2021 Yaz Bayan Ayakkabı Modelleri

2021 yaz bayan modelleri üretilirken tasarımcıların düşünmeleri gereken pek çok şey vardı. Sonuçta 2020 tüm dünya için zor bir yıl olmuştu ve bu yazın herkes için farklı olması bekleniyordu.

Evde bir yıl geçirdikten sonra, topuklu ayakkabılarınızın dolabın arkalarında kalmış olması oldukça kuvvetle muhtemel. Fakat bu yaz trendlerini göz önüne alınca hiç de büyük bir sorun değil. İlkbahar defilelerinde sıra 2021 ayakkabı trendlerine gelince, kesinlikle tasarımcıların kafasında 2021 yaz erkek ayakkabı modası içinde olduğu gibi büyük rahatlık vardı. Bunu yazının ilerleyen kısımlarında daha detaylıca inceleyeceğiz.

Önümüzdeki sezon için "podyumlardan" en iyi ayakkabı trendlerini sizler için derledik. Bol miktarda spor ayakkabı, sandalet, hatta bot ayrıca ve birkaç topuklu bile var bu yüzden bu yazıda tarzınıza uyacak bir şeyler kesinlikle bulabilirsiniz.

 

Bazı stillere ve temalara bir göz atalım. Bakalım bunlardan herhangi biri dolabınızda zaten var mı? Yoksa bu sezonda kendinize yeni bir çift ayakkabı mı hediye etmeniz gerekecek?

 

2021 Yaz Bayan Modelleri; Yunan Sandaletleri

2021 yaz bayan modelleri arasında en çok karşılaşacağınız modellerin bu tarz olacağı konusunda sizleri şimdiden uyaralım. Yunan tarzı sandaletler gibi daha karmaşık bağcıklı ayakkabıları trendlerinde görmek biraz şaşırtıcıydı, çünkü çoğumuz yürüyüşe çıkmak veya dışarıda daha rahat olabilmek için kolayca giyebileceğimiz ayakkabılar arıyorduk ancak şu an en çok bulunduğumuz nokta ev.

Bununla birlikte, tasarımcılar bir yaz tatilini özledikleri için ayakkabılarının tatili hatırlatmasına izin vermiş olabilir! Chanel, Yunan stiline göz kırpmayı seçti, ancak stili basit tuttu, diğer tasarımcılar da çoğunlukla bağcıkları seçti.

 

Defilelerde sergilenen spor ayakkabılar ise daha az şaşırtıcıydı. Tod's gibi bazı tasarımcılar çok geleneksel spor ayakkabıları tercih ederken, diğerleri ayakkabı tasarımlarına ilham vermek için başlangıç noktası olarak spor ayakkabıları kullandılar.

 

 

2021 Yaz Bayan Modelleri; Yağmur Botları

2021 yaz bayan modelleri tanıtılmış olsa da birçoğumuz şu anda hala kış havasını yaşıyoruz ve dünyanın pek çok yerinde de hala havalar düzelmiş sayılmaz, bu nedenle yağmurlu havalarda dış mekanlara çıkmak hala günün önemli bir parçası.

 

Bu nedenle, ilkbahar defilelerinde pratik ama şık botlar da sıklıkla sergilendi ve yaz modasını merakla bekleyenler tarafından bile defilelerde botlar görmek hoş karşılandı.

 

Diz Üstü Botlar

Botlar her zaman gardırobumuzun önemli bir parçasıdır. Sizi sıcak tutarlar, stil katarlar ve daha soğuk aylarda etek ve elbiselerinizi giyebilmenizi sağlamanın harika bir yoludur.

2021 yaz bayan modelleri öncesi ilkbahar için sunulan ana çizme trendleri diz üstü, sarkık ve kovboy stilleriydi.

 

2021 Yaz Bayan Modelleri Erkek Giyiminden İlham Alındı

İlkbahar için pratik ve şık birçok bayan ayakkabısı, 2021 erkek yazlık ayakkabı modelleri arasından ilham aldı. Loafer ve Oxford stillerine dikkat ederseniz ne demek istediğimizi daha net anlayabilirsiniz.

 

Katlanmış Topuklu

Elbette ilkbahar / yaz defilelerinde topuklular da eksik değildi. Her yıl olduğu gibi 2021 yaz ayakkabı modası arasında topuklular da vardı.

Yüksek stilettolardan, daha giyilebilir yavru topuklara ve yavrulardan da daha küçük topuklulara kadar pek çok ürün defilelerde beğeniye sunuldu.

En çok tercih edilen stillerden biri, yapısal bir etki oluşturmak için özel olarak tasarlanan kendi üzerine katlanan topuklardı.

 

2021 Yaz Bayan Modelleri ve Sivri Ayakkabılar

Sadeliği tercih ediyorsanız, ancak yine de bir ihtişam dokunuşu eklemek istiyorsanız, o zaman sivri ayakkabılar 2021 yaz bayan modelleri arasından sizler için en uygun seçenek olabilir.

Yeni sezon podyumlarında bu türde beklenmedik bir stil tıkanıklığı yaşandı. Bunun sebebi daha resmi olan bu tarz ayakkabıların evden çalışma hayatında etkisiz kalmasıydı. Bununla birlikte, tasarımcılar geleneksel ahşap stiller yerine, takunya tarzı platformlara sahip deriyi seçtiler veya çiviler eklemeyi tercih ettiler.

 

Rahat Sandalet

2021 yaz bayan modelleri deyince sandaletleri görmezden gelmek imkansızdır. Havalar ısınmaya başladığında sandaletler hemen ortaya çıkar ve tüm mevsimin vazgeçilmezdir. Bu yıl tatile gitmeyecek bile olsak, bir çift sandalet evde geçireceğiniz günler ve şehirde gezmek için bile mükemmel olacaktır.

Topuk giymeden biraz yükseklik eklemek için bir platform veya düz form stili seçebilirsiniz.

Bununla birlikte, düz formlar, sert olma eğiliminde oldukları için uzun mesafeleri yürümek zor olabilir, bunun sebebi ayağınızı normal şekilde bükemeyeceğinizdendir.

Ancak kot pantolonlar, geniş paçalı pantolonlar ve yazlık elbiselerinizle çok şık görünecekleri konusunda herhalde hepimiz hemfikirizdir. Bu yüzden 2021 yaz ayakkabı modelleri arasında bu tür de sıklıkla tercih edildi.

 

File ve Örgü

Fishnet, 2021 yaz bayan modelleri trendlerinde, ayakkabı ve botlarda sıklıkla yer aldı. Bir başka mikro trend ise bükülmüş veya düğümlü detaylara sahip ayakkabılar için oldu. Yenilikçi bir tarz olarak görünse de kesinlikle bu sezona damgasını şimdiden vurdu. Bu sezon pek çok markanın pek çok ürününde file, örgü ve düğümlü ayakkabılar göreceksiniz.

 

 

Zincirler ve Kristaller

Görünüşünüze biraz sertlik eklemek veya ekstra cazibe eklemek istiyorsanız, biraz daha zincirle süslenmiş ayakkabıları deneyebilirsiniz.

Victoria Beckham 2021 yaz bayan modelleri tasarımlarında kalın zincir detaylarını seçerken, Versace'nin defilesindeyse hem zincirler hem de parlak kristaller yer aldı. 

Bu ayakkabı trendlerinden hangileri dolabınızda zaten var? Ya da gelecek sezon için kendinizi hangisiyle ödüllendirebilirsiniz? Bu yazımızda sizlere aklınızdaki bu soruların cevaplarını bulmanıza yardımcı olmaya çalıştık. Ancak tamamlayıcı moda önerisi olarak sizlere ayakkabı dışında sunmak istediğimiz son bir trend daha var;

 

2021 Yaz Bayan Modelleri Tamamlamak İçin Skinny Kot

Skinny kot pantolonlar birçok mevsim trend olmuştur. Daha ince stillerde, özellikle bu sezonun trend kadın ayakkabı modelleri ile giyildiğinde çok daha şık görünebilir.

İltifat almanızı sağlayacak bir etki yaratmak için daha dar bir üst tercih etmek isteyebilirsiniz, böylece baştan aşağı bol bir kıyafet giyerek kendinizi daha ince gösterebilirsiniz. Dar üst, skinny kot ve Yunan sandaletler gibi ayakkabı modelleri bu sezonun en trend kombini olmaya aday.

 

%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler
%-wHaftalar
%-dGünler
%HSaatler
%MDakikalar
%SSaniyeler