeklini göz önünde bulundurarak doğru renk ve parlaklığı seçmektedir.

%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler