Ayakkabı Bakımı Badem Yağı

 Ayakkabı bakımı badem yağı ile de yapılabilir, ancak süet ayakkabılarda badem yağı kullanması önerilmez. Badem yağı ayakkabınızın derisini yumuşatır ve nemlendirir böylece her zaman yeni görünümlü olmasını sağlar.

Beş Adımda Deri Kremi

Deri ayakkabılarımıza, botlarımıza, çizmelerimize o kadar çok yatırım yapıyoruz ki. Ancak onların da bakıma ihtiyacı olduğunu bazen unuttuğumuz oluyor. Bu durumda, deri ayakkabılarımızı yağlayarak yumuşatacak bir krem uygulamak oldukça önemli oluyor. Ayakkabı bakım ürünleri içinden biri olan, iyi bir deri yumuşatıcı veya yumuşatıcılı cila, deri liflerini yağlayarak, deri yüzeyinin lekelerden korunmasını sağlayarak parlaklığını artırabilir. Yüksek kaliteli deri kremi ve cilayı kolayca satın alınabilirsiniz. Ancak size deri ayakkabı bakımı için ev yapımı bir deri kremi tarifi vereceğiz.

Araçlar:

 • Orta boy tencere
 • Ölçü kabı
 • Ölçü kaşıkları
 • Tahta kaşık
 • Deri kremi tutmak ve saklamak için kutular (ısıya dayanıklı plastik de işe yarayacaktır)

Deri Kremi Malzemeleri:

 • Katı balmumu (deriyi korur)
 • Hindistan cevizi yağı veya Shea yağı (deriyi şekillendirir)
 • Tatlı badem yağı (deriyi yumuşatır ve nemlendirir) - fındık alerjiniz varsa üzüm çekirdeği yağı yerine koyun
 • Hint yağı (deriyi parlatır)

Deri Kremi Nasıl Yapılır:

 1. Başlamak için malzemeleri oran kullanarak ölçün. Örneğin:
 • 2 yemek kaşığı hindistan cevizi / shea yağı
 • 2 yemek kaşığı balmumu
 • ¼ fincan tatlı badem yağı
 • ¼ fincan hint yağı
 1. Yağı ve balmumunu orta tencerede orta-kısık ateşte eritin, yanmasını veya kaynamasını önlemek için sürekli karıştırın.
 2. Karıştırmaya devam edin ve tatlı badem yağını ekleyin. Ayakkabı bakımı badem yağı ile yapıldığı zaman derisi yumuşar ve nemlenir böylece her zaman yeni görünür.
 1. Badem yağı tamamen karıştırıldıktan sonra hint yağı ekleyin. Hint yağı iyice karışana kadar karıştırın ve 4-5 dakika ısıtmaya devam edin, ancak kaynamasına izin vermeyin.
 2. Karışımı boş kutulara boşaltın, üstten yaklaşık ⅛ ”doldurun ve soğumaya bırakın.

Ayakkabı bakımı ve diğer deri ürünlerinizde kullanabileceğiniz deri kreminizi ne kadar sert istediğinize bağlı olarak tarifinizin oranını ayarlayabilirsiniz. Daha fazla balmumu / tereyağı, daha sıkı, daha macun benzeri bir saç kremi ile sonuçlanacaktır; daha fazla badem yağı ve / veya hint yağı onu daha yumuşak hale getirecektir. En önemlisi, deri çantanızın veya ayakkabınızın göze çarpmayan bir alanında ev yapımı veya başka türlü herhangi bir ürünü her zaman test etmeyi unutmayın.

Tüm bu işler ile uğraşmak istemezseniz ayakkabı bakımı ve boyama salonu gibi işletmelerden yardım alabilirsiniz.

Ayakkabı bakımı badem yağı ile yapıldığı zaman derisi yumuşar ve nemlenir böylece her zaman yeni ve parlak görünür.

Deri Ayakkabı Kremi Nasıl Kullanılır

Kendi hazırladığınız deri ayakkabı bakımı kreminizi başarıyla yaptıysanız, işin kolay kısmı onu uygulamak olacaktır. Ama önce: Deri ayakkabılarınızı temizlemeniz gerekmektedir. Deri kremi uygulamadan önce deriyi derinlemesine temizlemeniz çok önemlidir. Yüzeyi kuru bir bezle tozlarından arındırın ve ardından deri temizleyici kullanmaya devam edin. Bir deri temizleyici satın alabilir veya kendini yaptığınız ürünü kullanabilirsiniz, ancak her zaman unutmayın: önce temizleyiciyi kullanmanız gerekir; sonra deri kremi.

Ayakkabı bakımı badem yağı ile yapılırsa derisi yumuşar ve nemlenir.

Deneme

Deriyi temizledikten sonra, yenileme ve parlatmaya hazırsınız. Küçük bir miktar deri kreminizi temiz, tüy bırakmayan bir beze koyun (doğrudan deri üzerine değil). Daha önce de belirtildiği gibi, deri kremini ayakkabınızın göze çarpmayan bir bölgesinde nokta testi yaparak başlayın. Devam etmeden önce etkisini beğendiğinizden emin olmak için bir saat kadar kurumasını beklemeniz doğru olacaktır. Ayakkabı bakım seti her evde bulunması gerekir ve fırça, cila, krem gibi birkaç parçadan oluşur.

Ayakkabı bakımı badem yağı ile yapıldığı zaman parlak ve yeni görünür.

Uygulama

Ev yapımı deri kremini, ayakkabılarınızın dikiş yerlerine ve köşelerine özel dikkat göstererek, bir seferde küçük, dairesel hareketlerle uygulayın.

Ayakkabı bakımı badem yağı ile yapıldığı zaman derisi yumuşar ve nemlenir böylece her zaman yeni, parlak ve bakımlı görünür.

Parlatma

Deri ayakkabılarınızın yüzeyini nazikçe parlatmak için yumuşak, kuru bir bez kullanın, yine dikişlere ve köşelere dikkat edin. Ayakkabı bakımı yapılan yer ve işletmelerde en can alıcı işlem parlatmadır.

Bekleme

Deri ayakkabılarınızı kullanmadan önce kurumasını bekleyin. Ayakkabı bakımlarınızı düzenli olarak her 2-6 ayda bir tekrarlayın (daha fazla nem, daha az şartlandırma gerektirir ve bunun tersi de geçerlidir).

Deri ayakkabılarınız bakımını yapmak ve ömrünü uzatmak için düzenli temizlik ve bakım çok önemlidir.

Ayakkabı bakımı badem yağı ile yapıldığı zaman derisi yumuşar ve nemlenir böylece her zaman yeni görünür.

Deri Ayakkabınız Islanırsa Kurutun

Deri ayakkabılarınız ıslanırsa fazlalığı mümkün olan en kısa sürede nazikçe kurulayın (ovalamayın!) ve geri kalanının kuruması için bırakın. Kurutmayı hızlandırmak için ısı kaynağı kullanmayın. Bir ayakkabıyı kuruturken, ayakkabının şeklini korumasına ve içindeki nemi emmesine yardımcı olmak için içini gazete kağıdıyla doldurabilirsiniz.

Deri Ayakkabınız Çok Kurursa, Yumuşatın  

Eğer deri ayakkabılarınız kurursa yumuşaması için hemen yüksek kaliteli bir deri kremi uygulayın. Ayakkabınız üzerinde kalan kremin fazlalıklarını nazikçe silmek için temiz bir bez kullanın. 

Ayakkabı bakımı badem yağı ile yapıldığı zaman derisi yumuşar ve nemlenir.

Deri Ayakkabınız Kirlenirse Temizleyin 

Deri ayakkabılarınızı her zaman temiz tutmaya özen gösterin, yağ ve kalıntı kolayca deriye aktarılır ve bunlarda bazen çıkarılması zor lekeler oluşturur. Her gün deri ayakkabılarınızı yumuşak, kuru veya hafif nemli bir bezle hızlıca silin. Yılda bir veya iki kez, deri ayakkabılarınızı özellikle deri için üretilmiş bir temizleyici ile silerek kirini temizleyerek bakım yapın. Derinin gözeneklerini tıkamamak için deri kremlerini dairesel hareketlerle uygulayın ve hafif nemli bir bezle silin. 

Kullanılmıyorsa Saklayın

Deri bakımı yapılırken uygun depolama önemlidir. Deriyi ısıdan, nemden, güneş ışığından ve tozdan uzak bir yerde - tercihen bir kumaş (plastik değil!) Torba ve / veya kutuda saklayın

Ayakkabı bakımı badem yağı ile yapıldığı zaman derisi yumuşar ve nemlenir böylece her zaman yeni görünür.

%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler